Články, komentáře

Fed znovu rozjíždí tiskařský lis

17.08.  |  Jaroslav Brychta

Je další monetární stimul skutečně tím pravým, co americká ekonomika potřebuje? Poslední měsíce ukazují, že spíše než stabilizaci způsobila snaha Fedu pouhé zakonzervování velmi neuspokojivého stavu.

Uplynulý týden na Pražské burze se nesl v duchu mírné nervozity

16.08.  |  Petr Sklenář

Negativní sentiment přinesly obavy ze zpomalující se globální ekonomiky, kterou podpořilo i úterní rozhodnutí Fedu, americké centrální banky, obnovit nákupy státních dluhopisů ve snaze pomoci americké ekonomice v oživení.

Nejen fondy ve stavu zero

16.08.  |  Petr Fejtek

Smutný týden nejen na trzích a v makrozprávách – z fondů nám zase „zmizelo“ 800 milionů, i když se na tom podepsalo hlavně ukončení investičního období hned trojice zajištěných fondů ze stáje ČSOB.

FOREX v červenci: zotavování finančních trhů

14.08.  |  Ondřej Hartman

Zásluhou na zklidňování nervózní situace na finančních trzích má zcela jistě i lepší situace v Evropě, která byla v květnu a v červnu hlavní příčinou pádu cen rizikovějších aktiv a růstu nervozity na finančních trzích.

Co týden dal?

13.08.  |  Lukáš Pololáník

Uplynulý týden byl bohatý na statistické informace o vývoji ekonomiky, nezaměstnanosti či inflace. HDP ČR se vyvíjí příznivým směrem, nicméně ve srovnání s Německem nebo Slovenskem máme co dohánět...

Inflace se odrazila ode dna

13.08.  |  Lukáš Pololáník

Česká ekonomika podle analytiků vykazuje neklamné známky oživení. Všeobecně se očekává růst cen, ale i nezaměstnanosti. Více v pravidelném měsíčním souhrnu.

Akciové trhy v červenci rostly

11.08.  |  Robin Koklar

Červenec roku 2010 se pro riziková aktiva vyvíjel velmi dobře, neboť dynamicky zhodnotily akciové trhy a komoditám se taktéž dařilo dobře - vyjma zlata.

Pád dolaru pokračuje. Potrvá i do dalších měsíců?

11.08.  |  Jaroslav Brychta

Americký dolar za sebou má jeden z nejhorších měsíců za poslední rok. Po prudkém růstu z první poloviny roku, totiž část ze svých vysokých ztrát odevzdal a tak jen během července ztratil na páru s eurem 5,8 % ze své hodnoty, zatímco k libře zeslábl o 5,2 %.

Červenec přinesl na komoditní trhy optimizmus

10.08.  |  Boris Tomčiak

Dařilo se zejména cyklickým komoditám, jako jsou ropa a měď. Extrémně zhodnotila pšenice. Koncem měsíce se opět vydala vzhůru i cena kávy a velmi silný byl také cukr. Mezi slabší komodity tentokrát patřilo zlato a stříbro.

Fondy na okraji zájmu

10.08.  |  Petr Fejtek

Povodně opět udeřily, zato ve fondech je téměř mrtvo. Chudičkých 120 milionů korun lze sice považovat za hezké číslo, protože se drží nad vodou, ovšem za řeč skoro ani nestojí.

Akciové trhy: Začátek srpna nepřinesl výraznou změnu nálady

09.08.  |  Petr Sklenář

Objemy obchodů zůstávají mírné. Index PX v mezitýdenním srovnání přidal kolem 2,1 % a v pátek uzavřel 1 bod pod hranicí 1 200.

Dlouhodobé investice do komodit? Jen stěží

07.08.  |  Jiří Tyleček

Paleta finančních nástrojů pro malé investory se neustále rozšiřuje. Už dávno to nejsou jen akcie. Své místo na slunci si v posledních letech vybojovaly také komodity, které se staly oblíbeným doplňkem investorů na finančních trzích.

Co týden dal?

06.08.  |  Michal Ruml

Ziskovost českých bank nám utěšeně roste. Spolu s ní však bohužel začaly opět růst i bankovní poplatky. Zahraniční vlastníci českých bank si tak mohou mnout ruce. Hůře je na tom však český bankovní klient...

Fondy bez radosti ze života

03.08.  |  Petr Fejtek

Přestože se v posledních týdnech zdálo, že se přece jen ve fondech cosi rozhýbává, byl to jen nějaký letní klam a mam. Rozhodl poslední týden, ve kterém si podílníci odnesli 150 milionů korun.

Prázdniny na pražské burze pokračují

02.08.  |  Milan Vaníček

Poslední červencový týden nevybočoval, co se nízkých objemů týče, ale tento fakt nás bude pravděpodobně provázet po celé prázdninové období.

Akciové trhy: Týden patřil bankám

31.07.  |  Marie Kolovratová

Prázdniny na trzích pokračují a firemní výsledky zatím výrazně nezklamaly. Týden patřil bankám, které se snažily dohnat ztráty z minulých období. Ekonomické soukolí začíná trochu drhnout.

Co týden dal?

30.07.  |  Sabina Šebestíková

Burza začala zářit mírným optimismem v důsledků pozitivních zpráv výsledkové sezóny společností. Na domácí politické scéně naopak optimismus trochu opadl a někteří politici začali mít obavu z razantních škrtů rozpočtu.

Fondy si radostně poskočily

27.07.  |  Petr Fejtek

Po delší době si fondy připsaly tři čtvrtě miliardy. Tedy po hodně dlouhé době – za poslední dva a půl roku jsme takový nákup viděli jen dvakrát a ten druhý byl evidentně díky nějakému institucionálnímu investorovi.

Nízké zobchodované objemy: Hlavní činitel uplynulého týdne na Pražské burze

26.07.  |  Milan Vaníček

Vesměs pozitivní výsledky společností především z USA za 2Q 2010 prozatím přinášejí pozitivní náladu na trh. Ani pražská burza nebyla výjimkou a přidala 1,2% mezitýdenně na 1166 bodů.

Šimčák: Pravidelné investování je dnes snadno dostupné všem

26.07.  |  Lukáš Pololáník

Pro investora, který začal nebo plánuje začít budovat svůj finanční kapitál prostřednictvím pravidelných investic, je to naprosto nepodstatná informace, uvedl k otázce vývoje na kapitálových trzích v rozhovoru Petr Šimčák z Pioneer Investments.

Fundamentální analýza. Složitá, ale nezbytná

26.07.  |  Jaroslav Brychta

Fundamentální analýza je vše, jen ne exaktní disciplína jakou je například matematika. Zvládnout ji může laik se selským rozumem, a to mnohdy i lépe, než profesor ekonomie, finanční poradce, analytik, nebo makléř. A právě to ji činí zajímavou.

Co týden dal?

23.07.  |  Sabina Šebestíková

Události uplynulého týdne se dají přirovnat k přetrvávající nestabilitě globálních kapitálových trhů, které reagují na krizi způsobenou rostoucím zadlužováním států a plánování rasantních úsporných opatření nové vlády na naší domácí scéně.

Vyšší rating: větší prodeje, vyšší výkonnost a nižší náklady

21.07.  |  Roman Dvořák

Rating fondů je jedním z kritérií, která mohou ovlivňovat zájem ze strany investorů.

U fondů stále jen přesuny

20.07.  |  Petr Fejtek

Celkový odliv peněz z fondů pokračuje, ale jde o prakticky nepatrné sumy. Zato uvnitř statistiky se to dlouhodobě vaří: z peněžního trhu se stále odpařují, zato pěkně kondenzují jak v dluhopisových, tak i v akciových fondech.

Uplynulý týden byl na Pražské burze ve znamení prázdninové nálady

19.07.

Nejvýznamnější vliv na obchodování mělo zahájení výsledkové sezóny za 2Q, které po prvních výsledcích bylo vnímáno pozitivně. Nicméně po číslech z bankovního sektoru a spíše horších amerických makroekonomických datech přišlo lehké ochlazení.

Komoditní trhy prudký růst nečeká

17.07.  |  Jiří Tyleček

Hovory o silném ekonomickém oživení se staly minulostí a nejlepší nyní probíranou variantou se stala ekonomická stagnace. Za těchto podmínek je dlouhodobý růst komoditních trhů nepravděpodobný.

Co týden dal?

16.07.  |  Lukáš Pololáník

Ačkoliv nezaměstnanost podle údajů z uplynulého týdne klesá, v dlouhodobém horizontu příliš nepřibývá pracovních míst a míra nezaměstnanosti se tak i díky sezónním vlivům opět zvýší. Více v pravidelném týdenním přehledu...

Nezaměstnanost klesá, ale jen „na oko“

14.07.  |  Lukáš Pololáník

Podle aktuálních informací inflace stagnuje a nezaměstnanost opět mírně klesá. Současně ale se počet volných pracovních míst zvyšuje jen mírně, což ukazuje na budoucí růst nezaměstnanosti. Více v pravidelném měsíčním komentáři.

Ani léto fondům nepřeje

13.07.  |  Petr Fejtek

Není to jistě abnormálním teplem, ale jen abnormální blbou náladou, ať si pod tím představuje kdo chce, co chce. Tak i červen pokračoval už třetí měsíc v negativní bilanci našich fondů.

Uplynulý zkrácený týden byl na Pražské burze ve znamení růstu

12.07.

 Hlavni index pražské burzy PX přidal v mezitýdenním srovnání 2,1 % a uzavřel na 1 144 bodech.

Uplynulý týden jako začátek nového čtvrtletí na finančních trzích

10.07.  |  Marie Kolovratová

Evropské banky se dostaly do hledáčku analytiků. S blížícími se korporátními výsledky narůstá na trhu optimismus, podpořený vylepšenými výhledy na vývoj ekonomiky.

Co týden dal?

09.07.  |  Michal Ruml

Češi vsadili na mistrovství světa ve fotbalu v Jihoafrické republice více než miliardu korun a šampionát se tak stal co do objemu sázek největší letošní sportovní událostí. Více v našem pravidelném článku.

Akciové trhy v červnu znehodnotily s výjimkou německého indexu DAX

09.07.  |  Robin Koklar

Červen roku 2010 se pro riziková aktiva vyvíjel smíšeně, neboť znehodnotily akciové trhy s výjimkou německého indexu DAX, na druhé straně zhodnotily vybrané komodity jako ropa a zlato.

Komoditám se v červnu dařilo. Zlato dokázalo stanovit nový historický rekord

08.07.  |  Boris Tomčiak

Na druhé straně, tendence k oslabování se projevily u cyklicky orientovaných komodit mědi a ropy.

Co týden dal?

02.07.  |  Tomáš Skolek

Byly schváleny dividendy, jmenován nový člen bankovní rady ČNB, uživatelům datových schránek povoleno posílání zpráv bez omezení. Více v pravidelném souhrnu událostí.

Recept na akcie: pečlivý výběr a defenzivní tituly

30.06.  |  Lukáš Pololáník

Jak investovat v následujícím období do akcií? Pokud se chystáte vstoupit na trh, může se vám hodit souhrn rad a doporučení v tomto článku.

Americký trh s bydlením: Časovaná bomba, která zatím nevybuchla

29.06.  |  Jaroslav Brychta

Tím že americká vláda převzala zodpovědnost za polovinu veškerých hypoték, sice na trhy vrátila důvěru, špatné dluhy ale z finančního systému nevymazala. Sama se přitom navíc vmanévrovala do slepé uličky...

Uplynulý týden na Pražské burze byl ve znamení lehce negativní nálady

28.06.  |  Milan Vaníček

V případě pražského indexu PX to znamenalo pokles o 2,9 % na 1131 bodů. Prvotní pozitivní impulz z víkendové zprávy ohledně potenciálního uvolňování čínské měny byl vystřídán převážně horšími daty z amerického trhu nemovitostí.

Co týden dal?

25.06.  |  Sabina Šebestíková

Dění v tomto týdnu bylo poznamenáno celosvětovou nervozitou na finančních trzích. Na domácí scéně se formuje nová koalice z ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Lídři těchto stran pečlivě připravují koaliční smlouvu.

Nejdůležitější věc na investování - money management

25.06.  |  Karol Piovarcsy

Správný money management může být tím, co odlišuje úspěšný obchodní účet, který budete obhospodařovat hodně dlouho, od toho neúspěšného, který skončí na nule.

Jak z grafů vyčíst cenné informace

24.06.  |  Karol Piovarcsy

Grafy akcií ukrývají spoustu cenných informací. A tyto informace čekají na vás, abyste je za pomocí jednoduchých, ale účinných principů s použitím technické analýzy odkryli.

Začínáme investovat do akcií

23.06.  |  Karol Piovarcsy

Globální finanční trhy nikdy nebyly tak rozkolísané, ale zároveň nikdy nebyly tak přístupné individuálním investorům. Chcete také patřit k těm, kteří na akciových trzích dlouhodobě a úspěšně obchodují? Poradíme vám pár základních triků, jak na to.

Fondy stále nekvetou

22.06.  |  Petr Fejtek

Čisté prodeje se sice po bolestivém šestinedělí (během něhož vykrvácely o téměř 1,2 miliardy) dostaly mírně nad vodu, ale necelých 100 milionů stále není nic k oslavě. Na celkové situaci, ani v žádných signálech nevidíme podstatné náznaky zlepšení.

Pražská burza v uplynulém týdnu rostla i přes negativní zprávy

21.06.  |  Milan Vaníček

Třetí květnový týden byl ve znamení postupné pozitivní nálady na trhu a to i přes spíše nepříznivé zprávy, které na trh přicházely jak z ekonomiky, tak z ratingových agentur. Index PX posílil o 1,7 % na 1165 bodů.

Proč nezakazovat obchodování na krátko?

21.06.  |  Jiří Tyleček

Obchody na krátko jsou někdy považovány za nečestné a nemorální, protože tlačí na pokles ceny finančního aktiva dolů. Někteří politici jsou přesvědčeni, že zákazem prodejů uchrání trhy před pády, aniž by zvážili objektivní příčiny poklesů.

Akciové trhy se vzpamatovaly, optimismus má však své limity

19.06.  |  Michal Doležal

Výpůjčky španělských bank od ECB na rekordní úrovni. Euro se dále zotavovalo vůči dolaru. Příznivý vývoj na globálních akciových trzích a oslabující dolar podpořily cenu ropy.

Co týden dal?

18.06.  |  Lukáš Pololáník

Dnes je Den daňové svobody. Oproti loňskému roku se posunul na pozdější datum, což lze jednoduše interpretovat jako zvýšení počtu dnů, kdy občané pracují pro stát a nikoliv pro sebe. Více v pravidelném týdenním komentáři.

FOREX v květnu: rekordy a extrémní volatilita

16.06.  |  Ondřej Hartman

Měsíc květen byl ve znamení lámání rekordů a extrémní volatility. Přicházeli opět negativní zprávy díky problémům v Řecku a v dalších Evropských zemích.

Fondy stále bez života

15.06.  |  Petr Fejtek

Minulý týden se opět ztenčil o 200 milionů. I tentokrát se na tom podepsaly nejvíc fondy peněžního trhu, k tomu ubraly něco i ty zajištěné.

Druhý květnový týden na Pražské burze byl ve znamení stabilizace

14.06.  |  Milan Vaníček

V mezitýdenní změně vzrostl Index PX o 0,9 % na 1146 bodů. Globální trhy byly pod vlivem rozkolísaného tržního sentimentu, který reagoval mimo jiné na dění kolem těžařské společnosti British Petroleum.

Co týden dal?

11.06.  |  Tomáš Skolek

Teplý týden přinesl nové informace o nezaměstnanosti, inflaci, HDP, či průměrné mzdě. Příjemný trend může být ale, stejně jako u počasí, přechodný.

V květnu opět ubylo lidí bez práce

10.06.  |  Lukáš Pololáník

Nezaměstnanost dále klesá, ale možná je to jen přechodný trend. Inflace pozvolna roste. Česká ekonomika rostla a zvýšila se i průměrná mzda. Více v pravidelném komentáři…

Květen roku 2010 se pro riziková aktiva nevyvíjel vůbec dobře

09.06.  |  Robin Koklar

Znehodnotily jak akciové trhy, tak i vybrané komodity vyjma zlata. Za znehodnocením na akciových (vyjma západní Evropy) a komoditních trzích lze spatřovat silnou obavu investorů o šíření řecké nákazy do Španělska a do dalších zemí.

Z fondů i v červnu peníze odcházejí

08.06.  |  Petr Fejtek

Ani začátek dalšího měsíce nepřinesl zatím žádnou významnější změnu situace, spíš se jen zvýraznily trendy předchozího období.

Týden na Pražské burze ovlivnil páteční zvrat

07.06.  |  Milan Vaníček

Hlavními zprávami týdne, které v pátek otočily obchodování, byly komentáře mluvčího maďarského premiéra, který se vyjadřoval k situaci v zemi a prohlásil, že Maďarsko bylo blízko k bankrotu a situaci připodobnil k Řecku.

Finanční trhy se ptají: Přijde zpomalení v Číně?

05.06.  |  Marie Kolovratová

Investoři alespoň částečně přešli od paniky k datům. Mimo Číny je dalším faktorem ohrožujícím zotavení ropná katastrofa v Mexickém zálivu. Americké indexy čeká boj o prolomení rezistencí.

Co týden dal?

04.06.  |  Tomáš Skolek

Takže si to shrňme: E.ON zdraží od července plyn, RWE zdraží od července plyn a ČEZ začne nabízet plyn, který bude levnější než od RWE. Ceny elektřiny však vzrostly skoro nejvíce z celé EU.

Květen přinesl na komoditní trhy prudké výprodeje

04.06.  |  Boris Tomčiak

 Postižena byla především ropa a některé kovy. Zvýšila se volatilita a investoři se začali zbavovat rizikových aktiv.

Medvědi znárodnili máj

01.06.  |  Petr Fejtek

A pak nevěřte pořekadlům, pověrám a statistice – kdo uposlechl té, která radí „Sell in may and go away“, ušetřil nejen peníze, ale i nervy. Studený máj je možná v stodole ráj, tentokrát však zmrazil jarní naděje: horší květen pro akcie byl prý naposled v roce 1982.

Pražská burza: Většina indexů vyrovnala letošní minima

31.05.  |  Milan Vaníček

Poslední plný květnový týden přinesl na trhy jisté uklidnění.

Nervózní květen. Na mezibankovním trhu znovu přituhuje

31.05.  |  Jaroslav Brychta

V bankovním sektoru není evidentně tolik přebytečné likvidity jako v minulém roce. Pokud vlády nezačnou skutečně drasticky šetřit, financování těch nejrizikovějších států se může notně zkomplikovat.

Co týden dal?

28.05.  |  Sabina Šebestíková

Uplynulý týden se nesl ve znamení výrazných poklesů na burze. Ty byly způsobeny nefalšovanou panikou investorů a obav z udržitelnosti deficitů států EU. Také předvolební nejistota ze sestavení silné vlády stoupá, což trhům a ani koruně nepřidalo.

Neotřelý pohled na pravidelné investice

28.05.  |  Petr Šimčák

Je u pravidelných investic vyšší volatilita výhodou? Jak funguje efekt levných/drahých nákupů? Proč zde neplatí přísloví "Kdo uteče, vyhraje“?

Fondy zatím odolávají výplachům

25.05.  |  Petr Fejtek

Tento způsob trhů zdá se poněkud nešťastným, chtělo by se říci hned na úvod. Na druhou stranu si však musíme přiznat, že to je zřejmě jen obraz doby, doby nejistot z hrozby bankrotu celé Evropy – aby ne, vždyť to tu ještě nebylo.

Pražská burza zažila minulý týden ledovou sprchu

24.05.  |  Milan Vaníček

Jakoby povodně odnesly i pozitivní nádech po posledním kroku představitelů Eurozóny a na trhy se urychleně a v plné síle vrátila prodejní nálada.

XTB: Do tří let chceme být nejlepší evropskou brokerskou společností

24.05.  |  Michal Ruml

Být nejlepší evropskou brokerskou společností a patřit mezi deset nejlepších v oboru na světě? „Dnes nám k dosažení tohoto cíle moc nechybí,“ říká Jakub Zablocki, předseda představenstva X-Trade Brokers.

Finanční trhy podlehly v uplynulém týdnu nervozitě

22.05.  |  Marie Kolovratová

Prohlášení německé kancléřky poslaly euro i akcie dolů. Ostřejší regulace se rýsuje i za oceánem. Dobré korporátní výsledky se ztratily v záplavě negativního sentimentu.

Co týden dal?

21.05.  |  Michal Ruml

Německo chce v eurozóně prosadit zákon o vyrovnaných rozpočtech, schodky by tak v budoucnosti byly zapovězeny. Nyní je v EU a v eurozóně povolený deficit až 3 % HDP. Většina zemí však tuto hranici výrazně překračuje. Více v našem článku.

Investovat do akcií ziskově je možno i ve fázi poklesu

21.05.  |  Jiří Tyleček

V poslední době se ale rojí požadavky na omezení prodejů na krátko, či dokonce úplný zákaz na některých trzích.

Květen fondům pouští žilou

18.05.  |  Petr Fejtek

Jistě lepší na gatích záplata než díra, ale jak bude záplata drahá, nikdo netuší, naopak mnohý nicméně tuší, kdo to bude platiti.

Panika a euforie na akciových trzích. Květen zatím v duchu zvýšené volatility

18.05.  |  Jaroslav Brychta

Rizika jsou rozptylována napříč celou eurozónou. Důkazem, že si to obchodníci uvědomují, je i pokračující pád eura, které oslabilo na své 14-ti měsíční minimum.

Pražská burza začala minulý týden prudkým růstem

17.05.  |  Milan Vaníček

Minulý týden byl ve znamení velkých změn, co se relativního vývoje indexů týče. Důvodem byla správa z minulého víkendu o záchranném balíčku nejen pro Řecko, ale případně pro ostatní země eurozóny pokud to budou potřebovat...

Co týden dal?

14.05.  |  Lukáš Pololáník

Uplynulý týden přinesl mimo jiné důležitá data ohledně nezaměstnanosti a inflace. Vězte tedy, že nezaměstnanost klesala více, než se očekávalo, a inflace by v dohledné době neměla představovat problém. Více v pravidelném týdenním souhrnu...

Duben byl pro riziková aktiva vcelku úspěšný

13.05.  |  Robin Koklar

V dubnu zhodnotily jak akciové trhy vyjma západní Evropy, tak i komodity. Za zhodnocením lze spatřovat příznivě pokračující americkou výsledkovou sezónu a lepší než očekávaná makrodata.

V dubnu klesla nezaměstnanost o dalších 0,5 %

12.05.  |  Lukáš Pololáník

Míra nezaměstnanosti v dubnu klesla o půl procenta, tedy více než se čekalo. Inflace rostla a měla by pokračovat v růstu i nadále. Nebude ale představovat problém.

Terminátor vyděsil i fondy

11.05.  |  Petr Fejtek

Ani další týden nijak našim fondům nepomohl, i když opět statistiku ťalo zejména 410 milionů korun ze dvou zajištěných fondů, kterým končilo investiční období.

CFD s přímým přístupem na trh aneb výhody CFD a účasti na burze v jednom derivátu

11.05.  |  Jiří Tyleček

Z CFD s přímým přístupem na trh vyrůstá zajímavý konkurent tradičnímu pojetí investování do akcií.

První květnový týden byl ve znamení prudkých výprodejů napříč finančními trhy

10.05.  |  Milan Vaníček

 Index PX si odepsal 10,1 % na 1147 bodů. 1147 bodů. Investoři se obávají přelivu problémů s financováním státního dluhu, který má aktuálně Řecko, na ostatní země Eurozóny.

V dubnu převažoval na komoditních trzích optimismus

08.05.  |  Boris Tomčiak

Nejsilnější komoditou se stalo jednoznačně kakao. To poskočilo na londýnské burze na 21leté maximum.

Co týden dal?

07.05.  |  Tomáš Skolek

Finanční trhy reagovaly na pomoc zadluženému Řecku skepsí. Řecký parlament ovládaný socialistickou většinou přijal plán razantních úsporných opatření, euro se propadlo na nové 14měsíční minimum vůči dolaru.

Řecko opět udávalo vývoj na FOREXu

05.05.  |  Ondřej Hartman

Měsíc duben byl opět ve znamení problémů v Řecku a přicházejícím negativním zprávám o rostoucím deficitu veřejných financí v Eurozóně. Řecko v dubnu oficiálně požádalo o finanční pomoc eurozónu a MMF.

Fondům nepomohly ani čarodějnice

04.05.  |  Petr Fejtek

Poslední týden sice nedopadl úplně špatně, ale dubnový propad to nezachránilo. 150 milionů totiž ani zdaleka nestačilo k vyrovnání 1,25 mld.Kč, které si před 2 týdny odnesli klienti pětice zajištěných fondů, kterým skončilo investiční období.

Řecká nákaza se šíří Evropou

04.05.  |  Jaroslav Brychta

Ještě donedávna platilo, že hlavní překážkou stability eurozóny bylo především Řecko. Od druhé poloviny dubna se však situace změnila a řecká nákaza se začíná šířit napříč celou eurozónou. 

Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila

03.05.  |  Milan Vaníček

Hybnou událostí byla zejména otázka řeckého dluhu a možný efekt přelévání u podobně zadlužených zemí (Portugalsko, Španělsko ad.).

Co týden dal?

30.04.  |  Sabina Šebestíková

V uplynulém týdnu byla hlavním tématem situace kolem Řecka. EU sice slíbila finanční pomoc, tu ale Německo chvíli podporovalo a pak zase ne. Důvodem jsou německé volby.

Hon na čarodějnice se rozběhl naplno

27.04.  |  Jiří Tyleček

Fronta útoků na finanční instituce se neustále rozšiřuje. Mezinárodní měnový fond žádá speciální zdanění finančního sektoru.

Fondy vzlétly, ale jen díky forsáži ING

27.04.  |  Petr Fejtek

Jen 130 milionů by ukázal uplynulý týden čistých prodejů, nebýt 650milionové infuze ING Multifondu Aktiv V5. Celkových téměř 800 milionů korun je tak nejlepší týdenní výsledek našeho fondbyznysu za posledních 2,5 roku.

Jak změnila krize index finančního rozvoje ve světě?

26.04.  |  Petr Gola

Globální finanční centra (USA, Velká Británie) jsou nadále v žebříčku indexu finančního rozvoje (pravidelně sestavovaný Světovým ekonomickým fórem) na předních místech.

Výsledková sezóna pokračuje

24.04.  |  Jan Michelfeit

Uplynulý týden přál spíše akciovým trhům v USA. Uzavírání leteckého prostoru v Evropě škodilo aerolinkám a ropným společnostem. Solidní pokračování výsledkové sezóny však trhům pomáhalo.

Co týden dal?

23.04.  |  Michal Ruml

Všechny významné ratingové agentury postupně snižovaly rating Řecka, až tato země prakticky ztratila možnost financovat se na finančních trzích a musela tak požádat o aktivaci mezinárodní finanční pomoci.

Fondy: jen pomalu do zelena

20.04.  |  Petr Fejtek

Za jen malou náplast na odliv z předchozího týdne musíme považovat 200 milionů v týdnu uplynulém. Vždyť si předtím investoři odnesli ze zajištěných fondů 1,2 miliardy – kam je tedy dali?

Co týden dal?

16.04.  |  Karel Pospíšilík

Opět jsme byli svědky mnoha vzestupů - zvýšila se produkce vína nebo průmyslová výroba v EU, ale také počet padělků nebo inflace v Maďarsku.

Růst bez větší korekce může trvat i delší dobu

15.04.  |  Roman Dvořák

Nejdelší a největší růst indexu, který bez větší korekce dosáhl 131 % a vydržel cca 5,5 roku, nastal v době od 11. října 1990 do 23. května 1996.

Březen roku 2010 byl pro riziková aktiva úspěšný

14.04.  |  Robin Koklar

Za silným zhodnocením na akciových a komoditních trzích lze spatřovat nízkou averzi investorů k riziku poté, co se uklidnila situace ohledně Řecka.

Fondy si lížou zajištěné rány

13.04.  |  Petr Fejtek

Aby fondy ztratily přes 1,2 miliardy korun za jediný týden, k tomu dochází jen zcela výjimečně – naposled loni na Mikuláše. I tehdy nůž do zad fondybyznysu vrazila skupina zajištěných fondů, kterým končilo investiční období.

Nezaměstnanost po dlouhé době nečekaně klesá

13.04.  |  Lukáš Pololáník

Zatímco nezaměstnanost obrátila trend z poslední doby a vydala se cestou dolů, inflace narůstá, ale jen mírně a v žádném případě nepředstavuje problém.

Co týden dal?

09.04.  |  Lukáš Pololáník

Uplynulý týden se nesl v duchu nových a příznivých statistických dat. Míra nezaměstnanosti v ČR se v březnu překvapivě snížila. Spotřebitelské ceny a inflace se zvyšují jen mírně. Více v pravidelném informačním týdeníku Finance.cz...

Dlouhodobý náhled na cenu ropy

09.04.  |  Jiří Tyleček

Pokračující oživení vyloudilo úsměv na rtech už nejednomu obchodníkovi. Zvláště v posledních týdnech je na finančních trzích obzvláště veselo.

Dění na FOREXu v březnu ovlivňovaly problémy Řecka

09.04.  |  Ondřej Hartman

V březnu se opět nejvíce událostí točilo kolem problémového Řecka. Země Eurozóny se nemohly domluvit, jakým způsobem Řecku pomohou, jelikož Německo se pomalu začalo otáčet zády.

Nerozhodný březen na komoditních trzích

08.04.  |  Boris Tomčiak

V březnu byly komoditní trhy v zajetí nerozhodnosti, i když se našlo několik výjimek, jejíchž cena zaznamenala výraznou změnu. Mezi ně patří určitě cukr.
1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 24

17:50 Černá labuť a černá korporátní nula  |  Patria.cz
17:17 Bezprecedentní kolaps poptávky dále drtí cenu ropy  |  Patria.cz
16:51 Bloomberg: Na trhu je nedostatek nejžádanějších zlatých…  |  Patria.cz
15:32 Tvrdá čísla o zastavení ekonomiky - rekordní nával na…  |  Patria.cz
14:37 King: Musíme udržet nad vodou co nejvíce firem, dluhy jsou…  |  Patria.cz
12:39 Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí  |  Patria.cz
11:26 Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v…  |  Patria.cz
11:25 Jan Bureš: Očekáváme sérii výrazně horších čísel a absenci…  |  Patria.cz
10:35 Spekulace o konci cenové války a další americká data  |  Patria.cz
09:47 Erste Group kvůli malé předvídatelnosti pozastavuje výhled…  |  Patria.cz
09:07 Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték  |  Patria.cz
09:06 Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové…  |  Patria.cz
06:13 Gros: Se zavázanýma očima správnou cestu z pandemie…  |  Patria.cz
22:00 USA začíná kvartál v červeném  |  Patria.cz
17:39 O pandemii a udržitelnosti vládních dluhů  |  Patria.cz
17:34 Moneta Money Bank oznámila dokončení akvizice Wüstenrot za…  |  Patria.cz
16:51 Miliardáři z Lega: Dlouhodobý investor v klidu sedí a…  |  Patria.cz
16:42 Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od…  |  Patria.cz
16:25 ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték  |  Patria.cz
15:03 České státní dluhopisy šly v dnešní aukci opět na dračku  |  Patria.cz
14:34 Petr Dufek: Státní rozpočet za první tři měsíce končí…  |  Patria.cz
13:56 Hughes: Až dvojciferný pokles produktu, historie ukazuje,…  |  Patria.cz
12:52 ING: Z velkých ekonomik ohrožuje krize nejvíce Německo a…  |  Patria.cz
12:15 CNBC: Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než americké akcie  |  Patria.cz
12:11 Bloomberg: Znudění, izolovaní lidé jsou pro Facebook výhrou  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy