Zakladatel společnosti Mark Zuckerberg a několik prvotních akcionářů si mohlo na své soukromé účty připsat první miliardy. Při vstupu na trh byla společnost oceněna více než 100 miliardami dolarů. Konečná emisní cena se nacházela na úrovni 38,00 USD. Od IPO uplynuly přesně tři měsíce. Akcie se nyní obchoduje za polovinu své emisní hodnoty. Současně se zdá, že humbuk o Facebooku a sociálních sítích dosáhl svého vrcholu a nachází se na sestupu. Realita se navrací.
Analytici začínají uznávat, že příjmy z reklamy jsou velmi omezené. Odborníky netěší ani skutečnost, že z obrovského množsví často soukromých údajů lze generovat omezené příjmy. Nelze se tedy divit, že stále více původních akcionářů Facebooku chce firemní podíly vyměnit za hromadu hotovosti a akcie prodává. Navzdory více než polovičnímu propadu je to pro tento typ investorů stále skvělý obchod. Například člen správní rady firmy Peter Thiel pokladá onlinesítě za velmi „omezené“ a zbavil se svých akcií. Díky prodeji svého podílu zhodnotil původní investici ve výši 500 000 USD, na více než jednu miliardu. A také 28-letý Dustin Moskovitz, spoluzakladatel Facebooku a dřívější spolubydlící Zuckerberga na koleji, musel ukojit svoji silnou touhu po penězích. Na trhu prodal cenné papíry v hodnotě 8,8 milionu USD.
Skutečné „vykešování“ ale vypadá jinak. Moskovitz od IPO neprodal ani jeden kus akcie a stále ještě vlastní asi 133 milionu akcií. V následujících měsících vyprší u mnoha stávajích „starých“ akcionářů lhůta, po kterou se zavázali držet akcie Facebooku. Vzhledem k tomu, že euforie je u konce a jen neupoučitelní optimisté doufají v opětovný růst ceny akcií Facebooku do utopických výšin, je velmi pravděpodobné, že i v následujících měsících bude trh zaplaven miliony akciemi Facebooku. Proto očekáváme, že Facebook již nikdy nedosáhne tržní kapitalizace ve výši 100 miliard USD a také, že se dlouho neudrží aktuální úroveň kolem 19,00 USD.