Články, komentáře

Investorem se může stát každý

09.11.  |  Vladimír Šindelka

Rádi byste se stali investorem, ale nedisponujete velkou částkou peněz a nemáte jakékoliv zkušenosti z oblasti investování? A víte o tom, že v rámci kolektivního investování je možné stát se investorem již při vložení několika stokorun?

Pražská burza v minulém týdnu

06.11.  |  David Petráček

V úvodu týdne pražská burza poklesla. Důvodem k tomuto vývoji bylo negativní obchodování na zahraničních trzích a také vybírání zisků z předchozích růstů.

Co dělat, když chci investovat v zahraniční měně?

31.10.  |  Lukáš Buřík

Stále více Čechů míří za výdělkem do zahraničí. Po návratu zpět vyvstává otázka, co s vydělanými penězi. Směnit na koruny? Nebo investovat do nástrojů v cizí měně? Jaké jsou vůbec možnosti?

Pražská burza v minulém týdnu

30.10.  |  David Petráček

Na počátku týdne pražská burza posílila. Postaraly se o to akcie ČEZ, CME a Erste Bank.

Miliardové dividendy míří do zahraničí

24.10.  |  Lukáš Buřík

Dividendová politika společností obchodovaných na tuzemském kapitálovém trhu potěší srdce nejednoho akcionáře. Zvláště ti zahraniční si musí mnout ruce. Drtivá většina výnosů totiž míří především na západ.

Pražská burza v minulém týdnu

23.10.  |  David Petráček

Na úvod týdne zaznamenala pražská burza růst a index PX se poprvé od května dostal nad hranici 1500 bodů. Hlavním tahounem růstu byly akcie Erste Bank, které dále posilovaly pod vlivem akvizičních zpráv a dostaly se až na nové historické maximum.

Tradingem k bohatství: světový bestseller konečně i u nás

20.10.  |  Pavel Nesejt

V těchto dnech se do prodeje dostává překlad originálu Trading for a Living. Skvělá publikace ukazující začínajícím obchodníkům i zkušeným traderům možnou cestu k vytouženému úspěchu při obchodování na kapitálových trzích.

Pražská burza v minulém týdnu

16.10.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne rostla a všechny SPADové tituly posílily, avšak aktivita investorů byla podprůměrná.

Fio novým členem Asociace obchodníků

10.10.  |  Lukáš Buřík

Jeden z největších on-line obchodníků s cennými papíry na českém trhu a nejvýznamnějších členů pražské burzy, společnost Fio, se stala novým členem České asociace obchodníků s cennými papíry.

Pražská burza v minulém týdnu

09.10.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza mírně ztrácela. Reagovala tak na vývoj zahraničních akciových trhů.

Americké trhy včera, dnes a zítra

06.10.  |  Lukáš Buřík

Na amerických akciových trzích v posledních měsících vládne poněkud proměnlivá nálada, kdy nervozitu a vyčkání střídá optimismus. Jaké byly US trhy v uplynulém čtvrtletí a co nás čeká v tom následujícím?

Novinka na BCPP: Certifikáty na index

03.10.  |  Lukáš Buřík

Pražská burza přichází s novým finančním instrumentem. Počínaje zítřkem bude na burze zahájeno obchodování s dvěma emisemi investičních certifikátů, prvními svého druhu na pražském burzovním trhu.

Joe Ross a Andy Jordan míří do Prahy!

03.10.  |  Lukáš Buřík

Legendy amerického obchodování na burze zavítají do Prahy, aby zde společně uspořádali dva semináře, na kterých budou živě obchodovat na svůj vlastní účet . Zároveň se budou snažit předat účastníkům semináře své dlouholeté zkušenosti.

Chystá se burzovní spolupráce s Vietnamem

02.10.  |  Lukáš Buřík

Pražská burza a její vietnamský protějšek uzavřely dohodu o spolupráci, která umožní jak výměnu informací o vývoji kapitálových trhu v obou zemích a jejich emitentech, tak i rozvoj nových produktů obchodování.

Pražská burza v minulém týdnu

02.10.  |  David Petráček

Pražská burza v úvodu týdne pokračovala v propadu. Hlavním strůjcem se staly akcie ČEZ, které za výrazné obchodní aktivity poklesly o více jak dvě procenta.

Zdraží růst sazeb ČNB úvěry?

28.09.  |  Michal Ruml

Česká národní banka se na svém středečním jednání rozhodla po dvou měsících opět zvýšit klíčové úrokové sazby. Od těch se odvíjí úročení klientských úvěrů. Úrokové sazby by měly růst hlavně u úvěrů na bydlení.

Pražská burza v minulém týdnu

25.09.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne ztrácela. Nejhůře se na jejím vývoji podepsalo obchodování s akciemi Unipetrol (-2,9%), které reagovaly mimo jiné na začínající výslechy bývalých a současných špiček české politiky polskými vyšetřovateli.

Pražská burza v minulém týdnu

18.09.  |  David Petráček

V úvodu týdne pražská burza poklesla. Na tomto vývoji se podepsaly hlavně akcie Erste Bank a ČEZ. Bankovní titul poklesl o 1,3 % a titul energetické společnosti o 1,2 %.

Regulace finančního poradenství na obzoru

15.09.  |  Nadja Fehimovič

Každý z nás stojí o kvalitní služby. U zprostředkování finančních produktů či poradenství to platí dvojnásob. Je proto až s podivem, že v této oblasti stále neexistují jednotná pravidla. Dočkáme se?

Pražská burza v minulém týdnu

11.09.  |  David Petráček

Úvodní seanci uplynulého týdne otevřela pražská burza v pozitivním duchu. Přesto však zaostávala za vývojem burz v regionu.

Pražská burza v minulém týdnu

04.09.  |  David Petráček

Přesto, že zámořské trhy zaznamenaly pozitivní vývoj, pražskou burzu tato skutečnost nechala překvapivě chladnou a připsala si hned v úvodu týdne ztrátu. Největší pokles zaznamenaly akcie Philip Morris ČR, které s propadem 6,1% klesaly hlouběji pod hranici 10 000 Kč.

Pražská burza v minulém týdnu

28.08.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza nepatrně rostla. Aktivita byla podprůměrná a ani jednotlivé tituly nezaznamenaly výrazné posuny. Pozitivní uzavření zajistily mírnými růsty bankovní tituly a akcie Telefónica O2 C.R. (+0,6%).

Zisky a ztráty automaticky podle pokynů

22.08.  |  Lukáš Buřík

Fio dnes spustila v aplikaci e-Broker nový pokyn umožňující zajištění investice a uzavření pozice na předem stanovených hodnotách. Investor tak získává při on-line obchodování  užitečného pomocníka.

Letošní rok je dividendově veleúspěšný

22.08.  |  Lukáš Buřík

Téměř 50 miliard korun. To je suma, kterou se rozhodly společnosti vyplatit na dividendách v letošním roce. Rok 2006 se tak z tohoto pohledu stane mimořádně úspěšný. Kdo vyplatí nejvíce a která akcie přinese nejvyšší dividendu?

Pražská burza v minulém týdnu

21.08.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza mírně vzrostla. Posun vzhůru byl podpořen příznivými zprávami o vývoji HDP eurozóny a Německa.

Warren Buffet změnil akciové portfolio ve své firmě

18.08.  |  Pavel Nesejt

Warren Buffet, multimiliardář a jeden z nejúspěšnějších investorů historie, změnil složení akciového portfolia ve své firmě Berkshire Hathaway. To by mohl být signál pro další investory. Jaké má toto rozhodnutí důsledky?

Futures systémy usnadní derivátové obchodování

17.08.  |  Lukáš Buřík

Obchodování s komoditami je stále populárnější nejen ve světě, ale i v tuzemsku. Díky automatickému obchodnímu systému už nemusíte sedět hodiny u počítače a sledovat vývoj kurzů jednotlivých komodit.

Pražská burza v minulém týdnu

14.08.  |  David Petráček

Na úvod týdne prodělala pražská burza mírnou korekci. Horšímu výsledku zabránil vývoj v závěru seance, který snížil mezidenní ztrátu indexu PX na polovinu.

Je silný růst akcií za dveřmi?

10.08.  |  Pavel Nesejt

Otázku z titulku tohoto článku si kladou nejen odborníci na kapitálové trhy, ale jistě i drobní investoři. Stoprocentně zaručenou odpověď neznáme, můžeme vám ale poskytnout jiný úhel pohledu na růst světových akciových trhů.

Pražská burza v minulém týdnu

08.08.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza posilovala, a to i přes závěrečnou korekci. Tento vývoj se dotkl převážně akcií ČEZ, které s ohledem na vývoj v druhé půli seance ztrácel v závěru 0,5%.

Co dělat, když chci obchodovat na RM-Systému přes internet?

31.07.  |  Lukáš Buřík

Jednou z možností, jak obchodovat na RM-Systému, je i prostřednictvím internetu. Jaké kroky by měl člověk učinit, aby se stal internetovým zákazníkem snadno a rychle?

Pražská burza v minulém týdnu

31.07.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne slušně posilovala. Největší růst zaznamenaly akcie CME, které tak reagovaly na zvýšené doporučení od J.P.Morgan. Zvýšené doporučení, tentokrát však od Citigroup stálo také za růstem akcií Komerční banky (+1,9%).

Pražská burza v minulém týdnu

24.07.  |  David Petráček

Na začátku týdne pražská burza mírně vzrostla, a to hlavně díky akcím ČEZ a Komerční banky. Akcie elektrárenské společnosti vzrostly bez výraznějších kurzotvorných informací o 2,9%. Bankovní titul posiloval o 1,7%.

Na burze se konečně začne obchodovat s deriváty

21.07.  |  Pavel Nesejt

Indexové certifikáty, waranty, opční listy. Složité názvy investičních nástrojů, jejichž role je ale významná a obliba rostoucí. BCPP získala licenci, která jí obchody s těmito nástroji umožňuje.

Počet burzovních titulů zřejmě vzroste, ve hře je OKD

18.07.  |  Lukáš Buřík

Akcie těžební společnosti OKD by se podle britského ekonomického listu Financial Times měly začátkem příštího roku objevit na pražské a londýnské burze.

Pražská burza v minulém týdnu

17.07.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne v ospalém tempu a první obchodní den uzavírala s mírnou ztrátou.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou III.

11.07.  |  Vít Klíma

Dnes, v závěrečném dílu mini seriálu o investicích do nemovistostí se zaměříme na rady a doporučení, kterak nemovitost vybrat, na co si dát pozor při uzavírání smlouvy a čeho se rozhodně vyvarovat.

Pražská burza v minulém týdnu

10.07.  |  David Petráček

Do nového týdne vstoupila pražská burza mírným propadem, když investoři realizovali u některých titulů zisky z předešlého týdne.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou II.

07.07.  |  Vít Klíma

Dnes budeme v našem krátkém seriálu o investicích do nemovitostí pokračovat dalšími informacemi z dalších regionů Evropy. Podíváme se do Černé Hory, Rumunska, Albánie, Monaka, Rakouska a dalších.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou I.

04.07.  |  Vít Klíma

Češi bohatnou a tak mnozí z vás využijí dovolené i k tomu, aby se seznámili s nabídkami místního realitního trhu a možná, že i zauvažují o koupi nemovitosti. Připravili jsme proto pro vás doporučení, v kterých zemích je výhodné investovat, a kde koupi případně zvážit či odložit.

Pražská burza v minulém týdnu

03.07.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza posilovala. Pozitivní vývoj se projevil převážně v druhé polovině seance, kde se příznivě projevilo také obchodování na zahraničních trzích. Největší zájem poutaly akcie ČEZ, které vzrostly o pěkných 4,5 %.

Americké nemovitosti: Aneb jak vydělat 20 procent na splasknutí bubliny

27.06.  |  Martin Svoboda

Stephen Roach, hlavní ekonom investiční banky Morgan Stanley, to nedávno vyjádřil přesně: „Schodek americké výkonové bilance ohrožuje ekonomickou rovnováhu země. Příčinou je bublina na trhu s nemovitostmi.“

Pražská burza v minulém týdnu

26.06.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne posilovala. Nákupní zájem byl patrný téměř u všech titulů. Pouze defenzivní Philip Morris ČR uzavíral s mírnou ztrátou (-0,3%). Nejvíce posilovaly akcie Orca, a to o velmi slušných 4,1 %.

Kozumplík: Vydělat se dá i na propadu akcií

26.06.  |  Lukáš Buřík

S předsedou představenstva jednoho z nejvýznamnějších obchodníků s cennými papíry u nás, s Martinem Kozumplíkem ze společnosti Cyrrus, jsme si povídali nejen o dění na kapitálových trzích a investování.

Diamant – investice do jistoty i krásný šperk

22.06.  |  Nadja Fehimovič

Napadlo vás někdy, že diamantový prstýnek není jenom symbolický dárek který má ukázat, že si dárce obdarovaného hodně cení a má dost peněz, ale že je to i chytrý ekonomický tah?

Pražská burza v minulém týdnu

19.06.  |  David Petráček

Přesto, že to v úvodu první obchodní seance vypadalo, že výše kurzů již přilákala kupce, následný vývoj tyto spekulace vyvrátil. Domácí burzu opět táhla dolů politická nejistota, ale hlavně negativní zahraniční sentiment pramenící z obav o růstu inflace ...

Členové ČAOCP téměř ztrojnásobili objemy svých obchodů

13.06.  |  Lukáš Buřík

Členové České asociace obchodníků s cennými papíry zrealizovali na českém trhu za první 3 měsíce letošního roku obchody za více než 230 miliard korun, čímž výrazně překonali loňská čísla.

BCPP: Kdeže loňské sněhy jsou

13.06.  |  Lukáš Buřík

Po několika měsících růstu přichází strmý pád. Tak alespoň vypadá vývoj pražské burzy. Jsou přednosti českých akcií již vyčerpány? Přestává být český akciový trh pro zahraniční investory atraktivní?

Pražská burza v minulém týdnu

12.06.  |  David Petráček

Domácí akciový trh vstoupil do nového týdne poklesem. To se dalo celkem očekávat s ohledem na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny, které rozdělily síly v dolní komoře zcela stejným dílem mezi levici a pravici.

Pražská burza v minulém týdnu

05.06.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza při absenci zpráv ze zámoří mírně poklesla, když větším poklesům zabránil vývoj v závěru obchodování.

Index PX v nových šatech

30.05.  |  Martin Svoboda

Od 20. března 2006 se začal na pražské burze kalkulovat nový hlavní index s názvem PX. Po dvanácti letech tak oficiálně skončil burzovní index PX 50, který spatřil světlo světa na počátku dubna 1994. Byl nejstarším tržním barometrem českého akciového trhu.

Pražská burza v minulém týdnu

29.05.  |  David Petráček

V pondělí zaznamenala pražská burza silný propad, a to současně při rekordních objemech obchodů. S ohledem na celosvětově nepříznivý sentiment finančních trhů poklesl domácí akciový trh o téměř 6 % a ...

Co dělat, když chci investovat do akcií?

24.05.  |  Lukáš Buřík

Fondy, dluhopisy, komodity, certifikáty. To je jen zlomek možností, kam uložit své volné finanční prostředky. Nesmíme však zapomenout ani na akcie. Jak investovat na tuzemském akciovém trhu?

Pražská burza v minulém týdnu

22.05.  |  David Petráček

Vstup do nového týdne se pražské burze nevydařil a pod vlivem negativního zahraničního sentimentu silně ztrácela. Nejhůře dopadly akcie Unipetrolu, které s ohledem na zveřejněné horší než očekávané hospodářské výsledky ztratily 4,4 %.

ČNB: pozor na nevýhodné odkupy akcií

18.05.  |  Lukáš Buřík

Česká národní banka varuje širokou veřejnost před nevýhodnými odkupy akcií a nabádá akcionáře k obezřetnosti při nakládání s cennými papíry.

Členové AKAT spravují miliardový majetek

15.05.  |  Lukáš Buřík

Téměř 350 miliard korun měli ve své správě obchodníci s cennými papíry na konci prvního čtvrtletí letošního roku, tj. o 5 % více než ve čtvrtletí předchozím.

Pražská burza v minulém týdnu

15.05.  |  David Petráček

V pondělí se na pražské burze vzhledem ke státnímu svátku neobchodovalo. Po delším odpočinku vstoupila pražská burza do obchodování příznivě. Nejvíce se o to zasloužila Zentiva, kterou ... 

Pomocí certifikátů lze investovat do indexu zemí Emerging Markets

15.05.  |  Martin Svoboda

Index MSCI Emerging Markets se často používá jako benchmark pro srovnávání dosažených výkonů.V indexu „MSCI Emerging Markets“ bylo koncem února (novější data nejsou k dispozici) zohledněno celkem 261 titulů z 21 zemí světa.

Pražská burza v minulém týdnu

08.05.  |  David Petráček

V pondělí byla pražská burza kvůli státnímu svátku uzavřena.

Ross: Nejlepší trh je ten nejvýnosnější II.

04.05.  |  Nadja Fehimovič

Joe Ross, jeden z nejznámějších burzovních obchodníků, navštívil Českou republiku. Přinášíme vám zajímavý rozhovor plný rad a zkušeností, které nasbíral za padesát let svého působení na trzích.

Ross: Nejlepší trh je ten nejvýnosnější I.

02.05.  |  Nadja Fehimovič

Joe Ross, jeden z nejznámějších burzovních obchodníků, navštívil Českou republiku. Přinášíme zajímavý rozhovor plný rad a zkušeností, které nasbíral za padesát let svého působení na trzích.

Pražská burza v minulém týdnu

01.05.  |  David Petráček

Pražská burza v úvodu nového týdne ztrácela. Výše ztrát však byla v závěru obchodování korigována. Nejvíce tento den rostly akcie Orco, které posílily o slušných 3,1%. Dařilo se také akciím Komerční banky, které posílily o 1,1%, avšak hranice 3500 Kč zatím zůstala nepokořena.

Pražská burza v minulém týdnu

24.04.  |  David Petráček

V pondělí se na domácím akciové trhu z důvodu státního svátku neobchodovalo. Vstup do zkráceného obchodního týdne se pražské burze nevydařil. Nepříznivý vývoj byl způsoben převážně zahraničními prodejci.

Pražská burza v minulém týdnu

17.04.  |  David Petráček

Po týdnu růstu vstoupila pražská burza do nového týdnu poklesem, který byl způsoben sentimentem ve střední a východní Evropě. Burza nereagovala příznivě ani na obchodování s korunou.

Pražská burza v minulém týdnu

10.04.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne mírně vzrostla, avšak obchodní aktivita nebyla nijak výrazná.

Pražská burza v minulém týdnu

03.04.  |  David Petráček

Vstup do nového týdne započala pražská burza mírným poklesem.

Nebojte se investovat alternativně

31.03.  |  Nadja Fehimovič

Pod pojmem investice si hodně lidí představí cenné papíry nebo jiné finanční instrumenty. Víte ale, že peníze lze vydělat i daleko poetičtějším způsobem? Co takhle nakoupit víno nebo minci?

Kam investovat s nízkým rizikem?

30.03.  |  Michal Ruml

Klasické bankovní investiční produkty, jako jsou spořící účty, termínované vklady či vkladní knížky nejsou tolik zajímavé svými výnosy, přesto mají své nedílné místo mezi finančními produkty.

Srbská burza lákadlem pro investory

28.03.  |  Tomáš Hes

První transakce byla na bělehradské burze provedena již více než před sto lety, rok po založení burzy v lednu roku 1884. Jaký však byl vývoj srbské burzy v posledních několika letech? Podívejme se blíže do její nedávné historie.

Pražská burza v minulém týdnu

27.03.  |  David Petráček

Vstup do nového týdne s novým indexem se opravdu vzdařil. Nástupce PX50, index PX, vzrostl o téměř 1,0 %. Nejúspěšnějším titulem se stal ČEZ (+2,3%), když investoři s největší pravděpodobností budovali pozice v očekávání lepších konsolidovaných výsledků.

Fondy: Investice dostupná pro každého

27.03.  |  Lukáš Buřík

Kolektivní investování patří v posledních letech mezi nejdynamičtěji se rozvíjející segmenty kapitálového trhu u nás. Podívejme se na tuto oblast blíže, na její možnosti, výhody i nevýhody.

Vlna vyvlastňování akcionářů slábne

23.03.  |  Lukáš Buřík

Více než 9 miliard korun. Tolik zaplatí majoritní akcionáři českých společností za doposud oznámené vyvlastnění minoritních vlastníků. Pojďme se podívat na tyto tzv. squeeze-outy blíže.

Bulharská burza: chaos a nedůvěru vystřídalo nadšení

21.03.  |  Tomáš Hes

Přestože má burza v Sofii téměř stoletou tradici, obchodovat se na ní začalo až v posledních několika letech. Jaký byl historický vývoj zdejšího kapitálového trhu? S čím se musela bulharská burza potýkat? A jaká je současnost?

Pražská burza v minulém týdnu

20.03.  |  David Petráček

Příznivý sentiment na zahraničních trzích přinesl slušný růst také na pražskou burzu. Ta tak částečně umazala ztráty z minulého týdne. Nejvíce rostly akcie CME (+4,5%), které podpořil jak vývoj na burze ve Spojených státech, tak ...

Naplní se rumunská burzovní očekávání?

14.03.  |  Tomáš Hes

Rumunský trh s cennými papíry byl v uplynulých letech jedním z nejdynamičtějších trhů ve východní Evropě. Bukurešťská burza se těší zájmu zahraničních investorů, který stále stoupá. Bude tento trend pokračovat i v budoucnu?

Pražská burza v minulém týdnu

13.03.  |  David Petráček

Přestože počátek obchodování na pražské burze byl víceméně příznivý, následný vývoj poslal domácí akciový trh mírně dolů.

ČNB bude dohlížet na celý finanční trh

08.03.  |  Michal Ruml

Pod Českou národní banku budou od dubna integrovány všechny dozorové instituce českého finančního trhu. Co to vlastně znamená a proč k tomu došlo? Více v našem článku.

Pražská burza v minulém týdnu

06.03.  |  David Petráček

Pražská burza hned na počátku nového týdne opět posunula svá maxima, a to hlavně díky akciím ČEZ a Komerční banky.

Pražská burza v minulém týdnu

27.02.  |  David Petráček

Pondělní obchodování vyneslo index pražské burzy na nová historická maxima, a to při současné absenci zpráv ze zámořských trhů, které byly kvůli státnímu svátku uzavřeny.

Čeká nás zvýšení investičních poplatků

23.02.  |  Lukáš Buřík

Před dvěma dny nabyla účinnosti novela Zákona o podnikání na kapitálových trzích. Co nového čeká český kapitálový trh? Na co by se měli obchodníci s cennými papíry připravit? A na co jejich klienti?

Pražská burza v minulém týdnu

20.02.  |  David Petráček

Pražská burza v úvodu týdne mírně posílila. V dopoledních hodinách však ještě ztrácela. Obrat do kladných hodnot byl způsoben hlavně obnoveným zájmem o akcie ČEZ.

Cyrrus nejen s novým logem

15.02.  |  Lukáš Buřík

Největší mimopražský obchodník s cennými papíry, brněnská společnost Cyrrus, mění svůj korporátní styl. Změny se netýkají pouze nového loga a veškerých komunikačních materiálů, ale mění se i sídlo společnosti

Pražská burza v minulém týdnu

13.02.  |  David Petráček

Díky závěrečnému nákupnímu zájmu se podařilo většině blue chips titulů pražské burzy uzavřít v kladném teritoriu.

„Japan Twin Win“ umožní participovat oběma směry

10.02.  |  Martin Svoboda

Především z britského a francouzského pohledu je to nejbolestnější historická zkušenost – po druhé světové válce povýšily na lídry světové ekonomiky a záviděníhodná společenství blahobytu ...

Ohlédnutí za pražskými burzovními indexy

09.02.  |  Lukáš Buřík

Oficiální index pražské burzy PX 50 po necelých 12 letech končí. Stejně tak i jeho mladší kolega, cenový index PX-D. Podívejme se do jejich historie na významné milníky a zajímavosti.

Ion Tiriac: nejbohatší muž Rumunska

08.02.  |  Tomáš Hes

Kdo je nejbohatším mužem v Rumunsku? Jak se z vrcholového sportovce stal špičkový manažer? Jak velké je jeho impérium? Přečtěte si následující článek a zjistíte, kdo je Ion Tiriac.

Investujeme do dluhopisů zemí střední Evropy

07.02.  |  Pavel Nesejt

Každý investor, který rozkládá riziko, by měl část vlastních prostředků vkládat do méně rizikových instrumentů, např. do dluhopisů. Ani ty však nejsou bez rizika. A jak dluhopisy do portfolia vybírat?

Pražská burza v minulém týdnu

06.02.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne opět růstově. Výrazně se na tom podílely akcie CME (+3,1%), které vykázaly tento den největší zisky.

BCPP nahradí stávající indexy

31.01.  |  Lukáš Buřík

Největší organizátor trhu s cennými papíry, Burza cenných papírů Praha, se odhodlal k radikálnímu kroku. Dosavadní indexy PX 50 a PX-D budou nahrazeny indexem jediným, s názvem PX.

Pražská burza v minulém týdnu

30.01.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem v reakci na vývoj zahraničních trhů. Úvodní výprodeje však vystřídaly nákupní příkazy, a tak byla ztráta korigována.

Pokuty emitentům za neprůhledné odměňování

27.01.  |  Lukáš Buřík

Správce a regulátor kapitálového trhu, Komise pro cenné papíry, udělila několika emitentům kótovaných cenných papírů peněžitou pokutu. Důvodem jsou nedostatky ve výročních zprávách.

Pražská burza v minulém týdnu

23.01.  |  David Petráček

Na začátku týdne to sice na pražské burze nejprve vypadalo, že bude pokračovat korekce z předchozího týdne, avšak následný obrat poslal domácí akciový trh vzhůru.

Koruna stále sílí a bude i nadále

18.01.  |  Michal Ruml

Silná koruna s sebou nepřináší jen negativa, ale i pozitiva. Od března 2004, kdy její posilování začalo posílila již o 14% a sílit bude díky rostoucí české ekonomice i nadále tvrdí odborníci.

Certifikáty skrývají značný potenciál

17.01.  |  Lukáš Buřík

Kapitálový trh je značně složitým systémem, který nabízí řadu příležitostí. Rozhodnutí o umístění finančních prostředků je vždy složité. Dnes se podíváme na některé z možností, kam investovat.

Pražská burza v minulém týdnu

16.01.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza opět zvýšila historická maxima, když jediným titulem, který zakončil obchodování na počátku týdne nepatrně v červených číslech, byla Erste Bank (-0,04).

Google je malý zázrak

13.01.  |  Pavel Nesejt

Akcie rostou, akcie klesají. Důležité je, aby rostly v dlouhodobém časovém horizontu. Pokud ale akcie rostou tak, jak roste Google od IPO, je to malý zázrak.

Pražská burza v minulém týdnu

09.01.  |  David Petráček

Vstup do nového roku se pražské burze vydařil, když své pondělní obchodování zakončila na novém maximu, když index PX50 překonal hodnotu z loňského října.

Bude burza stejně úspěšná i letos?

05.01.  |  Lukáš Buřík

Růst indexů o téměř 50 procent a překročení hranice jednoho bilionu korun. To je výsledek pražské burzy v loňském roce. Jaký bude ten letošní? Odolají loňské rekordy? A který titul se stane nejúspěšnějším?

První místo na BCPP získala Patria

04.01.  |  Lukáš Buřík

Loňský rok byl pro pražskou burzu historicky nejúspěšnější v její dosavadní histrorii. Zásluhu na rekordních výsledcích má i společnost Patria, která získala titul největší obchodník roku 2005.

Pražská burza v minulém týdnu

02.01.  |  David Petráček

Díky vánočním svátkům se v pondělí na pražské burze neobchodovalo.
1 7 13 16 17 18 19 20 21 22 24

17:25 Podceněný Uber  |  Patria.cz
16:46 Žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA bylo méně,než se…  |  Patria.cz
15:50 Komentář analytika: SAP publikuje skvělé předběžné výsledky  |  Patria.cz
15:40 Předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve…  |  Patria.cz
15:11 PwC: Prodej aut v Česku letos klesne o 22 procent na 195…  |  Patria.cz
15:07 Man: Inflace přichází  |  Patria.cz
14:42 Německé úřady vyšetřují Wirecard kvůli praní špinavých peněz  |  Patria.cz
09:07 Rozbřesk: Svět po koronaviru - jak se vypořádat s…  |  Patria.cz
08:47 Německý vývoz jen zvolna zmírňuje propad, vláda čeká…  |  Patria.cz
08:28 Sněmovna schválila navýšení schodku rozpočtu pro letošek na…  |  Patria.cz
08:17 Cedric Ballay byl jmenován novým generálním ředitelem…  |  Patria.cz
18:23 Pár slov o akciovém dream teamu  |  Patria.cz
15:24 FT: Prodeje nakrátko a varovná znamení  |  Patria.cz
15:14 Británie představila nové kroky na podporu ekonomiky a trhu…  |  Patria.cz
14:23 Finanční firma Ant plánuje vstup na burzu, chce ohodnocení…  |  Patria.cz
13:32 Dalio: Trhy pod kontrolou centrálních bank, USA testují…  |  Patria.cz
13:24 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí silně oživí  |  Patria.cz
13:02 Zlato je nejdražší od roku 2011, cena překonala 1800 USD  |  Patria.cz
12:36 Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší…  |  Patria.cz
11:26 Služby nadále v útlumu (komentář analytika)  |  Patria.cz
09:30 Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky  |  Patria.cz
09:30 Maloobchod znovu na vzestupu (komentář analytika)  |  Patria.cz
08:28 Deutsche Bank zaplatí v USA pokutu kvůli vztahům s Epsteinem  |  Patria.cz
08:22 Zlato je nejdražší od roku 2011, cena je těsně pod 1800 USD  |  Patria.cz
05:44 Bloomberg: Microsoft, Shopify, Zoom. Které aplikace půjdou…  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy