Články, komentáře

Pražská burza v minulém týdnu

20.08.  |  David Petráček

Na počátku nového obchodního týdne pražská burza částečně korigovala předchozí ztráty. Domácí trh reagoval na příznivý vývoj v zahraničí pramenící z nákupního doporučení pro finanční tituly od Morgan Stanley.

K čemu slouží a jak se počítají burzovní indexy?

20.08.  |  Michal Ruml

Říkají vám něco pojmy jako jsou Dow Jones Index, NASDAQ Composite index, Nikkei 225 či DAX? Jedná se o nejznámější burzovní indexy světa. O tom co to burzovní index je či jak a proč se vlastně počítá se dočtete v našem článku.

Nové trhy dopomohly k rekordním emisím

17.08.  |  Lukáš Buřík

Více než pět stovek primárních emisí akcií za téměř 90 miliard dolarů. Takové jsou statistiky Ernst & Young za druhé čtvrtletí letošního roku. Za příznivými výsledky stojí především nově vznikající trhy, zejména Brazílie, Rusko, Indie a Čína.

Ceny ropy promlouvají do cen pohonných hmot

16.08.  |  Lukáš Buřík

Při pohledu na stojany benzínových pump nemůže být motorista příliš nadšený. Nejen rostoucí ceny ropy, ale také doba dovolených a zvýšená poptávka vyhnala ceny o několik korun nahoru.

Vliv amerického dolaru slábne, kdo jej vystřídá?

14.08.  |  Lukáš Buřík

Americký dolar byl přes půl století nejdůležitější měnou světa. Díky klesajícímu kurzu se centrální banky světa stále častěji přiklání ke stabilnějším měnám. Bude se v budoucnu obchodovat ropa v jiné než americké měně?

Pražská burza v minulém týdnu

13.08.  |  David Petráček

Na počátku nového obchodního týdne pražská burza pod vlivem nepříznivého vývoje trhů v USA klesala. Propad se ve SPADu vyhnul pouze akciím Zentivy.

Pražská burza v minulém týdnu

06.08.  |  David Petráček

Na úvod nového týdne to sice zpočátku vypadalo, že dojde ke korekci předchozích ztrát, avšak nejistota přicházející ze zahraničí poslala domácí akciový trh opět do červených čísel.

Pražská burza v minulém týdnu

30.07.  |  David Petráček

Přestože úvod pondělního obchodování na pražské burze se nesl v negativním duchu, ve druhé polovině došlo k obratu a domácí akciový trh nakonec uzavíral se ziskem. Vliv na to mělo hlavně pozitivní otevření trhů v zámoří.

Šokující úspěch mexických akcií

24.07.  |  Tomáš Hes

Před několika málo týdny se mexická banka Compartamos stala první latinoamerickou mikrofinanční institucí, která nabídla část svého majetku burzovnímu trhu.

Pražská burza v minulém týdnu

23.07.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza navázala na negativní vývoj z předešlého pátku a dále ztrácela. Hlavní měrou se na poklesu burzy podepsalo obchodování s akciemi ČEZ.

RSJ: Hedge fondy mají vysoký růstový potenciál

23.07.  |  Lukáš Buřík

Hedge fondy ve světě získávají na atraktivitě, zejména pro možnost vysokých výnosů. Právě o hedgových strategiích, výnosech, nabídce či budoucnosti jsme si povídali s Petrem Kalinou ze společnosti RSJ Invest.

Pražská burza v minulém týdnu

16.07.  |  David Petráček

Na úvod nového obchodního týdne pražská burza v závislosti na vývoji zahraničních trhů mírně posílila. Nejvíce rostly akcie Unipetrol, které s ohledem na vývoj sektoru posílily o 2,4 % a uzavíraly na dohled hranice 300 Kč.

Volba strategie ovlivní budoucí výnos

13.07.  |  Lukáš Buřík

Stejně jako u jiných investičních instrumentů i u podílových fondů platí, že riziko a výnos jdou ruku v ruce. Výběr fondu a jeho strategie se tak výrazně podepíše na chování investice a budoucím výnosu.

Investice do podílových fondů má svá pravidla

12.07.  |  Michal Ruml

Podílové fondy dokáží nabídnout bezesporu zajímavé zhodnocení. Jsou s nimi však spojena i jistá rizika. Proto, když se rozhodnete do fondů investovat, je dobré dodržovat určitá pravidla a zásady. Vyhnete se tak případným problémům.

Virtuálním milionářem během tří měsíců

11.07.  |  Lukáš Buřík

Investiční hra zná svého vítěze. Ten za pouhé 3 měsíce dokázal díky své aktivitě, rychlému rozhodování a bezesporu znalostem svůj virtuální milion pohádkově zhodnotit a fiktivně vydělat téměř desetinásobek.

Investice vždy něco stojí aneb poplatkům se nevyhneme

11.07.  |  Elena Ondrová

Rozhodnete-li se investovat do některého z podílových fondů, budete si muset zvolit typ podílového fondu, podle jeho investičního zaměření. Jedním z dalších kriterií výběru podílového fondu mohou být i poplatky. Víte, které to jsou?

Pražská burza v minulém týdnu

09.07.  |  David Petráček

Počátek týdne se nesl na pražské burze již v prázdninovém duchu, když tomu odpovídala aktivita investorů. Domácí akciový trh v souladu se zahraničním vývojem mírně klesal.

Nebojme se investovat do podílových fondů

09.07.  |  Michal Ruml

Možností, jak investovat volné peněžní prostředky je celá řada. Od těch méně rizikových s nižšími výnosy až po extrémně rizikové, které ale zase dokáží nabídnout vysoké zhodnocení. Podílové fondy nabízejí obojí, záleží jen na vás který z nich si vyberete.

„Růstový motor“ tržního hospodářství

04.07.  |  Martin Svoboda

ABN Amro si sotva mohla pro emisi „Private Equity Rumänien“ certifikátu vybrat méně výhodný okamžik. Neboť (měřeno počtem obyvatel) ve druhé největší zemi východní Evropy se v době emise rozpadla vládní koalice.

Burze se letos daří, čeká se na další tituly

04.07.  |  Lukáš Buřík

Tuzemskému kapitálovému trhu se nadmíru daří. Jen za prvních šest měsíců letošního roku si pražská burza připsala více než dvojnásobné zhodnocení než za celý loňský rok. Dařilo se však i ostatním konkurentům.

Další miliony pro tisíce klientů jako odškodnění

03.07.  |  Lukáš Buřík

Minulý pátek zahájil Garanční fond obchodníků s cennými papíry výplaty klientům zkrachovalé společnosti KTP Quantum. Tisícovkám důvěřivců, kteří uvěřili v rychlé zhodnocení svých prostředků, tak budou s několikaletým zpožděním vyplaceny miliony korun.

Garanční fond začne vyplácet klienty KTP Quantum

27.06.  |  Lukáš Buřík

Tento pátek, tj. 29. června zahájí garanční fond obchodníků s cennými papíry výplaty klientům zkrachovalé společnosti KTP Quantum, a to prostřednictvím všech poboček České spořitelny.

Uplynulý týden očima redakce

26.06.  |  Michal Ruml

Podle realitních kanceláři šla loni cena nemovitosti nahoru a tento trend se nezmění ani v příštích letech. Jaké jsou pro to důvody? ČEZ si zlepšuje kapitálovou strukturu výkupem vlastních akcií. Proč? Více v našem pravidelném komentáři.

Pražská burza v minulém týdnu

25.06.  |  David Petráček

Pondělní obchodování nijak neoslnilo a domácí akciový trh uzavíral za podprůměrných objemů obchodů téměř beze změny. Nepomohl jim ani pozitivní závěr z konce týdne v USA ani růst čínského trhu, který v minulých týdnech dokázal hodně rozčeřit dění na akciových trzích po světě.

Pražská burza mění svou tvář

20.06.  |  Lukáš Buřík

Burza cenných papírů Praha bude mít novou strukturu regulovaného trhu. Počínaje 1. červencem dojde ke sloučení stávajícího hlavního a vedlejšího trhu. Důvodem je plánovaná změna legislativy.

Pražská burza v minulém týdnu

18.06.  |  David Petráček

Na počátku nového týdne zaznamenala pražská burza slušný růst, který zasáhl všechny tituly ve SPAD a pramenil z příznivého zahraničního vývoje. Obchodní aktivita však nebyla nijak výrazná.

Pražská burza v minulém týdnu

11.06.  |  David Petráček

Během dopoledního obchodování na počátku nového týdne na pražské burze dosáhl index PX nových historických maxim. Odpoledne se však již projevil negativní sentiment pramenící hlavně z vysokého propadu čínského akciového trhu a na domácí burze došlo k vybírání zisků.

Investice do cenných papírů se vyplatí

08.06.  |  Vladimír Šindelka

Pokud si jakýkoli občan koupí cenné papíry a za půl roku je prodá, nemusí na dani zaplatit ani korunu. Příjem z prodeje cenných papírů je totiž podle zákona o daních z příjmů po 6 měsících od daně osvobozen.

Chyby traderů očima odborníků - 3. část

05.06.  |  Lukáš Buřík

Poplatky jako kritérium pro výběr brokera, základem úspěchu přísun informací či nadměrné obchodování. To jsou další ze série chyb, mylných představ a domněnek sdílených začínajícími tradery, tak jak je vidí dvojice světoznámých traderů.

Pražská burza v minulém týdnu

04.06.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod nového obchodního týdne rostla, avšak obchodní aktivita byla kvůli uzavření většiny evropských a amerických trhů podprůměrná.

Chyby traderů očima odborníků - 2. část

01.06.  |  Lukáš Buřík

Přesvědčení, že se lze vyhnout ztrátám či neexistence přesného tradingového plánu to jsou další z chyb začínajících traderů, které identifikovali Ron Schoemmell a Valdi Thorkelsson, dvojice legend burzovního obchodování.

Chyby traderů očima odborníků

29.05.  |  Lukáš Buřík

Obchodování na kapitálových, měnových či komoditních trzích si získává mezi českou veřejností na popularitě. Na co by však tradeři neměli zapomínat? A jaké jsou jejich nejčastější chyby, mylné představy a doměnky?

Pražská burza v minulém týdnu

28.05.  |  David Petráček

Přesto, že během pondělního obchodování domácí akciový trh rostl, v závěru seance došlo na trhu k silným výprodejům, které poslaly burzu mírně do záporných hodnot.

Výsledky Zlaté koruny 2007 vyhlášeny

25.05.  |  Vladimír Šindelka

Nejlépe hodnocenou Novinkou roku na českém finančním trhu se stala Hypotéka on-line od Hypoteční banky. Svými hlasy o tom rozhodli odborníci zastoupení ve Finanční akademii soutěže Accenture Zlatá koruna 2007.

Proč je pražská burza opomíjena?

25.05.  |  Lukáš Buřík

Letošní rok měl být podle Petra Koblice pro pražskou burzu ještě úspěšnější než ten loňský. Alespoň co do počtu nových titulů. Máme téměř červen a zatím se na první emisi netrpělivě čeká. Dočkáme se nových IPO?

Investice do zlata či diamantů je sázka na jistotu

25.05.  |  Vladimír Šindelka

Koupit své přítelkyni k zásnubám nebo k jiným důležitým výročím diamantový prsten nemusí být pouze důkaz velké lásky, ale také velmi výhodná investice do budoucna.

Na automobilu či na nemovitosti lze vydělat miliony

24.05.  |  Michal Ruml

Koupě luxusního automobilu či nemovitosti v zahraničí se na první pohled může zdát jako neuvážená a nepotřebná investice určená pro lidi, kteří nevědí co s penězi. Opak je pravdou. Jedná se o investici, která může přinést vysoké zhodnocení.

Investice do umění? Zajímavá šance pro každého!

23.05.  |  Lukáš Buřík

Pod pojmem investice si lze představit nejen cenné papíry či jiné finanční instrumenty, ale existují i poetičtější způsoby. Příkladem mohou být investice do umění. Správný odhad a načasování může přinést velice zajímavé zhodnocení.

Pražská burza v minulém týdnu

21.05.  |  David Petráček

Na počátku pondělního obchodování pražská burza rostla, avšak následně došlo k obratu a většina zisku byla umazána a burza zakončila blízko nuly.

Víno a voda jako netradiční investiční příležitost

21.05.  |  Elena Ondrová

Voda a víno… dvě tekutiny, které se mohou v rukách obratných obchodníků stát výhodnou investicí. Každá investice si vyžaduje určité znalosti a vědomosti o dané problematice a u investicí do vína to platí stoprocentně.

Pražská burza v minulém týdnu

14.05.  |  David Petráček

Na úvod dalšího zkráceného obchodního týdne pražská burza za podprůměrných objemů obchodů mírně ztrácela.

Akciové trhy zatím na vlně optimismu

10.05.  |  Lukáš Buřík

Na akciových trzích v posledních týdnech vládne poměrně optimistická nálada. To se odrazil nejen na rostoucí křivce středoevropských a světových  indexů, ale i na dubnových výsledcích hráčů naší burzovní hry o lákavé ceny.

Pražská burza v minulém týdnu

07.05.  |  David Petráček

Na počátku nového týdne zaznamenala pražská burza relativně klidnou seanci, po které uzavíral domácí trh mírně v záporu.

Výherce prvního kola investiční hry vydělal 771 tis. Kč

04.05.  |  Michal Ruml

Vítěz dubnového kola Investiční hry zhodnotil obchodováním s akciemi své investice o více než 70 % a vydělal tak úctyhodných 771 tis. Kč. Druhý v pořadí dokázal „rozmnožit“ svůj milion o 501 tis. Kč.

Pražská burza v minulém týdnu

30.04.  |  David Petráček

Nový obchodní týden na pražské burze započal mírným růstem, avšak okolní trhy spíše ztrácely. Největšího růstu dosáhly menší emise domácího akciového trhu.

Nebojme se moderních investičních nástrojů

27.04.  |  Lukáš Buřík

Již více než půl roku lze na pražské burze obchodovat s investičními certifikáty a futures. Zvláště druhý jmenovaný nástroj je pro mnohé investory velkou neznámou. Co jsou to futures, jak se s nimi obchoduje a k čemu se využívají?

Pražská burza v minulém týdnu

23.04.  |  David Petráček

Domácí akciový trh na úvod týdne díky příznivému sentimentu na světových akciový trzích rostl a index překonal hranici 1.800.

Vodička: Investiční hra je příležitostí vyzkoušet rizikovější strategie

23.04.  |  Lukáš Buřík

O nové investiční hře, kde si můžete vyzkoušet obchodování na virtuálním trhu jsme si povídali s Jiřím Vodičkou, ředitelem pro strategii a marketing RM-SYSTÉMu, jednoho z organizátorů burzovní hry.

O osudech zemědělců rozhoduje počasí

23.04.  |  Vladimír Šindelka

Jedním z důležitých faktorů, které významně ovlivňují finance, je také počasí. Když je příznivé, pak zemědělcům dobře rostou plodiny a ceny komodit klesají. Když je však počasí nepříznivé, zemědělci pláčou a ceny komodit začnou okamžitě stoupat do závratných výšek.

Jak si zajistit návratnost zahraničních investic

20.04.  |  Vladimír Šindelka

Rozhodli jste se investovat či začít podnikat v některé ze zahraničních zemí a přemýšlíte, jak při volbě státu snížit riziko, že o své investované peníze přijdete? Pak se při výběru zaměřte pouze na bezpečné země s výborným ratingem.

Pražská burza v minulém týdnu

16.04.  |  David Petráček

Na úvod zkráceného obchodního týdne domácí akciový trh po vzoru zahraničních burz rostl a posouval tak za výrazného zájmu investorů svá historická maxima.

Pražská burza v minulém týdnu

09.04.  |  David Petráček

Na počátku nového týdne pražská burza mírně ztratila, přičemž obchodní aktivita na trhu nebyla nijak výrazná. Nezájem investorů souvisel s nedostatkem kurzotvorných zpráv a nejistým vývojem v zahraničí.

O bulharskou burzu se svede urputný boj

06.04.  |  Lukáš Buřík

Bulharská vláda oznámila svůj záměr nalézt strategického investora pro sofijskou burzu a nabídla k privatizaci část jejího podílu. Do hry vstoupilo několik kandidátů, mezi kterými nechybí ani Burza cenných papírů Praha. O co se vlastně hraje a má vůbec pražská burza šanci uspět?

Pražská burza v minulém týdnu

02.04.  |  David Petráček

Na počátku nového obchodního týdne pražská burza posilovala a dostala se na dohled svých historických maxim. V závěru ji však docházel dech a došlo spíše k vybírání zisků.

Oklikou až do Kaspického moře

30.03.  |  Martin Svoboda

Kazachstán patří k deseti největším zemím naší planety. Ovšem i přesto mu západní svět nevěnoval takřka žádnou pozornost. To se ovšem rapidně změnilo ve chvíli, kdy Sacha Baron Cohen přinesl na plátna kinosálů postavu kazašského televizního reportéra Borata.

Pražská burza v minulém týdnu

26.03.  |  David Petráček

Domácí akciový trh na počátku nového týdne posiloval. Postaral se o to hlavně příznivý vývoj zahraničních burz.

Pražská burza v minulém týdnu

19.03.  |  David Petráček

Přestože počátek obchodování v novém týdnu se nesl na pražské burze v pozitivním duchu, nepříznivý vliv vývoje zahraničních trhů vedl k poklesu domácí burzy.

Pražská burza v minulém týdnu

12.03.  |  David Petráček

V pondělí pokračoval domácí akciový trh v silném poklesu a následoval tak i ostatní evropské burzy. Index PX uzavíral pod hladinou 1.600 bodů.

Zahraniční fondy táhnou více než domácí

07.03.  |  Lukáš Buřík

Český občan poněkud ztrácí na konzervativnosti. Alespoň z pohledu kolektivního investování. Namísto bezpečnějších strategií lidé pomale získávají odvahu a volí již i rizikovější zaměření fondů. Tuzemští kolektivní investoři v posledních letech dávají přednost zahraničním fondům před domácími.

Pražská burza v minulém týdnu

05.03.  |  David Petráček

První obchodní den nového týdne pražská burza stagnovala a vývoj jednotlivých titulů byl smíšený.

Elitní komoditní obchodník John L. Person na semináři v Praze!

26.02.  |  Lukáš Buřík

Světově proslulý finančník John Person, přijede v polovině března do Prahy, aby zde posluchačům předal své dlouholeté zkušenosti, které během své kariéry posbíral na finančních trzích a zároveň představil a vysvětlil svůj nový obchodní systém.

Pražská burza v minulém týdnu

26.02.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza mírně vzrostla. Příznivý vývoj způsobil optimismus, který zasáhl evropské trhy. Dařilo se opět akciím developerských firem. Akcie Orca za nadprůměrného objemu vzrostly o 1,8 %. Ještě o něco lépe uzavíraly akcie jeho rivala, společnosti ECM (+ 2,1 %).

Voda je zajímavou příležitostí pro investory

21.02.  |  Lukáš Buřík

Voda je nejzákladnějším, nejnutnějším a nejpotřebnějším zdrojem naší planety. Poptávka po ní neustále roste a trh s vodou má obrovský růstový potenciál. Voda je je však nejen nutným zdrojem pro každou živou bytost, ale stala se i zajímavou investiční komoditou.

Pražská burza v minulém týdnu

19.02.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne mírně poklesla. Negativně se na ní projevil vývoj zahraničních trhů. Pod prodejním tlakem se ocitly hlavně akcie ČEZ, které ztratily 1,5 %.

Finance.cz dostaly k narozeninám nový vzhled

12.02.  |  Michal Ruml

Ke svým desátým narozeninám dostaly Finance.cz nové logo, barvu i design. Společným jmenovatelem všech změn, a že je jich opravdu hodně, je zvýšení přehlednosti a uživatelského komfortu pro vás, naše čtenáře.

Nenechte své peníze zahálet na účtu

09.02.  |  Michal Ruml

Máte větší obnos peněz na běžném účtu a zdá se vám, že vám tam zahálejí? Máte pravdu! Tento finanční produkt rozhodně není ideálním způsobem spoření. Kam však s přebytkem peněz? Poradíme vám.

Pražská burza v minulém týdnu

05.02.  |  David Petráček

Přestože obchodování na pražské burze začalo růstem, v závěru seance odevzdala zisky a nakonec tak stagnovala.

Pražská burza v minulém týdnu

29.01.  |  David Petráček

V pondělí se domácímu akciovému trhu dařilo a index PX uzavíral na nových historických maximech. Největší zisk si připsaly akcie CME (+ 2,4 %), které doháněly růst akcií obchodovaných na mateřské burze v USA.

Pražská burza v minulém týdnu

22.01.  |  David Petráček

V úvodní seanci nového týdne si vedla pražská burza optimisticky a stejně jako okolní trhy rostla. Objemy obchodů však byly kromě u ČEZ podprůměrné, a to i z důvodu uzavření trhů v USA kvůli státnímu svátku.

Loňský komoditní rok ve znamení růstu

19.01.  |  Lukáš Buřík

Energie, obiloviny, průmyslové či drahé kovy. To je jen zlomek z široké nabídky produktů, které komoditní trh nabízí. Pokud vás zajímá, jaký byl komoditní rok 2006 pro tyto segmenty a jaký bude ten letošní, čtěte následující řádky.

Rekordní objemy emisí především díky Číně

17.01.  |  Lukáš Buřík

Veřejné emise akcií v loňském roce dosáhly rekordních hodnot. Na tomto výsledku mají největší zásluhu rozvíjející se ekonomiky, zejména pak Čína, která obsadila první tři příčky pomyslného emisního žebříčku.

S-BOX nápravných zařízení: Výnos s „vězeňským“ indexem

17.01.  |  Martin Svoboda

Již 14 členů má dnes rodina indexů S-BOX stuttgartské burzy, nejkurióznějším je však určitě „S-BOX nápravných zařízení“. Protože barometr není nic jiného než „vězeňským“ indexem.

Pražská burza v minulém týdnu

15.01.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod nového týdne dále ztrácela. Největší propad zaznamenaly akcie Este Bank (- 2,15 %), které tak korigovaly předchozí významnější růst.

Vyvlastňování akcionářů zatím povoleno

12.01.  |  Lukáš Buřík

Téměř 10,5 miliardy korun. Tolik zaplatí majoritní akcionáři českých společností za doposud oznámené vyvlastnění minoritních vlastníků. Zda tyto squeeze-outy poškozují menšinové akcionáře či nikoliv, o tom musí rozhodnout až soud.

ATLANTIK FT krůček od medailových pozic

10.01.  |  Lukáš Buřík

Objem obchodů na pražské burze loni atakoval hranici 850 miliard korun, což je o téměř 200 miliard méně než v roce 2005. Přesto se některým obchodníkům podařilo objem svých obchodů výrazně zvýšit. Patří mezi ně i Atlantik FT.

Pražská burza v minulém týdnu

08.01.  |  David Petráček

Do nového roku vstoupila pražská burza silným růstem, jehož impulsem bylo posilování zahraničních trhů, avšak bez zámořských trhů, které byly kvůli svátkům ještě uzavřeny.

BCPP: Nová maxima a nižší objemy obchodů

05.01.  |  Lukáš Buřík

Rok 2005 byl pro pražskou burzu veleúspěšný. Objemy obchodů se vyšplhaly na rekordní hodnoty, burzovní index vzrostl o více než 40 procent. A co loňské výsledky? Jaký byl burzovní rok s pořadovým číslem 2006?

Parvest s novým fondem brazilských akcií

04.01.  |  Lukáš Buřík

Jihoamerické státy a jejich trhy jsou v současnosti častým terčem investorů, jelikož nabízí možnost zajímavého zhodnocení. Právě na jeden z nich, brazilský akciový trh, se zaměřuje nový fond z rodiny Parvest.

Letošní a příští burzovní rok očima obchodníků

25.12.  |  Lukáš Buřík

Po veleúspěšném loňském roce nastala na pražské burze určitá stagnace. Přesto byla naplněna očekávání odborníků a burza vykázala růst. Jaký byl letošní burzovní rok z pohledu obchodníků s cennými papíry a jaký bude ten příští?

Pražská burza v minulém týdnu

23.12.  |  David Petráček

Na úvod nového obchodního týdne dosáhla pražská burza nových historických maxim. Hlavním strůjcem tohoto vývoje byla nová emise ve SPAD.

ČNB odebrala licenci společnosti Afin Brokers

19.12.  |  Lukáš Buřík

Česká národní banka včera odňala povolení k činnosti jednomu z významných obchodníků s cennými papíry. Společnost Afin Brokers tak nesmí nadále poskytovat své služby. Jaké byly důvody tohoto kroku?

Pražská burza v minulém týdnu

18.12.  |  David Petráček

V úvodu nového týdne pražská burza dále posilovala. Nejvíce se dařilo akciím Unipetrol, které hlavně díky vývoji v závěru obchodování vzrostly o 2,3 %.

ČEZ součástí polského indexu

15.12.  |  Lukáš Buřík

Energetická společnost zaznamenává další úspěch. Její akcie vstupují do elitního polského indexu WIG20, který zahrnuje největší a nejvíce obchodované akcie varšavské burzy a je podkladovým aktivem pro futures kontrakty.

Třetí čtvrtletí ve znamení zahraničních trhů a derivátů

14.12.  |  Lukáš Buřík

Členové České asociace obchodníků s cennými papíry zrealizovali na zahraničních trzích za třetí čtvrtletí letošního roku derivátové obchody za více než 127 bilionů korun, čímž téměř trojnásobně překonali výsledek z loňského roku.

Pražská burza v minulém týdnu

11.12.  |  David Petráček

V úvodu nového týdne pokořila pražská burza jarní historické maximum, avšak obchodní aktivita byla spíše průměrná. Nejlépe si vedly akcie Orco, které posílily o 3,6 %.

Akcie ECM měly raketový start

08.12.  |  Lukáš Buřík

Včera bylo na pražské burze spuštěno obchodování s akciemi developerské a investiční společnosti ECM Real Estate Investments. Hned první den jasně ukázal, že ze strany investorů je o akcie enormní zájem. ECM tak ovládla celou burzu.

Finance pro nefinančníky: bestseller na pultech knihkupců

08.12.  |  Pavel Nesejt

Finance pro nefinančníky je nová kniha, která se v těchto dnech dostává ke knihkupcům. Pokud potřebujete vysvětlit složité finanční pojmy jednoduchou formou nebo hledáte zajímavý dárek, pak pro vás máme dobrý tip.

Od zítřka na burze už i s ECM

06.12.  |  Lukáš Buřík

Počínaje zítřkem se rozroste počet SPADových titulů o další cenných papír. Na pražské burze totiž bude spuštěno obchodování s akciemi developerské a investiční společnosti ECM Real Estate Investments.

Burzovní trhy se rozrostou o nové emise

04.12.  |  Lukáš Buřík

Kotační výbor pražské burzy na svém pátečním zasedání rozhodl o přijetí nových emisí. Na hlavní trh tak míří nové emise akcií, volný trh burzy se rozroste o nové warranty a investiční certifikáty.

Pražská burza v minulém týdnu

04.12.  |  David Petráček

I přes negativní vývoj zahraničních trhů dokázala pražská burza nepatrně posílit. Nejvíce rostly akcie Orco (+ 2,7 %), které tak korigovaly předchozí ztráty pramenící v horších než očekávaných hospodářských výsledcích.

Pražská burza v minulém týdnu

27.11.  |  David Petráček

V úvodu nového obchodního týdne pražská burza ztratila více než jedno procento. Jedním z důvodů byl také vývoj zahraničních trhů v závěru předešlého týdne, jejichž ztráty domácí burza doháněla.

Realitní trhy jdou ruku v ruce s akciovými

22.11.  |  Lukáš Buřík

Investice do realit měla v minulosti svá opodstatnění. Hlavním důvodem byla diverzifikace investičního portfolia. V poslední době se však díky závislosti na vývoji akciového trhu představují rizikovější investici.

Registrace výrobků do programu Volba spotřebitelů 2007 - Nejlepší novinka otevřena

21.11.  |  Radka Reichelová

Atoz Event otevřela registraci výrobků do sedmého ročníku programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Výrobci a distributoři rychloobrátkového sektoru (s výjimkou tabákových výrobků) mohou přihlásit své výrobky do 30. listopadu 2006.

Voda jako investiční příležitost

21.11.  |  Pavel Nesejt

Voda je modré zlato. Na planetě je jí sice dostatek, většina je ale slaná nebo zmrzlá na pólech v ledovcích. Voda je pro většinu obyvatel planety vzácným zbožím a stává se tak zajímavou investiční příležitostí.

Pražská burza v minulém týdnu

20.11.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza nepatrně ztrácela. V první polovině obchodní seance sice táhl burzu směrem vzhůru nákupní zájem o akcie ČEZ a Erste Bank, avšak postupně převážila prodejní nálada patrná hlavně u akcií Komerční banky, Zentivy a Telefónicy O2.

Pražská burza v minulém týdnu

13.11.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza začala obchodní týden růstem. Následovala tak pozitivní sentiment na zahraničních trzích. Nejlépe si vedly akcie Unipetroul, které posílily o 1,8 %.

Synek: Diamant není vhodný pro spekulativní investice

13.11.  |  Nadja Fehimovič

Diamanty nejsou pouze šperkem, ale poslouží i k uchování hodnoty. O specifikách investic do této komodity, burzách či ochraně proti falzifikátům jsme se bavili s panem Přemyslem Synkem ze společnosti D.I.C..

IPO certifikáty: Nové emise jako investiční strategie

10.11.  |  Martin Svoboda

V Německu usilují firmy opět ve větší míře o vstup na burzu. Příznivé burzovní prostředí to umožňuje. Stagnace IPO vyvolaná poklesem kurzů po březnu 2000 je pryč. Podívejme se na IPO strategie blíže.

Opravdu alternativní investice

10.11.  |  Pavel Nesejt

Ve víně je pravda, v diamantech krása. Oba druhy zboží, jedno vytvořeno přírodou bez pomoci člověka a druhé taktéž, se zásahy lidí více patrnými, mohou být výtečnou investiční příležitostí. Ne každý však bude investici do tak specifických komodit obhajovat a už vůbec ne sám investovat...

Na polskou a maďarskou burzu už i s korunami

09.11.  |  Lukáš Buřík

Makléřská společnost Cyrrus, jeden z významných hráčů na kapitálovém trhu, přišla s novou službou Superspad. Díky ní může investor snadno obchodovat tituly na polské a maďarské burze, a to v českých korunách.
1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 24

17:20 Jaká je ta nejlepší inflace? A jaká bude?  |  Patria.cz
16:53 MPSV: Nezaměstnanost za červenec vzrostla z 3,7 na 3,8 pct  |  Patria.cz
16:36 První obchodní den srpna přináší sílící dolar a ochotu…  |  Patria.cz
15:41 Bloomberg: Co dokáže zlato a co dluhopisy nesvedou  |  Patria.cz
14:46 Schodek rozpočtu stoupl na 205 miliard, dosud nejhorší…  |  Patria.cz
12:36 Vždycky hraju za tým, kde jsem kapitánem, řekl nový šéf…  |  Patria.cz
12:12 Mankiw: Měly by se firmy starat o něco víc než jen o zisky?  |  Patria.cz
11:10 Aktivita továren v eurozóně se v červenci vrátila k růstu  |  Patria.cz
10:12 Petr Dufek: Lepší PMI navzdory slabým zakázkám a stále…  |  Patria.cz
09:48 Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace  |  Patria.cz
09:25 Zisk banky HSBC v pololetí klesl o 65 procent  |  Patria.cz
09:10 SocGen, vlastník Komerční banky, má další čtvrtletní ztrátu  |  Patria.cz
09:04 Rozbřesk: Pozornost se obrací k ČNB. Eurodolar testoval 1,20  |  Patria.cz
08:54 Microsoft zvažuje koupi amerických operací TikToku  |  Patria.cz
08:45 Český výrobce bezpilotních letounů Primoco se dostal do…  |  Patria.cz
08:30 Komerční banka, a. s. - Hospodářské výsledky k 30.6.2020  |  Patria.cz
08:16 Komerční banka zaostává za odhady. Za celý rok čeká…  |  Patria.cz
05:18 The Economist: Letecký průmysl povstane z popela, zářivější…  |  Patria.cz
09:12 Víkendář: Prospívají finance společnosti?  |  Patria.cz
09:09 Víkendář: „Žít a nechat žít“ pro Čínu a Spojené státy  |  Patria.cz
17:20 Dluhy a „kritická“ hranice 100 % HDP  |  Patria.cz
17:02 Komentář: Očekávání od Apple byla vysoká, tak skvělý…  |  Patria.cz
16:46 EK schválila záměr Alstomu převzít vlakovou divizi…  |  Patria.cz
14:42 Perly týdne: Utržená cena zlata, pokles dolaru a u nás…  |  Patria.cz
12:12 Ekonomika EU v druhém čtvrtletí klesla o rekordních 11,9…  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy