Články, komentáře

Co týden dal?

13.05.  |  Sabina Šebestíková

Zatímco se v Evropě přiostřují problémy s předlužením Řecka, u nás přicházejí povzbudivé statistiky svědčící o postupném oživení ekonomiky. Více o tom, co se událo doma a ve světě se dočtete v našem přehledu událostí.

Vyplatilo se v uplynulém měsíci investovat do akcií?

13.05.  |  Robin Koklar

Akciové burzy posílila v dubnu pozitivní makrodata a výsledková sezóna. Nejvíce za sledované období zhodnotil německý akciový index DAX. MĚSÍČNÍ AKCIOVÝ KOMENTÁŘ

Trh práce ukazuje vlídnější tvář; peněženky trápí ceny pohonných hmot

13.05.  |  Vojtěch Benda

Přes zdražování pohonných hmot zůstává inflace nízko. Nezaměstnanost klesá, nikoli však v sektoru služeb. MĚSÍČNÍ EKONOMICKÝ KOMENTÁŘ

Hypoteční zástavní listy jako tip na konzervativní investici

12.05.  |  Tomáš Vencl

Hlavní přednost HZL spočívá v možnosti velmi malé nominální hodnoty jednoho kusu, čímž se tento nástroj stává dostupným i drobnějším investorům. Podíváme se blíže na HZL s variabilním kupónem.

Investiční (ne)jistoty

10.05.  |  Petr Fejtek

Kam uložit úspory? To není jen otázka, ale přímo rébus. Zvláště, pokud jsou pro vás rozhodující i poplatky. Jaké máte tedy vlastně možnosti?

Larry Williams: Portfolia akcií ničí „letci“

09.05.  |  Tomáš Skolek

Ani tzv. prvotřídní akcie nejsou imunní. Microsoft utrpěl 63% pokles a i tak stálé akcie jako Merck už mnohokrát zažily poklesy o 40 i více procent, uvádí Larry Williams ve třetí části sedmidílné minisérie.

Co týden dal?

06.05.  |  Tomáš Skolek

Vyvolala-li minulý týden zpráva o zrušení srážkové daně na státní podporu stavebního spoření za rok 2010 spíše otázky než nadšení, vyjádření Miroslava Kalouska z tohoto týdne o automatickém připsání druhé poloviny podpory na účty, už potěšilo.

Plyn bude ještě dražší a ČEZ bude profitovat

06.05.  |  Lukáš Jíra

V poslední době téměř všechny společnosti oznámily zdražení zemního plynu až o 12 % od června 2011. Své zdražení dávají za vinu především krizi v Libyi, která vyvolala zdražení plynu na spotových trzích.

Zlato i stříbro na maximech. Takový byl vývoj na komoditních trzích v dubnu

06.05.  |  Boris Tomčiak

Ceny drahých kovů vyrazily prudce vzhůru. Mezi slabší komodity patřily naopak cukr a pšenice. MĚSÍČNÍ KOMODITNÍ KOMENTÁŘ

Pád americké měny nekončí. Změnu může přinést až druhá polovina roku

05.05.  |  Jaroslav Brychta

Dění na devizovém trhu bylo také v minulém měsíci téměř výhradně v režii slábnoucího dolaru, který oslaboval vůči naprosté většině nejvíce obchodovaných světových měn.

Larry Williams: Akcie, která roste, nikdy nikomu neublíží

03.05.  |  Tomáš Skolek

Přibližně 80 % společných investičních fondů nedokáže překonat výnosností nevýrazný americký akciový index Dow Jones Industrial Average, uvádí Larry Williams ve druhé části sedmidílné minisérie.

Výsledková sezóna táhla pražskou burzu nahoru

02.05.

Poslední zkrácený dubnový týden byl ve znamení poklidného obchodování s pozitivním sentimentem. Pražský index PX zakončil týden na úrovni 1261 bodů, což znamenalo mezitýdenní růst o 0,75 %.

Co týden dal?

29.04.  |  Tomáš Skolek

Zprávou, která zaujala tento týden asi nejvíce lidí, bylo zrušení srážkové daně na státní podporu stavebního spoření za rok 2010. Nad novinkami ohledně pomazánkového másla se zase někteří pousmáli, jiní ne.

Larry Williams: Jak hledat a investovat do US akcií

28.04.  |  Tomáš Skolek

V obchodování na akciové burze nejde ani tolik o to hledat akcie, které rostou, jako vyhnout se těm, které klesají, uvádí Larry Williams v první části sedmidílné minisérie.

Zkusili jsme: Specializovaný seminář XTB

27.04.  |  Sabina Šebestíková

Investování do kapitálových trhů skýtá mnoho možností. Na ty méně známé, jako je opční obchodování a statistické arbitráže, byl zaměřený specializovaný vzdělávací seminář od společnosti X-Trade Brokers.

Snížení ratingu USA ovlivnilo i pražskou burzu

26.04.

Předvelikonoční týden se nesl ve znamení snížení výhledu ratingu USA od ratingové agentury S&P a výsledkové sezóny v USA, kde ač rozpačitý začátek nakonec přinesl pozitivní vzpruhu pro světové trhy.

Co týden dal?

22.04.  |  Sabina Šebestíková

Jarní počasí a kouzlo Velikonoc nezmírnilo dění u nás ani v zahraniční. Domácí politická scéna se zmítá v problémech ze zákulisí Věcí veřejných a Evropě si zase neví rady s předluženými státy.

Ve světě začala výsledková sezóna, ale domácí trh byl pod vlivem vlastních aspektů

18.04.  |  Milan Vaníček

První týden americké výsledkové sezóny za 1Q2011 přinesl lehkou deziluzi na světových trzích, když první zveřejněné výsledky nepřinesly kýžený pozitivní impulz.

Prudký růst ceny zlata a stříbra rozpaluje investory. Jde o bublinu nebo nový normál?

18.04.  |  Jaroslav Brychta

Sůl nad zlato? Cena zlata si v minulém týdnu sáhla na své historické maximum. Stříbro se prodávalo na nejvyšší úrovni za posledních 40 let.

Co týden dal?

15.04.  |  Tomáš Skolek

Na začátku týdne nás potěšila zpráva o nižší březnové inflaci, než s jakou se počítalo. Česká bankovní asociace odhadla inflaci pro letošní rok na 2,1 %, na rok 2012 pak na 2,5 %, více v našem pravidelném přehledu.

Inflace a zlato - zajištění proti neočekávanému?

15.04.  |  Paul Marson

Někteří analytici připisují prudký vzestup ceny zlata v posledních letech snaze investorů zajistit se proti inflačním překvapením - ty často pocházejí od politických pokusů o snížení zadlužení.

Bez zajištění jistoty není! Ale ani moc výnosu

12.04.  |  Petr Fejtek

Letošní jaro je bohaté na celé série zajištěných fondů či certifikátů. Tak vidíme novinky Conseq i Pioneer, certifikáty Cyrrus či Volksbank.

Pražská burza v minulém týdnu reagovala na zprávy neutrálně

11.04.  |  Milan Vaníček

Čtrnáctý týden byl ve znamení neutrálního pohybu na světových trzích. Index PX zakončil týden na úrovni 1271 bodů, což představovalo 1,1% mezitýdenní růst.

Co týden dal?

08.04.  |  Michal Ruml

Spojené státy jdou po zhruba stejné cestě, jakou se vydaly Řecko či Portugalsko. I takový názor lze zaslechnout mezi ekonomickými experty. Více se dočtete v našem pravidelném týdenním přehledu.

Dluhová krize v Evropě a tsunami v Japonsku akciím nepřidaly

08.04.  |  Robin Koklar

Riziková aktiva byla v březnu ovlivněna únikem radiace z fukušimské jaderné elektrárny i obavami investorů o dluhovou krizi v Evropě. MĚSÍČNÍ AKCIOVÝ KOMENTÁŘ

Stříbro a energie přinesly investorům v březnu nejvíce peněz

08.04.  |  Boris Tomčiak

Nejzajímavějším sektorem byly v březnu energie. Ceny potlačily vzhůru informace o růstu globální spotřeby. Z drahých kovů bylo nejzajímavější stříbro, když jeho cena poskočila na 31letý rekord. MĚSÍČNÍ KOMODITNÍ KOMENTÁŘ

Koruna si v březnu udržela silnou pozici

06.04.  |  Jaroslav Brychta

Měsíc březen byl na devizovém trhu opět v režii rozdílného pojetí měnové politiky jednotlivých centrálních bank. MĚSÍČNÍ FOREXOVÝ KOMENTÁŘ

V březnu se dařilo zajištěným fondům

05.04.  |  Petr Fejtek

Proti bídnému únoru se v uplynulém měsíci fondy z nejhoršího alespoň zvedly, přesto půl miliardy zase odplulo. Od začátku roku tedy celkový odliv již sice přesáhl 2 miliardy korun, ale není se co divit při 3,5miliardové tsunami fondů peněžního trhu.

Trh nereagoval na některé negativní zprávy a Pražská burza dále rostla

04.04.  |  Petr Sklenář

Akciové trhy v uplynulém týdnu se nesly v klidném duchu a pozvolného posilování.

Je dluhová krize již definitivně za námi?

04.04.  |  Jaroslav Brychta

Opar dluhové krize se nad světovou ekonomikou stále vznáší, a přestože o sobě zatím nedává vědět, zdá se, že díky fiskální politice posledních let zatím kvete do krásy. 

Co týden dal?

01.04.  |  Sabina Šebestíková

K dnešnímu dni je v ČR poslední možnost podat daňové přiznání z příjmu fyzických osob za loňský rok. Rovněž by měla být dnes daň uhrazena. Více o tom co se událo doma a ve světě se dočtete v našem přehledu událostí.

Vynesou nám akcie? Index ISM napovídá

01.04.  |  Samy Chaar

Dvacetileté maximum indexu ISM v březnové zprávě vyvolalo mnohé pochvalné komentáře o síle aktuálního cyklu. Obchodní cyklus je často považován za důležitý faktor pro krátkodobé akciové výnosy.

Fondy ani zjara nekvetou

29.03.  |  Petr Fejtek

Není to tak zlé, když se musí stále nahrazovat víc než čtvrtmiliardový průměrný odliv z fondů peněžního trhu. Od začátku roku z nich uprchlo již skoro 3,5 miliardy korun.

Pražská burza v minulém týdnu posílila

28.03.  |  Milan Vaníček

Akciové trhy v uplynulém týdnu se nesly spíše v klidném a pozitivním duchu. Trhy korigovaly ztráty z předchozího týdne, pozitivně se projevily zprávy o pokroku ve stabilizaci havárie v jaderné elektrárně v japonské Fukušimě.

Co týden dal?

25.03.  |  Tomáš Skolek

Zatímco minulý týden se zásadní událost - daňová reforma - odehrála na domácí půdě, tento týden se lámal chléb za hranicemi. Konal se veledůležitý Summit EU.

Oživení v USA? Zatím pouze díky vyššímu dluhu federální vlády

23.03.  |  Jaroslav Brychta

Teprve vládní úspory, ke kterým se politici odhodlají buďto dobrovolně, nebo je k nim dříve či později přinutí trh, poodhalí skutečný stav, v jakém se nachází americká ekonomika.

I fondy zasáhla tsunami

22.03.  |  Petr Fejtek

Týden katastrofických zpráv snad nemohl dopadnout pozitivně, takže odliv necelé čtvrtmiliardy vlastně nemůže ani překvapit.

Analýza komoditních trhů

22.03.  |  Robert Hluchník

Podle analýzy renomované instituce má v důsledku napětí vzrůst cena ropy během několika měsíců o desítky procent. Investoři pod vlivem článku nakoupí, ale záhy jsou nuceni kvůli klesajícímu kurzu obchody ukončit. Znamená to, že analýza byla špatná? Nemusela.

Pražská burza pod vlivem událostí v Japonsku

21.03.  |  Petr Sklenář

V uplynulém týdnu byla určující nehoda jaderné elektrárny Fukushima v Japonsku, kterou minulý pátek odstartovala ničivá vlna tsunami po předchozím silném zemětřesení.

Co týden dal?

18.03.  |  Tomáš Skolek

Vrcholem tohoto týdne bylo bezesporu představení daňové reformy (samostatný článek). A co se událo jinak?

Larry Williams – 10.000 % za rok jako jediný na světě

18.03.  |  Tomáš Skolek

Larry Williams je jediný komoditní obchodník na světě, který opakovaně obchodoval na vlastním účtu s více, než milionem dolarů před zraky tisíce lidí.

Ukázky obchodů s komoditami

17.03.  |  Robert Hluchník

Konkrétní provedení obchodu s futures kontrakty (komoditami) je jednoduché a princip je stejný jako na jiných trzích – levně koupit a draze prodat. Jako trochu složitější může působit mechanismus obchodu na pokles.

Jaro ohřálo fondy alespoň nad nulu

15.03.  |  Petr Fejtek

Přestože jsme ve zpravodajství zažili jeden z nejhorších týdnů od podzimu, pro naše fondy kupodivu jako by vysvitlo jarní sluníčko. Pozitivní statistika se jim totiž letos povedla jen jednou, takže i kladná desítka milionů je vlastně úspěch.

Jak investovat do komodit

15.03.  |  Robert Hluchník

Většina investorů má zkušenosti s akciemi nebo podílovými fondy. Pomocí komoditních a finančních futures mohou ale také obchodovat s ropou, zlatem, akciovým indexem S&P 500, německými dluhopisy nebo japonským jenem.

Pražská burza ovlivněná nepokoji v arabském světě

14.03.  |  Milan Vaníček

Desátý týden byl ve znamení vybírání zisků díky pokračujícím nepokojům v arabském světě (především Libye či tzv. „Den hněvu“ v Saudské Arábii, ale i v jiných státech), prudce rostoucí ceně ropy, snížení ratingu Španělska či částečně slabším ekonomickým datům z Číny.

Co týden dal?

11.03.  |  Sabina Šebestíková

Zatímco v Japonsku zemětřesení o síle 8,9 stupně Richterovy stupnice vyvolalo tsunami, na domácí scéně se stejnou rychlostí mění rozhodnutí vlády o sjednocení sazby DPH. Koalice se dohodla, že se obě sazby DPH sjednotí na 17,5%.

Zdražování pohonných hmot neskončilo

11.03.  |  Vojtěch Benda

Růst cen pohonných hmot, navzdory vyšším cenám ropy, je stále ještě přibrzďován tím, že domácí ceny převyšují ceny v okolních zemích díky loňskému zvýšení spotřební daně. MĚSÍČNÍ EKONOMICKÝ KOMENTÁŘ

Význam a fungování komoditních trhů

10.03.  |  Robert Hluchník

V souvislosti s hypotéční krizí a rostoucími cenami ropy, potravin i dalších komodit se objevují diskuze o vlivu komoditních trhů, resp. spekulantů na vývoj ceny jednotlivých komodit. Jaká je skutečná role komoditních investorů?

Zlepšující se makrodata posunuly cenu akcií

09.03.  |  Robin Koklar

Únor roku 2011 se pro riziková aktiva vyvíjel velmi dobře, neboť zhodnotily akciové trhy a dařilo se i komoditám. MĚSÍČNÍ AKCIOVÝ KOMENTÁŘ

Na komoditních trzích je živo

08.03.  |  Boris Tomčiak

Velkou volatilitu zaznamenaly energetické suroviny, což bylo způsobeno revolucí v severní Africe. Kvůli ní prudce propadla produkce ropy v Libyi a na trhu se rozšířily obavy z možného přelití nepokojů dál na východ. MĚSÍČNÍ KOMODITNÍ KOMENTÁŘ

Fondy – týden bez dopingu

08.03.  |  Petr Fejtek

Z fondů peněžního trhu sice odešlo přes 400 milionů jako v týdnu předchozím, ale tentokrát bez institucionálního 300milionového povzbuzováku tak dopadla i týdenní statistika. Fondy peněžního trhu od začátku letošního roku ztratily 2,5 mld. korun.

Komodity jako investiční příležitost

08.03.  |  Robert Hluchník

S komoditami přicházíme do styku neustále. Ať už jde o potraviny, benzín nebo zlaté šperky. Považujeme je za úplnou samozřejmost a většinou nad nimi začneme přemýšlet až v okamžiku, kdy se jejich cena výrazně změní.

Pražská burza v minulém týdnu ztrácela

07.03.  |  Petr Sklenář

V prvním týdnu měsíce března pokračovala na trzích nervozita způsobená konflikty v arabském světě a s tím související růst ceny ropy. Negativní sentiment byl částečně tlumen sérií příznivých makrodat z USA i Evropy.

„Bohatí nedemonstrují“ aneb Pro ropu je největším rizikem Irán

07.03.  |  Jaroslav Brychta

Nástroje, kterými může islámský stát zabránit šířícím se nepokojům, jsou téměř výhradně represivního charakteru. Jedná se o stejné nástroje, jaké byly použity v Tunisu a Egyptě...

Co týden dal?

04.03.  |  Tomáš Skolek

Stát hospodařil v únoru se schodkem 22,8 miliardy korun, tedy s o 12,2 miliardy horším výsledkem než v únoru loňského roku. Více v našem pravidelném týdenním přehledu.

Dolar dál slábne. Koruna se drží

04.03.  |  Jaroslav Brychta

Obchodování na devizovém trhu se v minulém měsíci neslo opět v duchu zvyšujících se inflačních tlaků a spekulací obchodníků na to, která z hlavních centrálních bank začne s utahováním měnové politiky jako první.

Larry Williams - Tajemství úspěchu!

04.03.  |  Tomáš Skolek

Larry Williams je jedním z nejuznávanějších a nejznámějších burzovních obchodníků na světě. Jeho fenomenální schopnost zhodnocovat kapitál v krátkém čase z něj udělala legendu, o které je povinnost napsat více.

Zkusili jsme: Odborný seminář Colossea o Forexu

03.03.  |  Sabina Šebestíková

Devizový trh neboli Forex je největším finančním trhem na světě. Jak se v něm zorientovat nám umožnil odborný seminář od společnosti Colosseum, který poskytl nejen realistický pohled na možností výdělku, ale také velmi přátelský přístup.

Z fondů do pojistek

01.03.  |  Petr Fejtek

Poněkud výjimečný týden byl poznamenán 300milionovým dopingem do speciálního fondu státních dluhopisů ČSOB, jinak by statistika pokořila další 300milionový odliv.

Situace v Libyi ovlivňuje pražskou burzu

28.02.  |  Milan Vaníček

Poslední plný únorový týden byl ve znamení nepokojů v Libyi, na něj navázaný pohyb ropy a ústup z akciových pozic především ve světovém měřítku.

Co pro nás budou znamenat arabské revoluce?

28.02.  |  Vít Doležálek

Revoluční události arabského světa se Evropy dotknou výrazně více, než si dokážeme nyní představit.

Co týden dal?

25.02.  |  Michal Ruml

Plánované sjednocení daně z přidané hodnoty na 20 procent se plně promítne v cenách potravin, jejichž spotřeba kvůli tomu klesne a výběr DPH z prodeje potravin se nezvýší. Více v našem přehledu zpráv a událostí.

V jaké fázi cyklu likvidity se nacházíme?

25.02.  |  Paul Marson

Současné ekonomické prostředí se vyznačuje strukturálními problémy s dlouhodobou zadlužeností, což je důvod k opatrnosti při budování investičního portfolia.

Místo fondů důchod

22.02.  |  Petr Fejtek

Ani v sedmém týdnu se investice do fondů ještě nedostaly ani k nadechnutí z již prakticky rok trvající hypoxie vinou tepenného krvácení fondů peněžního trhu. Více teď zajmá problematika penzijních fondů než těch podílových.

Uplynulý týden byl na pražské burze ve znamení zvýšené volatility

21.02.  |  Milan Vaníček

Index PX tak po solidním růstu ke konci týdne oslabil zpět na počáteční hodnoty. Páteční zavírací hodnota indexu PX pak vykázala 1237 bodů, což představovalo -0,1% mezitýdenní změnu.

Co týden dal?

18.02.  |  Sabina Šebestíková

Vláda rozhodla o sjednocení sazby DPH na 20 procentech, s tím, že ve snížené sazbě zůstanou jen přesně vyjmenované potraviny. Ze změn v DPH by měl stát získat zhruba 57 nebo 58 miliard ročně, které použije na řešení deficitu důchodového účtu.

Shary: Objemy obchodních operací na Forexu podstatně převyšují ukazatele jiných trhů

18.02.  |  Sabina Šebestíková

Forex nabízí nepřekonatelné podmínky a výhody. I relativně malý kapitál můžete zhodnotit mnohem více než na akciových či komoditních trzích.

Investiční dotazník jako odvrácená tvář pravidel MiFID

15.02.  |  Petr Fejtek

Po vyplnění investičního dotazníku vyjde pro velké procento Čechů jako vhodný produkt fond peněžního trhu. Žádný z těchto fondů však loni nedosáhl kladného reálného výnosu...

Na pražské burze byla znát nervozita investorů

14.02.  |  Milan Vaníček

Druhý únorový týden byl na pražské burze ve znamení lehkého vybírání zisků. Index PX zakončil týden na úrovni 1238 bodů, což představovalo posun níže v mezitýdenním srovnání o 1,3 %.

Hypotéky nemusí zdražovat. Inflace zůstala nečekaně nízko

14.02.  |  Vojtěch Benda

Celková inflace zpomalila z 2,3 procent na 1,7 procenta a dostala se tak na nejnižší hodnoty od loňského června. Inflace tak není důvodem pro zvýšení sazeb v ekonomice. MĚSÍČNÍ EKONOMICKÝ KOMENTÁŘ

Co týden dal?

11.02.  |  Tomáš Skolek

Máme za sebou další pracovní týden ve znamení statistických ukazatelů. Lednová inflace 1,7 % překvapila skoro všechny. Nezaměstnanost zůstala pod 10 %. Více v našem pravidelném přehledu.

Výsledky akcií těší jejich vlastníky, analytici se diví

10.02.  |  Robin Koklar

Na rizikové aktiva pozitivně působila výsledková sezóna amerických společností, přičemž více než 70 % reportovaných firem předčila očekávání analytiků. MĚSÍČNÍ AKCIOVÝ KOMENTÁŘ

Do jakých komodit se vyplatí investovat?

09.02.  |  Boris Tomčiak

Na počátku ledna si komoditní trhy vybraly oddychovou fázi. Koncem měsíce však ceny základních surovin opět zamířily vzhůru. Důvodem byly zejména příznivé makroekonomické zprávy. MĚSÍČNÍ KOMODITNÍ KOMENTÁŘ

Koruna má za sebou úspěšný měsíc. Pomohl jí zájem o rizikové investice

08.02.  |  Jaroslav Brychta

Měsíc leden se však na devizovém trhu vydařil především dvěma evropským měnám – euru a libře. MĚSÍČNÍ KOMENTÁŘ FOREXU

Jistoty končí, investování do smíšených a akciových fondů začíná

08.02.  |  Petr Fejtek

Od loňského podzimu roste skupina lidí, kteří začínají přemýšlet o smíšených fondech. Ti ještě přemýšlivější sbírají postupně odvahu na akciové fondy.

Pražská burza ve stínu událostí v Egyptě a makroekonomických zpráv

07.02.

V prvním únorovém týdnu zaznamenala pražská burza, měřeno indexem PX, růst o 2,3 % na 1 255 bodů.

Ceny potravin jsou na rekordních maximech – a dál rostou

07.02.  |  Jaroslav Brychta

Ceny komodit v minulých měsících začaly nezadržitelně stoupat a ve svém růstu pokračují také v roce 2011. Potvrzuje to nově také index cen potravin, který zpracovává každý měsíc Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství.

Co týden dal?

04.02.  |  Sabina Šebestíková

Situace v Egyptě se nezlepšuje a obavy z rozhoření konfliktu dál na východ rostou. Z toho důvodu rostou ceny ropy, potravin a dalších komodit. Evropa se potýká se zvyšující se inflací. To se ale zatím obejde bez zvyšování úrokových sazeb.

Hluchník: Našim cílem je prémiový investiční produkt dostupný i běžnému investorovi

03.02.  |  Michal Ruml

Program INVEST Premium byl spuštěn v polovině loňského roku a již za druhé pololetí dosahoval průměrného zhodnocení 11,7 %, říká Robert Hluchník z Colossea.

Fondům zamrzl úsměv

01.02.  |  Petr Fejtek

Ti, kdo vyhlížejí bezpečnou investici, mají problém – aby hledali s Aladinovou lampou. Tady zřejmě můžeme hledat vysvětlení pro stabilní oblibu stavebního spoření. Větší úspěch mělo loni jen jednorázové pojištění.

Pražská burza korigovala předchozí růsty

31.01.  |  Milan Vaníček

V závěru ledna zakončil index pražské burzy PX obchodování na 1 226,9 bodech, což znamenalo pokles na týdenní bázi o 3,2 %. Světové trhy byly v uplynulém týdnu bohaté na makroekononické zprávy a na výsledky amerických firem.

Co týden dal?

28.01.  |  Michal Ruml

Vláda Spojených států nebyla připravená na finanční krizi a nedůslednou reakcí na ni zvýšila nejistotu a paniku na trzích. Krizi tak prý šlo předejít. Více v našem přehledu událostí.

Fondy se nadechují a optimisticky vstupují do kladných čísel

25.01.  |  Petr Fejtek

Konečně se jeden týden dostal alespoň nad hladinu k nadechnutí. To naše fondy totiž prakticky nezažily od loňského září.

Pražské burze se dařilo - podíl nese probíhající výsledková sezóna

24.01.  |  Milan Vaníček

Třetí lednový týden přinesl poměrně volatilní obchodování s tím, že celkový součet vychází pro domácí index pozitivně.

Strašák jménem inflace je zpět

24.01.  |  Jaroslav Brychta

Dlouho o ní nebylo slyšet. Jak ale naznačují zatím poslední statistická data, Evropa si na ni bude muset začít opět pomalu zvykat. Řeč je o inflaci, nebo spíše růstu cen spotřebitelského zboží a služeb, měřeného indexem spotřebitelských cen (CPI).

Co týden dal?

21.01.  |  Tomáš Skolek

Vláda otevřela cestu pro vznik akciové společnosti Český Aeroholding, schválila návrh zákona na vydání dluhopisů za 131,6 miliardy korun či podpořila novelu zákona o státním rozpočtu.

Dluhopisová párty už skončila

18.01.  |  Petr Fejtek

Portugalci museli minulý týden dát na desetiletý bond skoro 7% roční výnos – to už hraničí s lichvářským úrokem, ale jinak by ten rizikový papír nikdo nekoupil.

Pražská burza byla v minulém týdnu ve znamení vyčkávání

17.01.  |  Petr Sklenář

Druhý lednový týden byl ve znamení vyčkávání, kterým směrem se bude ubírat evropská dluhová krize a jaký začátek bude mít nová výsledková sezóna.

Co týden dal?

14.01.  |  Sabina Šebestíková

Evropa byla ve znamení aukcí dluhopisů jižních států, které jsou pod tlakem kvůli vysokým dluhům. Domácí zprávy se nesly v duchu výsledků statistického úřadu, kdy se o celé jedno procento zvedla nezaměstnanost.

Švýcarský frank – skutečně pouze známka výjimečné kvality?

14.01.  |  Paul Marson

Švýcarský frank se těší znamenité reputaci. Kam se bude ubírat jeho další vývoj po kontraproduktivní intervenci SNB?

Santa Claus Rally opět postrčilo ceny akcií nahoru

14.01.  |  Robin Koklar

PX narostl za sledované období o 10,62 %. Následován byl americkým širším akciovým indexem S&P 500, který si připsal 6,53 %. Německý index DAX zhodnotil o 3,3 %. (měsíční akciový komentář) 

Poslední statistické údaje odhalily meziměsíční růst nezaměstnanosti o 1 %

13.01.  |  Vojtěch Benda

Míra nezaměstnanosti se z 8,6 procenta vyhoupla na 9,6 procent. Počet dosažitelných nezaměstnaných se zvýšil o 61 tisíc na 561 tisíc.

Kdo vsadil na uhlobarony, vydělal přes 65 %

11.01.  |  Petr Fejtek

Průměry za uplynulý rok v tuzemsku mluví jasnou a téměř čítankovou řečí: akciové fondy vydělaly přes 12 %, smíšené kolem 5,5 % dluhopisové 3,5 a peněžního trhu 0,9 %. Unipetrol se pochlapil o skoro 39 % a Erste přidala bezmála 27 %.

V USA začíná výsledková sezóna. Očekávání jsou vysoká

11.01.  |  Jaroslav Brychta

Počínaje tímto týdnem ovládne dění na finančních trzích zveřejňování výsledků hospodaření těch největších amerických firem za čtvrté čtvrtletí minulého roku.

Pražská burza zahájila první týden v roce růstem

10.01.  |  Petr Sklenář

První týden v novém roce byl na akciových trzích optimistický a řada akciových indexů dosáhla během týdne nová 2,5letá maxima.

Co týden dal?

07.01.  |  Michal Ruml

Německá ekonomika v loňském roce pravděpodobně stoupla nejprudším tempem od sjednocení země v roce 1990, což je velmi dobrá zpráva pro naši ekonomiku. Více v našem pravidelném týdením přehledu.

Konec roku vlil investorům do žil optimismus i na rok 2011

07.01.  |  Boris Tomčiak

V prosinci pokračoval na komoditních trzích prudký vzestupný trend. Investoři jsou v současnosti velmi optimističtí. Důvodů mají hned několik. (komentář trhu komodit za prosinec)

Kapitálové trhy v roce 2011. Jaký bude jejich vývoj?

06.01.  |  Sabina Šebestíková

Vyplatí se v roce 2011 investovat do akcií? Jak se budou vyvíjet dluhopisy? A co komodity a měnové páry? Přinášíme vám odpovědi předních odborníků.

Forex a komodity: Co přinese rok 2011?

05.01.  |  Patrik Urban

Jaké vlivy budou působit na tradery v roce 2011? Přinášíme výhledy na důležité měnové páry, USD Index či zlato. Včetně technické analýzy.

Životní úroveň klesne. Fondy spí zimním spánkem

04.01.  |  Petr Fejtek

Problém retailových trhů se zřejmě prohloubí obecně: bude méně peněz. Nejen v Česku, ale i v Evropě i v Americe. Málokdo si to odváží říci na plnou hubu, ale zkrátka životní úroveň klesne.

17:50 Černá labuť a černá korporátní nula  |  Patria.cz
17:17 Bezprecedentní kolaps poptávky dále drtí cenu ropy  |  Patria.cz
16:51 Bloomberg: Na trhu je nedostatek nejžádanějších zlatých…  |  Patria.cz
15:32 Tvrdá čísla o zastavení ekonomiky - rekordní nával na…  |  Patria.cz
14:37 King: Musíme udržet nad vodou co nejvíce firem, dluhy jsou…  |  Patria.cz
12:39 Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí  |  Patria.cz
11:26 Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v…  |  Patria.cz
11:25 Jan Bureš: Očekáváme sérii výrazně horších čísel a absenci…  |  Patria.cz
10:35 Spekulace o konci cenové války a další americká data  |  Patria.cz
09:47 Erste Group kvůli malé předvídatelnosti pozastavuje výhled…  |  Patria.cz
09:07 Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték  |  Patria.cz
09:06 Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové…  |  Patria.cz
06:13 Gros: Se zavázanýma očima správnou cestu z pandemie…  |  Patria.cz
22:00 USA začíná kvartál v červeném  |  Patria.cz
17:39 O pandemii a udržitelnosti vládních dluhů  |  Patria.cz
17:34 Moneta Money Bank oznámila dokončení akvizice Wüstenrot za…  |  Patria.cz
16:51 Miliardáři z Lega: Dlouhodobý investor v klidu sedí a…  |  Patria.cz
16:42 Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od…  |  Patria.cz
16:25 ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték  |  Patria.cz
15:03 České státní dluhopisy šly v dnešní aukci opět na dračku  |  Patria.cz
14:34 Petr Dufek: Státní rozpočet za první tři měsíce končí…  |  Patria.cz
13:56 Hughes: Až dvojciferný pokles produktu, historie ukazuje,…  |  Patria.cz
12:52 ING: Z velkých ekonomik ohrožuje krize nejvíce Německo a…  |  Patria.cz
12:15 CNBC: Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než americké akcie  |  Patria.cz
12:11 Bloomberg: Znudění, izolovaní lidé jsou pro Facebook výhrou  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy