Články, komentáře

Fondy fondů - diverzifikace na druhou

05.12.  |  David Urbánek

Fondy fondů přišly s poměrně zajímavou myšlenkou směřující k mnohem vyššímu rozložení rizik, než které nabízí klasické podílové fondy.

Akciové fondy: Riskantní cesta k zisku

04.12.  |  David Urbánek

Akciové fondy jsou pro investora nejrizikovější, ale v dlouhodobém horizontu také nejziskovější. Dokazují to burzovní statistiky za posledních padesát let v Evropě a více než osmdesát let v USA.

Dluhopisové fondy: Spásný přístav?

04.12.  |  David Urbánek

Dluhopisové fondy se z pohledu rizikovosti řadí hned za fondy peněžního trhu. Jejich potenciál výnosu je vyšší, stejně tak je však vyšší i riziko, které investoři podstupují.

Fondy peněžního trhu

03.12.  |  David Urbánek

Fondy peněžního trhu jsou mezi tuzemskými investory nejvyhledávanější kategorií fondů. Podle statistik asociace AKAT dosahuje majetek ve fondech peněžního trhu 40% všech investic do fondů.

Akciový pozdrav fondy ignorují

02.12.  |  Petr Fejtek

Přestože akcie týden protančily v zeleném, fondy se nevymanily z krvavé řeže. Žilou si stále pouštějí všechny, ani zajištěné se nezmohly na odpor. Investoři si dali pauzu v nepravý čas a další miliardu si naopak odnesli.

Pražská burza v minulém týdnu

01.12.  |  David Petráček

Pražská burza na počátku nového obchodního týdne díky příznivému vývoji zahraničních burz posilovala. Růst byl ve SPAD téměř všeobecný a vyhnul se pouze akciím Zentivy.

Stabilita domácích bank měřená kapitálovou přiměřeností

28.11.  |  Ivana Valová

Současná světová finanční krize spustila lavinu událostí, které znervózňují investory po celém světě. Potíže amerických bank se nezadržitelně přesunuly i do Evropy...

Z Wall Street na Main Street

25.11.  |  Petr Fejtek

Akciové trhy propadají tak, že obchodování občas připomíná spíše vraždění neviňátek. U dna nejsou zatím zřejmě ani „zachraňované“ finanční tituly a k nim se přidávají nejen automobilky, ale i další sektory.

Pražská burza v minulém týdnu

24.11.  |  David Petráček

V pondělí byla pražská burza kvůli státnímu svátku uzavřena.

Centrální bankéři v ofenzivě. Úrokové sazby prudce klesají

22.11.  |  Jaroslav Brychta

Úrokové sazby na celém světě si procházejí v posledních dvou měsících nebývalou bouří, když se centrální banky snaží tlumit dopady finanční krize na reálnou ekonomiku...

Jak z recese do deprese

18.11.  |  Petr Fejtek

Určitě každý zná proslulou charakteristiku amerického prezidenta Harryho Trumana: „Recese je, když o práci přijde soused. Deprese je, když přijdete o práci Vy“.

Pražská burza v minulém týdnu

17.11.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne růstem, který pramenil s příznivého vývoje zahraničních trhů. Ty byly mimo jiné podpořeny ohlášeným balíčkem na podpoření ekonomiky Číny ve výši 586 mld. USD.

Svět ve finanční krizi a co bude dál?

17.11.  |  Lukáš Pololáník

Svět po finanční krizi nebude už to, co byl. Co všechno nás čeká a jak se s tím vyrovnáme, na to se pokusí odpovědět III. mezinárodní finanční fórum Zlaté koruny.

Varšavská burza láká podniky i investory

14.11.  |  Michal Ruml

Varšavská burza cenných papírů, zkratka GPW (Gielda Papierow Wartosciowych), je dnes největší burzou v regionu střední Evropy, která se vyznačuje velkou likviditou a množstvím IPO.

Představujeme RM-SYSTÉM - budoucí burzu

13.11.  |  Lukáš Pololáník

Vedle Burzy cenných papírů Praha působí v České republice také organizátor mimoburzovního trhu. Činnost mimoburzovního trhu RM-S je založena na zákaznickém principu a proto narozdíl od pražské burzy není přístup na trh RM-S nijak omezen. RM-S se ale brzy přemění na burzu.

Představujeme Vídeňskou burzu (WBAG)

12.11.  |  Tomáš Skolek

Ani Vídeňské burze se nevyhnuly propady způsobené finanční krizí. Její hlavní index ATX se plouží kolem hodnot z roku 2004. WBAG však značně posílila své postavení současnou akvizicí Burzy cenných papírů Praha.

Trhy i fondy bruslí na tenkém ledě

11.11.  |  Petr Fejtek

A přímo na ostří nože se nacházejí mnozí z těch, kdo použili fondy, tedy jejich podílníci. Ránu mezi oči dostali zejména ti, kteří hledali jistotu ve fondech peněžního trhu.

Pražská burza v minulém týdnu

10.11.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne i měsíce příznivě. Určité zklidnění bylo patrné na zahraničních trzích, a tak i ta česká uzavírala v plusu. Nejvíce se dařilo titulům, které v předchozích týdne výrazně poklesly.

Představujeme pražskou burzu (BCPP)

10.11.  |  Karel Pospíšilík

Burza cenných papírů Praha (BCPP) je jednou z největších burz ve střední a východní Evropě. Nový majoritní vlastník, Vídeňská burza, je pro ni možností, jak svoji prestiž ještě zvýšit.

Japonsko míří do recese. Ta může být hlubší než v USA i v Evropě

08.11.  |  Jaroslav Brychta

Ještě nedávno se zdálo, že by z velké trojky (USA, eurozóna, Japonsko) mohla být japonská ekonomika nejméně zasaženou. Nyní je to však právě Japonsko, které se musí obávat o svou budoucnost.

Představujeme Londýnskou burzu (LSE)

07.11.  |  Tomáš Skolek

Ve více než 300leté historii Londýnské burzy se toho odehrálo spousta. Přesto se současný propad jejího hlavního indexu FTSE 100 zapíše do análů jako jeden z důležitých milníků.

Penzijní fondy opět v mínusu

07.11.  |  Roman Stuchlík

Tržní hodnota aktiv v portfoliích penzijních fondů vlivem vývoje na finančních trzích klesá. Za první pololetí dosáhly penzijní fondy podle odhadů FOND SHOPu reálné výkonnosti mínus 1,5 %.

Představujeme Nasdaq - druhý největší trh cenných papírů

06.11.  |  Lukáš Pololáník

Nasdaq je nejrychleji se rozvíjejícím trhem cenných papírů ve Spojených státech a druhým největším trhem cenných papírů na světě podle dolarového objemu provedených transakcí.

Představujeme Frankfurtskou burzu

05.11.  |  Karel Pospíšilík

Frankfurtská burza je nejvýznamnější burzou kontinentální Evropy a spolu s Londýnen tvoří finanční srdce Evropy.

X-Trade Brokers CUP skončil - v Porsche odjede vítěz z Prahy

04.11.  |  Lucie Vitamvásová

Česko-slovenská investiční soutěž zaujala více než 40 tisíc lidí. Nejlepší obchodníci obchodovali intradenně, to znamená, že každodenně otevírali a zároveň během minut uzavírali většinu svých pozic.

Představujeme NYSE - největší burzu světa

04.11.  |  Michal Ruml

NYSE je největší, nejlikvidnější a nejznámější burzou cenných papírů světa. Na NYSE jsou obchodovány akcie největších a nejbonitnějších amerických společností, ale i akcie prestižních zahraničních firem. Přečtěte si o ní více.

Pražská burza v minulém týdnu

03.11.  |  David Petráček

Na počátku nového obchodního týdne navázala pražská burza na negativní vývoj zahraničních trhů a opět zaznamenala vysoké propady. Pozitivní open v zámoří přinesl určité zklidnění, index PX i přesto uzavřel pod hladinou 700 bodů.

Kruté šestinedělí investorů i fondů

03.11.  |  Petr Fejtek

Na závěr měsíce října sice zablikalo světélko naděje, ale nikdo nezaručí, zda jde o to pověstné na konci tunelu, anebo jen o zbloudilého permoníka. Propad trhů za posledních šest týdnů totiž vyrazil dech i pesimistům.

Finanční krize začala a skončí na mezibankovním trhu

01.11.  |  Jaroslav Brychta

Finanční krize dospěla minulý měsíc do své druhé fáze poté, co FED nechal zbankrotovat investiční banku Lehman Brothers, což vystavilo ostatní finanční instituce vysokému riziku protistrany a nejistotě,...

Cena ropy: spekulanti a ekonomická realita

31.10.  |  Zdeněk Strmiska

Jaký je váš názor? Odráží trh ropy reálný stav nabídky a poptávky, nebo je příliš narušen hrou spekulantů, politickými vlivy, či zájmy kartelu OPEC?

Volby, fondy i trhy: další výprask

30.10.  |  Petr Fejtek

„Vítejte ve zlých časech“ – titulek v polských novinách vystihuje nejen závěr minulého týdne na akciových trzích, které vyhloubily další dno. Propast je ještě hluboká a kam až se zřítíme, nikdo nechce tipovat.

Průmyslové kovy – rozmach Číny a ceny kovů

29.10.  |  Boris Tomčiak

S průmyslovými kovy, jako je kupříkladu měď, hliník nebo olovo se setkáváme každý den. Jejich roční spotřeba se pohybuje v desítkách miliónů tun, přičemž dominantním konzumentem se stala nejlidnatější země světa Čína...

Pražská burza v minulém týdnu

27.10.  |  David Petráček

Pražská burza reagovala v pondělí na příznivý vývoj zahraničních trhů a posílila. Na straně investorů však byla patrná opatrnost.

Index strachu na historických maximech. Čas nakupovat?

24.10.  |  Jaroslav Brychta

V polovině října se index VIX dostal na nové historické maximum až k hodnotě 70,33b. Poněkud nezvyklá zpráva za situace, kdy všechny ostatní indexy padají volným pádem, kdyby se však nejednalo o tzv. index strachu.

Fondy krvácejí ze zákeřné rány

22.10.  |  Petr Fejtek

Další smutný rekord odlivu téměř 7 miliard více než zdvojnásobil ten předchozí – teď teprve vidíme, jak může být ještě hůř. Ano, jámu vyhloubila hlavně semtexová nálož peněžáků s 5,6 miliardy koruny.

Kukuřice a biopalivové šílenství

22.10.  |  Petr Čermák

Kukuřice patří ve světě mezi nejrozšířenější zemědělské plodiny. Využití nachází v potravinovém průmyslu, spotřebovává se jako krmivo a v posledních letech jde stále větší podíl produkce na výrobu biopaliv.

Pražská burza v minulém týdnu

20.10.  |  David Petráček

Domácí akciový trh vstoupil do nového týdne díky zlepšenému zahraničnímu sentimentu vysokým růstem. Určité uklidnění na trhy přinesly evropské vlády a centrální banky, které se snaží podpořit mezibankovní trh.

Fuchs: Finační krize přinášejí zajímavé investiční příležitosti

20.10.  |  Michal Ruml

O investování v době finanční krize, o nabídce podílových fondů a dalších zajímavých tématech jsme si povídali s Martinem Fuchsem, ředitelem investičních produktů HSBC Bank v České republice.

Jak se chovat v době finanční krize?

17.10.  |  Michal Ruml

Finanční krize děsí ekonomy, bankéře či velké investory, vzbuzuje nemalé obavy i u běžného obyvatelstva. Dotazy typu „Mám ten a ten finanční produkt. Jaký bude další vývoj? Co mám dělat? Mám ho zrušit, prodat?“, jsou na denním pořádku. Pokusili jsme se na ně odpovědět.

Bavlna - jeden z prvních komoditních futures

15.10.  |  Petr Čermák

Bavlna je bezpochyby jednou z nejrozšířenějších komodit na světě. Je nejdůležitější plodinou pěstovanou pro výrobu textilního vlákna a nachází se přibližně v 50 procentech veškerých vyráběných textilií.

Finanční horor přímo v seriálu

14.10.  |  Petr Fejtek

To, co se odehrálo uplynulý týden, bylo donedávna považováno většinou jistě za zlý sen. Infekce z finanční oblasti zachvátila trhy celé a navíc se změnila v paniku.

Pražská burza v minulém týdnu

13.10.  |  David Petráček

Pražská burza pod vlivem zahraničního negativního vývoje výrazně ztrácela. Zahraničním trhům nepomohlo ani páteční schválení záchranného plánu v USA, což trhy téměř ignorovaly. Naopak narůstající problémy v Evropě zvyšovaly nervozitu na trzích.

Soumrak nad Islandem

11.10.  |  Zdeněk Strmiska

Island, nádherná ostrovní země ležící v severním Atlantiku, pro jednou zaujala svět něčím jiným než mořskými produkty, geotermálními prameny či nedotčenou přírodou. Není to však nic, na co by mohli být obyvatelé Islandu hrdí: nad jejich zemí se vznáší temná hrozba státního bankrotu.

Káva – legální droga na burze

08.10.  |  Petr Čermák

Káva patří mezi základní druhy komodit, s nimiž přichází běžný člověk každý den do styku. Mnozí z nás si již ani nedovedou představit ráno bez horkého šálku, který svou nezaměnitelnou aromatickou vůní zaútočí na naše smysly a probudí rozespalé tělo opět k životu.

Investice i fondy stále v nemilosti

07.10.  |  Petr Fejtek

Akcie, fondy, investice – to jsou dnes možná tak sprostá slova, že jejich vyslovením v hospodě si můžeme vykoledovat inzultaci. Úprk z našich fondů sice značně zmírnil tempo, ale přesto odkupy za více než 800 milionů korun dále srážejí letošní statistiku už skoro k nule.

Pražská burza v minulém týdnu

06.10.  |  David Petráček

Počátek nového obchodního týdne se pražské burze vůbec nevydařil a ta pod vlivem zahraničního sentimentu výrazně ztrácela. Stejně se vedlo i okolním trhům v regionu.

Ceny domů v USA: Klíč k dalšímu vývoji finanční krize ve světě

03.10.  |  Jaroslav Brychta

Pokud by někdo dokázal mávnout kouzelným proutkem a zařídit, aby ve Spojených státech začaly znovu stoupat ceny nemovitostí, hypoteční a finanční krize by se velmi rychle přiblížila ke svému konci a levné akcie bank na pokraji kolapsu by se staly mimořádně žádaným zbožím.

Akciový titul, značka: levně

02.10.  |  David Urbánek

Akciové společnosti Immofinanz a Immoeast ztratily za poslední rok a půl více než 50 % své burzovní hodnoty. Kupci se zcela vytratili. Není ale právě nyní vhodný čas nakupovat?

Přestavujeme společnost Patria

02.10.  |  Michal Ruml

Společnost Patria Finance je největším obchodníkem s cennými papíry v České republice a zároveň společně s ostatními sesterskými společnostmi v rámci skupiny KBC Securities i největším obchodníkem ve střední Evropě. Přečtěte si o ní více.

Cukr - alternativní paliva nebo sladkosti?

01.10.  |  Petr Čermák

Cukr patří do kategorie komodit, s níž se běžný člověk setkává takřka každý den. Lékaři o něm často hovoří jako o bílém zabijákovi, přičemž zdůrazňují škodlivé účinky na zdraví při jeho nadměrné konzumaci. Balzámem na nervy se ovšem může stát ve chvíli, kdy  zvyšuje výnosy investičního portfolia.

Investiční soutěž nabízí šanci porozumět turbulencím na trzích

01.10.  |  Lucie Vitamvásová

Situace na trzích se stává složitější každým dnem. Nejnověji padl plán pomoci finančnímu sektoru v USA. Akciové trhy zažily nejvyšší denní pokles za posledních 20 let. Prostřednictvím investiční soutěže můžete porozumět dění na trzích.

Fondy: Od hysterie k panice jen krůček

30.09.  |  Petr Fejtek

Zároveň s tím, jak se šíří nákaza nedůvěry v celý finanční trh, postihuje jako virus jeho další a další segmenty, či chcete-li vrstvy. Tak se v posledních dnech rozbujela i v běžném komerčním bankovnictví.

Pražská burza v minulém týdnu

29.09.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne mírným propadem, za kterým stály hlavně bankovní tituly.

Představujeme společnost Cyrrus

29.09.  |  Michal Ruml

CYRRUS je největším mimopražským brokerem a věnuje se obchodování s cennými papíry od roku 1998. Po finanční krizi jako první zcela změnil zažitý model obchodování, upustil od poplatků za obchodování, a vyvinul úspěšnou službu Investiční strategie.

Horké léto na dolarových párech. Je růst dolaru udržitelný?

25.09.  |  Jaroslav Brychta

Impozantním růstem si v posledních dvou měsících prošel americký dolar. Dařilo se mu zpevňovat především na páru k euru a libře, ke kterým ještě do poloviny tohoto roku téměř nepřetržitě ztrácel.

Představujeme skupinu ATLANTIK

25.09.  |  Michal Ruml

ATLANTIK je kapitálově nejsilnějším nebankovním licencovaným obchodníkem s cennými papíry na českém trhu a díky ročnímu obratu 164 miliard korun je čtvrtým největším obchodníkem s cennými papíry v ČR.

Pšenice - investice do základní potraviny

24.09.  |  Boris Tomčiak

Někteří lidé mají v oblibě talíř plný masa, jiní zase upřednostňují vegetariánské pochoutky. Málokdo však může říct, že se nikdy v životě nesetkal s pšeničným pokrmem.

Představujeme společnost Fio

24.09.  |  Lukáš Pololáník

Fio, burzovní společnost, a.s. je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi po internetu má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu.

Představujeme společnost Colosseum

23.09.  |  Tomáš Skolek

Mezi investorskou veřejností byla vždy společnost Colosseum synonymem pro obchodování s komoditami, resp. futures. Na českém trhu se pohybuje více než 10 let. Pokud o ní chcete vědět více, čtěte dále.

Pražská burza v minulém týdnu

22.09.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne výrazným propadem, když vlna výprodejů se přehnala po finančních trzích ve světě z Ameriky na základě zprávy o krachu Lehman Brothers, které odmítl Fed pomoci.

Představujeme společnost X-Trade Brokers

22.09.  |  Tomáš Skolek

Společnost X-Trade Brokers je českým odborníkem na CFD kontrakty, měny, komodity a burzovní indexy. Významně se podílí i na vzdělávací činnosti. Chcete vědět o této zajímavé firmě více?

Wall Street na kolenou

19.09.  |  Zdeněk Strmiska

Finanční krize, která vypukla minulý rok v USA a tuto zemi také nejcitelněji zasáhla, jako by neměla konce a naopak nabírala na obrátkách. Posledními oběťmi jsou dvě významné investiční banky Lehman Brothers a Merrill Lynch a obří pojišťovna AIG, kterou prakticky převzal pod svou kontrolu stát.

Ropa - nejdůležitější komodita současnosti

17.09.  |  Petr Čermák

Ropa se stala v posledním století palivem moderní ekonomiky. S klesajícími zásobami a rostoucí celosvětovou poptávkou její význam neustále stoupá. Země těžící ropu se v posledních 30 letech topí v přílivu peněz a řada států začala využívat černé zlato jako své beranidlo zahraniční politiky.

Pražská burza v minulém týdnu

15.09.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne výrazným růstem, který pramenil z pozitivního vývoje zahraničních trhů.

Investiční soutěž - získejte Porsche Cayman!

15.09.  |  Lukáš Pololáník

Chcete zažít burzovní vzrušení na vlastní kůži, neriskovat ztrátu svých peněz a přitom vyhrát některou z hodnotných cen? Neváhejte a zúčastněte se soutěže, jejíž celkový vítěz si odveze auto snů. Investiční soutěž nabízí možnost vyzkoušet si obchodování na finančních trzích a ještě vyhrát skvělé ceny.

Subjekty českého kapitálového trhu

11.09.  |  Lukáš Pololáník

Kapitálové trhy jsou obecně pro mnoho lidí nepřehledným systémem, v němž se velice obtížně orientují. V dnešním článku vám představíme subjekty, které figurují na kapitálovém trhu v Česku, jejich funkci, vzájemné vazby a stručnou charakteristiku.

Zlato - investorův bezpečný přístav

10.09.  |  Petr Čermák

Zlato provázelo lidské pokolení od nepaměti a je pevně svázáno s jeho historií. To potvrzuje i skutečnost, že bylo prvním kovem zmíněným v Bibli. V minulosti se stalo synonymem bohatství a moci a dnes tomu není jinak.

Výsledky soutěže se společností Colosseum

09.09.  |  Michal Ruml

Během srpna jste na našem portálu Finance.cz mohli soutěžit v kvízu společnosti Colosseum a vyhrát 3000 ujetých kilometrů zdarma a další zajímavé ceny. Jak soutěž dopadla? Přečtěte si více.

Pražská burza v minulém týdnu

08.09.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do prvního poprázdninového týdne poklesem. Burzu táhly dolů akcie CME, ČEZ a Zentivy.

Bublina splaskla: Ropa je o 30% levnější než v červenci

05.09.  |  Jaroslav Brychta

Cena ropy klesla během osmi týdnů o 40 dolarů. To co by znělo ještě před dvěma lety jako věta z jiného světa se nyní stalo realitou, které se nikdo moc nediví. Co za tím stojí a je ropy opravdu nedostatek?

Fondy fondů: Za hodně peněz málo muziky II.

04.09.  |  David Urbánek

Domácí korunové fondy fondů mají v nabídce všechny přední investiční společnosti. V dnešním článku nabízíme pod drobnohledem nabídku fondů fondů domácích investičních společností.

Fondy fondů: Za hodně peněz málo muziky I.

03.09.  |  David Urbánek

Domácí korunové fondy fondů mají v nabídce všechny přední investiční společnosti. Společným znakem je vysoká nákladovost, která není často vyvážena adekvátní přidanou hodnotou.

Účinná fiskální politika Spojeným státům pomáhá

02.09.  |  Jaroslav Brychta

Americká ekonomika si v druhém čtvrtletí prošla pozoruhodným oživením za kterým tentokrát, kromě tržních sil stála také vydatná fiskální podpora, která dokázala zatím odvrátit reálné nebezpečí kontrakce největší světové ekonomiky. Co vlastně americký kongres uzákonil a jaké byly dopady těchto opatření?

Pražská burza v minulém týdnu

01.09.  |  David Petráček

Pražská burza zaznamenala na počátku nového obchodního týdne mírný propad. Aktivita investorů však zůstávala nízká, a to i kvůli uzavření trhů v Londýně.

Pražská burza v minulém týdnu

25.08.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem, avšak aktivita investorů byla opět nízká.

Investování pro každého

22.08.  |  Lukáš Pololáník

Toužíte investovat své peníze jinam, než třeba do stavebního spoření, a stát se investorem? Nebo již využíváte různé státem podporované spořící finanční produkty, ale chcete ještě navíc investovat? Právě pro vás je tu kolektivní investování. Jaké jsou možnosti kolektivního investování vám ukáže náš dnešní článek.

Pražská burza v minulém týdnu

18.08.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne mírným růstem, avšak aktivita investorů nebyla nijak výrazná.

Jste dostatečně zajištění proti měnovému riziku?

12.08.  |  Jan Mynář

Řada českých firem a investorů žije v domnění, že zajištění proti měnovým rizikům je přístupné prakticky pouze velkým hráčům a že je nutno zajišťovat obrovské nominální hodnoty. To už dávno není pravda. Více v našem dnešním článku.

Pražská burza v minulém týdnu

11.08.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne poklidnou seanci s nízkou obchodní aktivitou investorů. Hlavně závěrečné obchodování však vedlo k zápornému výsledku první seance v týdnu.

Kam uložit „krátké“ peníze II.

07.08.  |  Roman Stuchlík

Silným konkurentem otevřených podílových fondů peněžního trhu jsou spořicí účty ve vybraných bankách. Dosahují podobné výkonnosti jako peněžní fondy, ale neúčtují vstupní poplatek.

Kam uložit „krátké“ peníze I.

06.08.  |  Roman Stuchlík

Silným konkurentem otevřených podílových fondů peněžního trhu jsou spořicí účty ve vybraných bankách. Dosahují podobné výkonnosti jako peněžní fondy, ale neúčtují vstupní poplatek.

Pražská burza v minulém týdnu

04.08.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza posilovala a to i přesto, že většina zahraničních trhů se pohybovala v červených číslech. Burzu táhly vzhůru energetické tituly.

Americké banky na hrbolaté cestě ke stabilizaci

04.08.  |  Jaroslav Brychta

Většina velkých amerických bank vykročila správným směrem, deklarovat vítězství a počítat s rychlým návratem “starých časů“ je ale předčasné, protože stále existuje řada otázek na jejichž zodpovězení bude třeba ještě několik měsíců čekat.

Pražská burza v minulém týdnu

28.07.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne slušným růstem, a korigovala tak částečně předchozí propady. Dařilo se hlavně bankovnímu sektoru.

Freddie Mac a Fannie Mae noční můrou obchodníků

25.07.  |  Jaroslav Brychta

Dvě vládou podporované agentury, které pomohly po recesi z roku 2001 postavit americkou ekonomiku zpět na nohy, ji v roce 2008 mohou srazit na kolena. Jaký je vlastně předmět jejich podnikání a proč jsou pro největší světovou ekonomiku a americký styl života tak důležité?

Pražská burza v minulém týdnu

21.07.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod nového obchodního týdne mírně klesala. Obchodní aktivita nebyla nijak výrazná, jelikož investoři vyčkávali na důležité makro i mikroekonomické zprávy.

Koruna znovu na rekordech. Kdy se zastaví?

18.07.  |  Jaroslav Brychta

Koruna láme jeden rekord za druhým. Ještě nedávno jsme se divili, když prorazila hranici 24,00 CZK/EUR a najednou stojíme na prahu bariéry 23,00 CZK/EUR, když poslední údaje hlásí kurz 23,15 CZK/EUR. Oslabí koruna?

Pražská burza v minulém týdnu

14.07.  |  David Petráček

Pražská burza zaznamenala na úvod nového týdne růstovou seanci, avšak aktivita investorů nebyla nijak významná.

Investiční certifikáty: Dvě studie, dva závěry

11.07.  |  David Urbánek

Certifikáty by si měly v následujících letech upevnit svou pozici. Jejich podíl v portfoliu investorů by měl vzrůst až na 14 %. Bankovní krize ale může tento očekávaný vývoj výrazně narušit.

Pražská burza v minulém týdnu

07.07.  |  David Petráček

V prvním obchodním dnu nového týdne pražská burza přerušila sérii poklesů a mírně posilovala. Vývoj jednotlívých titulů však nebyl tak jednoznačný.

Fundamenty, které hýbou s kurzy na FOREXu

04.07.  |  Jaroslav Brychta

Na devizovém trhu se denně zobchoduje více než 3 biliony amerických dolarů (téměř jedna čtvrtina amerického HDP), což z FOREXu dělá jednoznačně největší trh na celém světě. Spekulace tvoří hybnou sílu pro kurzy jednotlivých měn. Co tedy dokáže kurzy rozvlnit nejvíce?

Investování pro všechny skončilo

03.07.  |  Tomáš Skolek

Po celé tři měsíce měli fanoušci kapitálových trhů jedinečnou možnost vyzkoušet si investování nanečisto. Klíčovým rysem se stal aktivní přístup a Investiční hra 2008 tak přinesla mnoho zajímavých poznatků.

Pražská burza v minulém týdnu

30.06.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem. Za hlavního strůjce lze označit akcie NWR.

Pikora: Můj názor na přijetí eura? Čím později, tím lépe!

30.06.  |  Michal Ruml

Nejen o našem vstupu do Eurozóny, ale i o současném rekordně silném kurzu koruny či o vývoji důležitých ekonomických ukazatelů jsme si povídali s Vladimírem Pikorou, hlavním ekonomem společnosti Next Finance.

Pražská burza v minulém týdnu

23.06.  |  David Petráček

Do nového týdne vstoupila pražská burza růstem, avšak nepříznivý vývoj zahraničních trhů vedl k umazání části zisků.

Americká ekonomika a dolar: Prostor k optimismu?

20.06.  |  Jaroslav Brychta

Podle posledních čísel ze Spojených států klesala květnová zaměstnanost o 49 tis. osob a americké domácnosti se obávají o svou budoucnost nejvíce od roku 1980. Dolar přesto dokázal zpevňovat a během druhého červnového týdne dokonce rostl na páru s eurem o 3 %. Jak je tohle vlastně možné?

Pražská burza v minulém týdnu

16.06.  |  David Petráček

Pražská burza v pondělí negativně reagovala na vývoj zahraničních trhů v závěru týdne předchozího a poklesla. Nepříznivý vývoj postihl téměř všechny tituly obchodované ve SPAD.

Pražská burza v minulém týdnu

09.06.  |  David Petráček

Pražská burza uzavírala první obchodní seanci nového týdne téměř beze změny. Většinu obchodní aktivity obstarával již klasicky ČEZ.

Fahey: Občas zjistím, že se modlím, a jen doufám

09.06.  |  Tomáš Cína

„Obchodování lze popsat jako dlouhé období nudy přerušované pouze okamžiky paniky." Po Stevu Lentzovi vám Finance.cz přínášejí rozhovor s dalším světoznámým opčním obchodníkem.

Růst koruny se zastavil. Na jak dlouho?

06.06.  |  Jaroslav Brychta

Od poloviny minulého roku koruna rostla téměř neustále, ale začátkem března se tento růst zastavil a koruna si k oběma světovým měnám více méně drží svou cenu. Co stojí za tímto vývojem a jaký vývoj můžeme očekávat do dalších 12 měsíců?

17:50 Černá labuť a černá korporátní nula  |  Patria.cz
17:17 Bezprecedentní kolaps poptávky dále drtí cenu ropy  |  Patria.cz
16:51 Bloomberg: Na trhu je nedostatek nejžádanějších zlatých…  |  Patria.cz
15:32 Tvrdá čísla o zastavení ekonomiky - rekordní nával na…  |  Patria.cz
14:37 King: Musíme udržet nad vodou co nejvíce firem, dluhy jsou…  |  Patria.cz
12:39 Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí  |  Patria.cz
11:26 Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v…  |  Patria.cz
11:25 Jan Bureš: Očekáváme sérii výrazně horších čísel a absenci…  |  Patria.cz
10:35 Spekulace o konci cenové války a další americká data  |  Patria.cz
09:47 Erste Group kvůli malé předvídatelnosti pozastavuje výhled…  |  Patria.cz
09:07 Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték  |  Patria.cz
09:06 Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové…  |  Patria.cz
06:13 Gros: Se zavázanýma očima správnou cestu z pandemie…  |  Patria.cz
22:00 USA začíná kvartál v červeném  |  Patria.cz
17:39 O pandemii a udržitelnosti vládních dluhů  |  Patria.cz
17:34 Moneta Money Bank oznámila dokončení akvizice Wüstenrot za…  |  Patria.cz
16:51 Miliardáři z Lega: Dlouhodobý investor v klidu sedí a…  |  Patria.cz
16:42 Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od…  |  Patria.cz
16:25 ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték  |  Patria.cz
15:03 České státní dluhopisy šly v dnešní aukci opět na dračku  |  Patria.cz
14:34 Petr Dufek: Státní rozpočet za první tři měsíce končí…  |  Patria.cz
13:56 Hughes: Až dvojciferný pokles produktu, historie ukazuje,…  |  Patria.cz
12:52 ING: Z velkých ekonomik ohrožuje krize nejvíce Německo a…  |  Patria.cz
12:15 CNBC: Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než americké akcie  |  Patria.cz
12:11 Bloomberg: Znudění, izolovaní lidé jsou pro Facebook výhrou  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy