Články, komentáře

Kam investovat během následujících měsíců?

31.05.  |  Christian Blaabjerg

Evropské státy poskytující štědrou sociální péči budou trpět mnohem více než USA kvůli obrovské částce peněz, kterou vyplatí v následujících letech kvůli nezaměstnanosti.

Po dvou měsících růstu trhy střízliví II.

30.05.  |  Roman Stuchlík

Poslední makroekonomická data potvrzují předpovědi, že zotavení ekonomiky nebude rychlé, ale spíše pomalejší - že přehnaný optimismus uplynulých dvou měsíců vyhnal kurzy akcií příliš vysoko, a že alespoň mírná korekce je na spadnutí.

Po dvou měsících růstu trhy střízliví I.

29.05.  |  Roman Stuchlík

Pochybnosti ohledně brzkého ústupu recese obrátily vývoj na trzích. Makroekonomická data ukazují na zastavení propadu světového hospodářství, ale nikoli návrat k růstu.

Opce - jak obchodovat a realizovat zisk

28.05.  |  Jan Rohrbacher

Druhý díl opčního seriálu se zabývá detailnějším popisem základních opčních strategií. Přečtěte si mimo jiné, jak tyto strategie zobrazit na opčním grafu a jak rozpoznat, kdy se nachází v zisku nebo ve ztrátě.

Převrat ve fondech na spadnutí

26.05.  |  Petr Fejtek

Není to zatím ještě žádná pořádná revoluce, ale jakýs takýs náznak puče statistika již konečně naznačila. Nakolik jde o signál pro budoucnost, anebo jen malé „uklouznutí“, teprve uvidíme.

Pražská burza v minulém týdnu

25.05.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem, který se však snažila po celou obchodní seanci umazat a nakonec uzavírala jen s menší ztrátou.

Opce - specifický druh derivátů

21.05.  |  Jan Rohrbacher

Opce představují specifický druh derivátů, který umožňuje obchodníkům díky své neskutečné flexibilitě realizovat zisky v prakticky jakékoliv fázi trhu. První článek ze seriálu o opcích se zabývá principy opcí a jejich základní charakteristikou.

Všechny fondy stále v nepřízni

19.05.  |  Petr Fejtek

Samé odkupy – přestože se v minulých týdnech rýsovalo určité zmírnění odlivů z fondů, květen nepokračuje nijak nadějně. Tři čtvrtě miliardy ukazuje, že odlivová tsunami ještě neskončila.

Pražská burza v minulém týdnu

18.05.  |  David Petráček

Na úvod první seance nového obchodního týdne pražská burza pokračovala v nákupním apetitu. Ten ji však brzy došel a investoři začali vybírat zisky a poslali tak domácí akciový trh do záporu.

Světové akcie znovu rostou. Dobrá zpráva to však není

13.05.  |  Jaroslav Brychta

Poslední dva měsíce přinesly na světové finanční trhy návrat optimismu, když se banky ve Spojených státech i v Evropě znovu dokázaly dostat do zelených čísel a americká ekonomika začala vykazovat první známky stabilizace.

Další růst akcií, ale bez fondů

12.05.  |  Petr Fejtek

Týden byl opět kratší, na děravé statistiky fondů si pomalu zvykáme, ovšem neuvěřitelné akciové nákupní šílenství překvapilo i otrlé analytiky. Tak nějak vypadá začátek května, jen není jisté, zda nejde o pohádku máje.

Pražská burza v minulém týdnu

11.05.  |  David Petráček

Pražská burza navázala na posílení z předešlého týdne a v souladu s optimismem na zahraničních trzích posilovala. Index PX dokonce překonal hladinu 900 bodů.

Investujeme do komodit - futures kontrakty

07.05.  |  Lukáš Pololáník

Investice do komodit lze doporučit spíše zkušenějším investorům. Pokud už vás omrzely akcie a láká vás více adrenalinu, můžou být futures kontrakty na komoditních trzích to pravé pro vás.

Investujeme do akcií - margins a short sell

06.05.  |  Lukáš Pololáník

Na obchodování s akciemi se dá profitovat nejen když trhy rostou. Díky margins obchodům je také možné několikanásobně zvýšit rentabilitu svého kapitálu.

Bude máj ve fondech ráj?

05.05.  |  Petr Fejtek

Podle toho, jak se situace uklidňuje, by to sice vyloučené nebylo, ale stále ještě zdaleka vyhráno není. Navíc byl poslední dubnový týden nejen kratší, ale ke všemu nemáme kompletní statistiky.

Kam půjde kurz české koruny?

04.05.  |  Jaroslav Brychta

Březen a duben byly pro českou korunu úspěšné měsíce. Dokáže však získané pozice udržet? Můžeme očekávat ještě další zpevňování?

Investiční počasí zahřívá i fondy

28.04.  |  Petr Fejtek

Alespoň se zdá, že tají i ledy ve vztazích investorů a (jejich) fondů. Tentokrát se odliv dostal dokonce pod čtvrt mld. Kč. Z nejhoršího se snad pomalu dostávají i fondy peněžního trhu, přestože ztratily víc než předminulý týden.

Pražská burza v minulém týdnu

27.04.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem a následovala tak vývoj zahraničních trhů. Investoři vybírali krátkodobé zisky.

Banky hlásí návrat k zisku. Optimismus však není na místě

27.04.  |  Jaroslav Brychta

Banky se i přes na první pohled dobrá čísla, ani zdaleka nedostaly z problémů ven. A proto je stále docela možné, že jejich hospodářské výsledky v průběhu dalších čtvrtletí usadí velmi pozitivní sentiment na finančních trzích zpět do tvrdé reality.

Nejvíce se obchoduje s ropou, zlatem a akciemi ČEZ.

25.04.  |  Jiří Vodička

Třetím týdnem probíhá Investiční hra 2009 a kandidátů na výhru kilogramu zlata a mnoha dalších cen je stále mnoho. Konkurence je opravdu veliká - řady hráčů se neustále rozrůstají, aktuálně o výhru bojuje 18 tisíc účastníků.

Krize skončila, nezapomeňte

21.04.  |  Petr Fejtek

Anebo naopak? Krize neskončila, zapomeňte… Tak či onak, poprvé od loňského podzimu, tedy za víc než půl roku, odešlo z fondů méně než půl miliardy korun, a to dokonce jen čtvrt miliardy korun.

Pražská burza v minulém týdnu

20.04.  |  David Petráček

V pondělí byla pražská burza uzavřena kvůli státnímu svátku a tak začal obchodní týden na pražské burze až v úterý.

Vodička: Začít investovat s reálnými prostředky je snadné

20.04.  |  Michal Ruml

Investoři, kteří si vyzkouší naši Investiční hru, se pak obvykle vyhnou některým začátečnickým chybám a jsou schopni se pohybovat na burze dlouhodobě, říká Jiří Vodička ze společnosti Fio.

Na trhy se vrátil mírný optimismus II.

18.04.  |  Roman Stuchlík

Cena ropy rostla, u zlata tomu bylo naopak. Dolar oslaboval vůči euru. Z akcií si vedly nejlépe finanční a energetické tituly. Tak by se dalo shrnout dění na finančních trzích indikující návrat optimismu.

Na trhy se vrátil mírný optimismus I.

17.04.  |  Roman Stuchlík

Z makroekonomiky přicházela stále špatná data, ale ta byla očekávána. Vedle toho se ale překvapivě objevily pozitivní signály. Akcie a komodity reagovaly růstem, dluhopisy mírným poklesem. 

Na fondy koleda nezbyla

15.04.  |  Petr Fejtek

Ani koleda, ani výslužka, místo pomlázky další výprask. Nejvíc vajíček z ošatky tentokrát odnesly dva ukončené zajištěné fondy, které se na celkovém odlivu 1,4 miliardy korun podílely dvěma třetinami.

Pražská burza v minulém týdnu

13.04.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne korekcí předchozích zisků. Korekcí prošly hlavně finanční tituly.

Synek: Diamant přežil už větší krize

10.04.  |  Tomáš Skolek

Diamant – zatraceně cenný kámen, se kterým se pojí Antverpy, petrodolary, De Beers, Leva Levieva, 4C, brilianty, Rapaport Diamond Index, občanské války v afrických zemích… A proč je diamant důležitý pro investory?

Akcie zářily, fondy mají zhasnuto

07.04.  |  Petr Fejtek

Rally akciových trhů se jakoby odehrála na jiné planetě. Naše fondy jsou totiž stále ovládány podílníky fondů peněžního trhu. Takže se i na 800milionovém odlivu minulý týden podílely ze tří čtvrtin.

Pražská burza v minulém týdnu

06.04.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne výrazným propadem. Ten pramenil z negativního sentimentu v zahraničí a postihl více či méně všechny SPADové emise.

Čína se obává slabého dolaru. Pomoci může silnější juan

06.04.  |  Jaroslav Brychta

Snaha americké centrální banky (Fed), bojovat s finanční krizí pomocí agresivní měnové politiky, již v minulých dnech přinesla také první ohlasy z Číny, která se začíná po právu obávat o hodnotu svého obřího portfolia devizových rezerv.

Vítěz středoevropské Investiční hry získá kilogram zlata

04.04.  |  Michal Ruml

Hlavní cena - kilogram zlata. K dispozici - jeden milion korun pro investice do akcií, padesát tisíc dolarů pro deriváty. To je nový ročník virtuální investiční hry České burzy RM-Systému. 

Investice do měn: Futures nebo Forex

01.04.  |  Petr Čermák

Měnové trhy patří z hlediska objemů obchodů mezi největší a nejlikvidnější finanční trhy na světě. Každým dnem jsou zde uskutečněny obchody v hodnotě několika bilionů dolarů. Jak spekulovat na pohyby měnových kurzů?

Rally akcií naše investory neprobudilo

31.03.  |  Petr Fejtek

Přes značné oteplení na akciových trzích se zatím na zimním spánku našinců nic nemění. Z fondů odešlo opět přes tři čtvrtě miliardy korun, takže jen letošní odliv se již blíží 13 miliardám.

Pražská burza v minulém týdnu

30.03.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne silně optimisticky a index PX vzrostl o téměř 5 %.

Záchrana bank v USA a špatné zprávy pro daňového poplatníka

30.03.  |  Jaroslav Brychta

Americký ministr financí Timothy Geithner v pondělí 23. března oznámil detaily plánu na osvobození bank od nekvalitních aktiv, který by měl přispět k oživení ekonomiky Spojených států prostřednictvím znovunastartování úvěrové expanze.

Pokles důchodového majetku není problémem

27.03.  |  Roman Dvořák

Majetek, který si Američané odkládají stranou na důchod, klesl v roce 2008 o čtvrtinu. Jak závažný je tento propad v souvislosti s poklesem americké ekonomiky?

Fondy dál ztrácejí, peněžáky stále nejvíc

24.03.  |  Petr Fejtek

Jaro se v našem fondbyznysu nekoná a na rozdíl od toho skutečného není ani v dohlednu. Další více než miliardový odliv peněz z našich fondů jde opět skoro ze tří čtvrtin za peněžáky.

Pražská burza v minulém týdnu

23.03.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do pondělní seance růstem, avšak následně došlo k obratu a domácí trh všechny své zisky odevzdal a uzavíral téměř beze změny.

Americký trh s bydlením dosedá na dno. Je to skutečně dobrá zpráva?

23.03.  |  Jaroslav Brychta

Ze Spojených států přišly v polovině března zprávy, že by krizí postižený trh s bydlením mohl pozvolna dosedat na své dno. Je to ale skutečně tak dobrá zpráva?

Futures na dluhopisy a úrokové sazby

19.03.  |  Petr Čermák

Finanční krize přinutila FED k prudkému snižování úrokových sazeb, což vedlo k vzestupu ceny dluhopisů. Růstový potenciál se vyčerpal a dluhopisy připomínají další spekulativní bublinu. Jaké jsou v této situaci příležitosti pro investory?

Nejistá budoucnost v komoditách

18.03.  |  Radim Dohnal

Lze důvěřovat zlatu či ropě? Jaká nálada vládne na trhu komodit? Dá se ještě vůbec najít nějaký bezpečný přístav?

Začátek rally, anebo ulitý start?

17.03.  |  Petr Fejtek

Fondy opustila jen necelá půlmiliarda, ale protože některé investičky nestihly dodat své statistiky, úbytek tu půlmiliardu jistě zvládl. Skóre zachránila i půlmiliarda do zajištěných fondů. Přišly však i lepší zprávy, které by mohly bídné náladě pomoci.

Pražská burza v minulém týdnu

16.03.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne mírným poklesem. Obchodní aktivita zůstala na podprůměrných hodnotách.

Za deset týdnů deset miliard fuč

10.03.  |  Petr Fejtek

Letošní rok pokračuje v devastaci trhů, takže i našich fondů. Akciové trhy ztratily už další čtvrtinu nejen u nás, ale i v Americe a náznaky obratu nikde. Naopak dno propasti stále ani nevidět.

Pražská burza v minulém týdnu

09.03.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem, jak bylo očekáváno s ohledem na zahraniční trhy. Domácí trh však nezaznamenal tak razantní propad jako zahraniční burzy.

EUR: Bezpečný přístav nebo čekání na nehodu?

09.03.  |  Radim Dohnal

Je možné, aby se měnový pár EUR/USD dostal na hodnotu 0,95 a pak na 1,30? Tedy můžeme očekávat, že dolar bude silnější než euro?

Futures na akciové indexy - spekulantův ráj

05.03.  |  Petr Čermák

Futures na akciové indexy jsou moderní kontrakty, které těsně následují pohyb akciových indexů a poskytují tak efektivní cestu jak obchodovat na světových akciových trzích.

Nejistota trhů stále jen roste

03.03.  |  Petr Fejtek

Po lednovém defektu únorová bída – ani náznak změn investorského počasí, takže metelice i za poslední týden odfoukla nejen další miliardu z fondů, ale i další procenta z trhů.

Pražská burza v minulém týdnu

02.03.  |  David Petráček

Přestože pražská burza na úvod týdne slušně posilovala, zisky nakonec neudržela a propadla se do záporných hodnot. Vinu na tom nesl hlavně nepříznivý vývoj v zahraničí.

Jakou výkonnost očekáváme v jednotlivých odvětvích?

27.02.  |  Radim Dohnal

Ve světě jsou momentálně horkým tématem akcie, protože mnoho firem vykazuje finanční výsledky. Hodláte do akcií investovat a zajímá vás, jaká odvětví jsou nejlépe chráněna proti současné ekonomické situaci?

Žádný vítěz, všichni poražení

24.02.  |  Petr Fejtek

Minulý týden fondy ztratily sice „jen“ 900 milionů korun, ale můžeme téměř s jistotou předpokládat, že to zdaleka není konec. Akciové trhy totiž projely další brankou nepříjemného slalomu, kdy cíl je stále ponořen v mlze.

Pražská burza v minulém týdnu

23.02.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne dalším výrazným poklesem. Podobně se pohybovaly i ostatní tzv. emerging markets v regionu. Obchodní aktivita byla i kvůli státnímu svátku v USA na nízké úrovni.

Vyplatí se v roce 2009 investovat do akcií?

18.02.  |  Radim Dohnal

Na současných úrovních nejsou akcie přitažlivé a stále existuje velké riziko pro jejich pokles. Medvědí trhy mají tendenci značně podhodnocovat korekce dolů...

Fondy: sedm hubených týdnů

17.02.  |  Petr Fejtek

Ač některé symptomy již naznačují uklidnění, ani v uplynulém týdnu ještě neustaly celkové odkupy z fondů. Z odlivu téměř 1,5 mld. Kč si totiž víc než polovinu odepsaly zajištěné fondy. Od začátku roku tak z fondů odešlo už dalších 7,5 mld. Kč.

Pražská burza v minulém týdnu

16.02.  |  David Petráček

Do nového obchodního týdne vstoupila pražská burza růstem, a to i přes spíše negativní náladu na zahraničních trzích.

Rok 2008 na finančních trzích II.

14.02.  |  Aleš Vocílka

Rok 2008 pořádně zamíchal kartami jak ve světovém fondovém průmyslu, tak na měnových trzích, kde se v červenci zlomily mnohé trendy

Rok 2008 na finančních trzích I.

13.02.  |  Aleš Vocílka

V minulém roce utrpěly nejtěžší ztráty akcie. V druhém pololetí došlo k výrazným obratům také na dluhopisových, měnových a komoditních trzích vlivem rostoucí averze k riziku a obav z recese.

RM-Systém - investorem snadno a rychle

12.02.  |  Lukáš Pololáník

Burza RM-Systém se orientuje především na malé a střední investory. Jednoduše se tak může téměř každý pustit do obchodování s akciemi třeba z pohodlí svého domova.

RM-Systém - rozsáhlé možnosti obchodování

11.02.  |  Lukáš Pololáník

Zajímá vás s jakými instrumenty a konkrétními akciovými tituly se dá obchodovat na burze RM-Systém? Přečtěte si také o složení a vývoji indexu RM.

Únor není bílý, fondy nesílí

10.02.  |  Petr Fejtek

Zatím ani v novém roce nepřišla žádná změna, takže se fondy musely rozloučit s další nepěknou sumou přesahující 1,3 miliardy korun. Celou miliardu si z toho opět odepsaly fondy peněžního trhu.

RM-Systém - nová burza

10.02.  |  Lukáš Pololáník

RM-Systém funguje v ČR již 15 let. Za tu dobu prošel řadou změn, tou snad nejzásadnější je transformace z mimoburzovního trhu cenných papírů na klasickou burzu.

Pražská burza v minulém týdnu

09.02.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne dalším poklesem, a to při absenci výrazných kurzotvorných zpráv.

Nová bublina na obzoru. Americký FED přitvrzuje

09.02.  |  Jaroslav Brychta

Současná snaha Fedu řešit finanční krizi přichází s něčím, vůči čemu bledne i Greenspanova expanze z let 2001 - 2004.

Ještě pořád všechno klesá

03.02.  |  Petr Fejtek

Ani trhy ani fondy se nemohou začátkem nového roku nijak radovat. I poslední týden jakoby jen dovršil lednový výprask fondů odchodem dalších skoro 1,5 miliardy korun, čímž dotáhl měsíční zápornou bilanci na téměř 4,7 miliardy korun odkupů.

Pražská burza v minulém týdnu

02.02.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem, a to i přes lepší konec obchodování na zámořských trzích v závěru předešlého týdne. Ve druhé polovině seance však došlo k obratu a nákupní objednávky převážily.

Odborníci o BCPP: Krize bude odeznívat pomalu, index PX bude kolísat

02.02.  |  Lukáš Pololáník

Světová finanční krize se nevyhnula ani Česku. Pražská burza loni vykázala rapidní pokles. Jaký byl očima odborníků na burze rok 2008 a jaký bude ten následující?

Levná ropa? Ještě chvíli a pak růst

28.01.  |  Jaroslav Brychta

Cena ropy za posledních šest měsíců dokázala z rekordních výšin kolem 150 USD za barel spadnout o více než sto dolarů. Nic se však nemění na faktu, že zásoby ropy se snižují meziročním tempem o 7 %.

Do čeho investovat v roce 2009?

28.01.  |  Radim Dohnal

Rok 2009 bude zejména ve znamení nezaměstnanosti a jejím dopadu na reálný produkt, trhy a sentiment. V 2009 lze tedy doporučit kupovat akcie firem, které toto všechno ustojí. Přinášíme vám jejich přehled.

Další vlna propadu a lednový defekt

27.01.  |  Petr Fejtek

Jak trhy, tak fondy zažily velmi špatný týden. Další krvavou lázní prošly banky a celý finanční sektor, poté varovně zablikaly technologie. O automobilkách a komoditách ani nemluvě.

Pražská burza v minulém týdnu

26.01.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne výrazným poklesem, který byl reakcí na vývoj v zahraničí a postihl hlavně bankovní sektor.

Akcie: Za pět let na nule II.

24.01.  |  David Urbánek

Vyhlídky v krátkodobém horizontu nejsou pro akcie stále nijak pozitivní především vzhledem k očekávanému poklesu ziskovosti společností. Dodržovat v portfoliu diverzifikaci je proto jedno ze základních a nutných pravidel.

Akcie: Za pět let na nule I.

23.01.  |  David Urbánek

Globální akcie loni propadly o více než 40 %. Výkonnost za posledních pět let je nulová. Pro období recese má ale maximální diverzifikace v rámci rozvinutých trhů nejlepší vyhlídky.

Jen malý náznak uklidnění

20.01.  |  Petr Fejtek

Ani další týden roku nepřinesl změnu v chování podílníků našich fondů natož investorů obecně. Odnesli si tentokrát domů sice jen 900 milionů korun, ale opět silně vzrostly odkupy z fondů peněžního trhu.

Pražská burza v minulém týdnu

19.01.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne mírným růstem. Obchodní aktivita byla spíše podprůměrná. Ve srovnání se zahraničními trhy však byl výsledek o něco lepší.

Česká koruna v roce 2009

14.01.  |  Jaroslav Brychta

Otevírá se české koruně prostor k růstu vzhledem ke zklidňování obav na světových finančních trzích? Jakého vývoje bychom se mohli dočkat v roce 2009?

Světélko na konci roku byla jen rachejtle

13.01.  |  Petr Fejtek

Ani první novoroční týden fondům žádný pozitivní signál od investorů nepřinesl – ti si naopak další miliardu odnesli, většinou do svých slamníků.

Pražská burza v minulém týdnu

12.01.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne růstem, který pramenil z vývoje zahraničních trhů.

Akcie se zdají levné II.

07.01.  |  Roman Stuchlík

Stojíme tváří v tvář nákupní příležitosti, která se vyskytne jednou za generaci? Kdy byly akcie v historii nejvíce nadhodnoceny?

Peníze číhají na startovní čáře

06.01.  |  Petr Fejtek

Krize, jakou by ani Karel Marx nečekal, jen ten kapitalismus ale stále nechce do propadliště dějin. Co s tím bude dál?

Akcie se zdají levné I.

06.01.  |  Roman Stuchlík

Podle řady ukazatelů se akcie po podzimních pádech prodávají s atraktivní slevou. Platí to ale pouze za předpokladu, že svět neupadne do dlouhé a hluboké hospodářské krize.

Pražská burza v minulém týdnu

05.01.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do posledního obchodního týdne v roce výrazným růstem, avšak likvidita na trhu byla dle očekávání podprůměrná.

Výhled na devizovém trhu do roku 2009

05.01.  |  Jaroslav Brychta

Nezvykle bouřlivý. Takový byl uplynulý rok na devizovém trhu, který rozdělila finanční krize a abnormální volatilita na dvě zcela odlišné poloviny.

Zhodnocení v kráse. Co víc si přát od investice?

31.12.  |  Karel Pospíšilík

Ať už nosíte diamant jako ozdobu, nebo ho máte schovaný v trezoru nebo ho nosíte jen tak po kapsách pro štěstí, máte ho jako investici do budoucna.

Kulatý poklad láká investory i sběratele

31.12.  |  Tomáš Skolek

Že se dá na mincích pořádně vydělat? Když nezůstanete jen u běžných investičních mincí a zaměříte se i na jejich numizmatickou hodnotu, budete třeba jednou v balíku.

Rok smutku investorů i fondů

30.12.  |  Petr Fejtek

2008 se zapíše nejen do historie, ale zřejmě i do učebnic. Podzim 07 škrtl v USA u doutnáku subprime hypoték, že však nakonec odpálí nálož pod celými finančními trhy, jen málokdo očekával.

Pražská burza v minulém týdnu

29.12.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového zkráceného předvánočního obchodního týdne mírným růstem.

Investice do umění? Proč ne!

29.12.  |  Michal Ruml

Pod pojmem investice si většina z nás představí cenné papíry či jiné finanční instrumenty. Existují však i jiné, méně tradiční způsoby, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Patří mezi ně i investice do umění.

Budeme zprávy dělit na špatné a ještě horší?

23.12.  |  Petr Fejtek

Přestože se v USA snaží prezident i FED, bída trhů pokračuje – zázraky v nedohlednu. Ani fondy u nás nepřestaly hubnout a musely se rozloučit s dalšími 1,2 miliardy korun.

Víno - aktivum nabývající na významu

23.12.  |  Lukáš Pololáník

Po obrovských výkyvech a ztrátách na kapitálových trzích, kterých jsme byli svědky v poslední době, mohou mnohého člověka začít zajímat jiné, alternativní investice. Takovou investicí může být kvalitní víno.

Pražská burza v minulém týdnu

22.12.  |  David Petráček

Pražská burza v reakci na příznivý vývoj zahraničních trhů vstoupila do nového týdne růstem.

Americký dolar prudce oslabil. Trend z posledních měsíců se začíná obracet

22.12.  |  Jaroslav Brychta

Po pěti měsících téměř nepřetržitého růstu začal americký dolar v prosinci znovu slábnout. Jaké jsou hlavní důvody, které za tímto oslabováním stojí?

Trhy ani fondy letos nenadělují

16.12.  |  Petr Fejtek

Poslední tři měsíce se týdny opakují skoro jako přes kopírák: peníze si klienti vyzvedávají především z fondů peněžního trhu, ze kterých odešlo již skoro 20 miliard korun.

Pražská burza v minulém týdnu

15.12.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne slušným růstem. Impulsem byl příznivý vývoj zámořských trhů v závěru předešlého týdne.

Jak správně investovat?

11.12.  |  Lukáš Buřík

Dozvíte se to v našem dnešním článku. Přečtěte si jaké jsou základní zásady, které byste měli dodržovat při investování do podílových fondů a do akcií.

Smíšené fondy: investování bez starostí

10.12.  |  David Urbánek

Již z názvu se dá lehce odvodit, že se jedná o fondy, kde se něco míchá a tím něčím není nic jiného než jednotlivé cenné papíry.

Zajištěné fondy: Proč jsou tak oblíbené?

09.12.  |  David Urbánek

Existují investoři se silnou averzí k riziku. Takový typ investora nesnese pohled na klesající hodnotu svého majetku v otevřeném podílovém fondu.

Pražská burza v minulém týdnu

08.12.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového obchodního týdne poklesem, když investoři vybírali zisky z předešlého týdne.

Evropa tancuje, jak zámoří píská

08.12.  |  Petr Fejtek

Nálady na trzích se ani po masivních zásazích vlád i centrálních bank neuklidňují a naši fondoví investoři dál propadají splínu, tentokrát v hodnotě další miliardy a čtvrt.

Finanční krize zbavila americkou centrální banku kontroly nad úrokovými sazbami

06.12.  |  Jaroslav Brychta

Ještě donedávna nemyslitelné se stalo skutečností. Fed začíná s politikou kvantitativního uvolňování. Ta využívá jiné nástroje než ovlivňování ceny peněz.

17:50 Černá labuť a černá korporátní nula  |  Patria.cz
17:17 Bezprecedentní kolaps poptávky dále drtí cenu ropy  |  Patria.cz
16:51 Bloomberg: Na trhu je nedostatek nejžádanějších zlatých…  |  Patria.cz
15:32 Tvrdá čísla o zastavení ekonomiky - rekordní nával na…  |  Patria.cz
14:37 King: Musíme udržet nad vodou co nejvíce firem, dluhy jsou…  |  Patria.cz
12:39 Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí  |  Patria.cz
11:26 Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v…  |  Patria.cz
11:25 Jan Bureš: Očekáváme sérii výrazně horších čísel a absenci…  |  Patria.cz
10:35 Spekulace o konci cenové války a další americká data  |  Patria.cz
09:47 Erste Group kvůli malé předvídatelnosti pozastavuje výhled…  |  Patria.cz
09:07 Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték  |  Patria.cz
09:06 Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové…  |  Patria.cz
06:13 Gros: Se zavázanýma očima správnou cestu z pandemie…  |  Patria.cz
22:00 USA začíná kvartál v červeném  |  Patria.cz
17:39 O pandemii a udržitelnosti vládních dluhů  |  Patria.cz
17:34 Moneta Money Bank oznámila dokončení akvizice Wüstenrot za…  |  Patria.cz
16:51 Miliardáři z Lega: Dlouhodobý investor v klidu sedí a…  |  Patria.cz
16:42 Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od…  |  Patria.cz
16:25 ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték  |  Patria.cz
15:03 České státní dluhopisy šly v dnešní aukci opět na dračku  |  Patria.cz
14:34 Petr Dufek: Státní rozpočet za první tři měsíce končí…  |  Patria.cz
13:56 Hughes: Až dvojciferný pokles produktu, historie ukazuje,…  |  Patria.cz
12:52 ING: Z velkých ekonomik ohrožuje krize nejvíce Německo a…  |  Patria.cz
12:15 CNBC: Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než americké akcie  |  Patria.cz
12:11 Bloomberg: Znudění, izolovaní lidé jsou pro Facebook výhrou  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy