KUKUŘICE - LONG

20.01.2011 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Ceny zemědělských komodit v posledních několika měsících rostou o desítky procent. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) oznámila, že ceny potravin se v prosinci dostaly na nejvyšší hodnoty za posledních 20 let.

Vzhůru míří i kukuřice. Komoditu podporuje nízký poměr konečných zásob ku spotřebě, výpadky produkce způsobené nepříznivým počasím, podpora biopaliv nebo dlouhodobě rostoucí globální spotřeba. Zvyšující se hospodářský růst ve světě se pozitivně projevuje i na poptávce po mase, především pak na emerging markets. To je dobrá zpráva i pro kukuřici, která se hojně využívá při výkrmu hospodářských zvířat. Kukuřice se nachází v silném růstovém trendu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by byl ukončen. Na základě technické a fundamentální analýzy jsme dospěli k názoru, že by cena komodity mohla v horizontu 3-6 měsíců nadále růst. Kukuřice by se mohla vyšplhat ze současné úrovně až k hranici 7,0 - 7,12 dolaru za bušl.

Hlavní důvody pro růst ceny kukuřice:

  1. Spotřeba po několika letech překonává produkci
  2. Nízké zásoby ve světě
  3. Nízké zásoby ve Spojených státech
  4. Zvyšující se poptávka v Číně
  5. Nevyzpytatelné počasí
  6. Biopaliva
  7. Technická analýza

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.