Články, komentáře

Pražská burza v minulém týdnu

18.10.  |  David Petráček

Nový týden zahájila pražská burza rychlým růstem, v jehož důsledku se index PX 50 přehoupl přes hranici 900 bodů.

Co se děje s ropou a bude benzín za 35?

18.10.  |  Pavel Nesejt

Fintriky tohoto týdne se budou věnovat rekordní ropě a také benzínu. Poradíme, jak se vyhnout drahému benzínu, jaká je jeho budoucnost a co by se stalo, kdyby nastala ropná krize.

Bezriziková investice s dobrým výnosem?

18.10.  |  Pavel Nesejt

Investiční poradenství našeho serveru na adrese www.poradenstvi.finance.cz odpovídá na celou řadu dotazů čtenářů. Mezi nejčastější dotazy patří otázky týkající se bezrizikového investování...

350 nových milionů ve fondech ČSOB

15.10.  |  Pavel Nesejt

Zajištěným fondům ČSOB se daří. Za první tři dny si nový fond ČSOB Světový Strom 2, připsal přes 86 milionů korun. Fond, který se upisuje od 12. října, tak výrazně přispěl k dobrému výsledku současně nabízených fondů ČSOB.

Nový garantovaný vklad EUROTOP 30

13.10.  |  Redakce

Živnostenská banka od 11. října nabízí novou emisi garantovaného termínovaného vkladu EUROTOP 30. Klienti budou mít možnost podílet se na růstu akcií 30ti významných evropských společností bez rizika z případného poklesu hodnoty akcií.

Pražská burza v minulém týdnu

11.10.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza nenásledovala pozitivní vývoj v zahraničí a naopak převažovalo vybírání zisků.

Vložte aspoň 30 000 korun a nechte za sebe vydělávat dolar

06.10.  |  Redakce

Za tři měsíce můžete dosáhnout prostřednictvím termínovaného vkladu Garant u Volksbank CZ až výnos, který v ročním vyjádření (p.a.) činí 4,70 procenta. Má to ovšem háček. Budete „oddáni na milost a nemilost“ vývoji amerického dolaru.

Brokerjet nabízí on-line obchody na pražské burze

04.10.  |  Pavel Nesejt

Společnost brokerjet, online broker a člen finanční skupiny České spořitelny, nabízí investorům novou investiční příležitost: obchodování na Burze cenných papírů Praha (BCPP) a to jak v segmentu SPAD, tak i segmentu KOBOS.

Pražská burza v minulém týdnu

04.10.  |  David Petráček

Silným růstem zahájila v pondělí pražská burza. Důvodem pro tento vývoj bylo nakupování společností Atlantik FT pro nejmenovaný zahraniční fond. Později však na burzu nastoupili prodejci ze zahraničí.

Do zajištěných fondů přitekla půl miliarda

01.10.  |  Redakce

Do dvou zajištěných fondů, které na léto nabídla ČSOB, vložili investoři do 19. září více než půl miliardy korun. Zajištěný Fond ČSOB Digitální Click 1 shromáždil 95,53 milionu Kč, do fondu ČSOB Světového Růstu+ 1 směřoval dokonce pětinásobný objem investic - 418,08 milionu Kč.

Fondy ČP Invest pohodlně kupujeme přes internet

01.10.  |  Redakce

Přes internet lze koupit nebo prodat ledacos. Proto nás trochu může překvapit, že nákup nebo zpětný odkup podílových listů via internet doposud mnoho investičních společnstí nenabízelo. Nyní ale přichází ČP Invest a jeho novinka platná právě od dnešního dne...

Pražská burza v minulém týdnu

27.09.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy započaly nový týden poklesem, jelikož trh ovládli prodejci. Největší korekcí prošel ČEZ a uzavíral tak o 2,9% níže, avšak pozici nejlikvidnějšího titulu si udržel.

Pražská burza v minulém týdnu

20.09.  |  David Petráček

Na začátku týdne pražská burza posilovala. Prožívala doslova ČEZové omámení. Rozhodnutí privatizační komise přiřknout vítězství v tendru italské společnosti Enel sice způsobilo pokles ceny akcií ČEZ, ale ten byl nakonec v odpoledních hodinách překonán nákupní poptávkou, která vytáhla akcie na nové historické maximum převyšující 231 Kč (+1,3%).

Ropy je na trhu dostatek, benzín nezdraží!

08.09.  |  Pavel Nesejt

Cena ropy se dlouho pohybuje na vysoké úrovni. Zdá se, jakoby si na tuto hladinu pomalu všichni zvykali. Za této situace ovšem kartel OPEC vysílá dobrý signál: Ropy je dost, cena klesne!

Pražská burza v minulém týdnu

06.09.  |  David Petráček

I přes nízkou aktivitu, která na trhu v úvodu týdne panovala, nelze říct, že by bylo pondělí skoupé na zajímavé momenty. Za zmínku stojí zejména vývoj Unipetrolu, ČEZu a Zentivy, které dopomohly pražské burze k mírnému růstu.

Pražská burza s tučnými zisky i letos

02.09.  |  Pavel Nesejt

Na začátku nového měsíce je dobré se poohlédnout za dosavadním letošním vývojem akcií na pražské burze. Rostoucí trend minulých let potvrdilo i prvních 8 měsíců roku letošního.

Pražská burza v minulém týdnu

30.08.  |  David Petráček

První obchodní den nového týdne pražská burza rostla. Postaraly se o to hlavně akcie Zentivy (+3,3%) a ČEZu (+1,4%).

Raiffeisenbank přináší další možnost zhodnocení úspor

27.08.

Právě dnes končí na RM-Systému první týden obchodování s novými hypotečními zástavní listy Raiffeisenbank.. Jedná se o dluhopisy s kupónem 5,05 procenta o jmenovité hodnotě 10 tisíc korun, které jsou splatné v roce 2009.

Varování akcionářům společnosti ŠTI Holding

25.08.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry upozorňuje akcionáře společnosti ŠTI Holding, a.s. na nestandardní nabídku na odkup jejich akcií, kterou učinilo občanské sdružení s názvem Středisko Služeb Kupónové Privatizace.

Akcie Zentivy středem zájmu investorů

25.08.  |  Pavel Nesejt

Akcie společnosti Zentiva vstoupili do poklidných vod Burzy cenných papírů Praha před pár týdny, ale už v nich dělají pořádnou bouři.Od svého vstupu na burzu si totiž připsali 18% k dobru a stále rostou...

Etika při poskytování cenově citlivých informací

25.08.  |  Pavel Nesejt

Regulátor českého kapitálového trhu, Komise pro cenné papíry, upozorňuje všechny poskytovatele cenově citlivých informací, aby před zveřejněním informace zvážili její dopad na ceny akcií.

Stačí 3 vteřiny a akcie je vaše!

23.08.  |  Pavel Nesejt

Je jen těžko představitelné, jak se technicky provádí operace na kapitálovém trhu. Jak se vlastně akcie kupují a prodávají? Drtivá většina obchodů probíhá přes elektronické systémy. Vy ze svého počítače zadáte pokyn ke koupi nebo prodeji a za 3 vteřiny je akcie vaše...

Pražská burza v minulém týdnu

23.08.  |  David Petráček

Olympijské hry pravděpodobně zasáhly a fandovství probudily i v investorech, jelikož v pondělí se obchodování na burze vyznačovalo malou aktivitou. Přesto však trhy vzrostly.

Pražská burza v minulém týdnu

16.08.  |  David Petráček

V pondělí to na pražské burze vypadalo, jako by si všichni investoři vzali dovolenou a využili teplého počasí ke koupání. Tento den se vyznačoval pramalou obchodní aktivitou a burza uzavírala v červených číslech.

Zapoměňte na fondy, jsou lepší příležitosti k investici

13.08.  |  Pavel Nesejt

Přemýšlíte nad investicí na kapitálových trzích? Hledáte vhodný investiční nástroj a nevíte si rady? Určitě víte, jak je to s rizikem a výnosem. Zcela určitě znáte akcie, dluhopisy, podílové fondy. Jsou ale i jiné instrumenty a ty ...

Zástavní listy České spořitelny vám přinesou jistý výnos

12.08.  |  Jaroslav Paclík

Pětileté hypoteční zástavní listy o nominální hodnotě 10 tisíc korun a s kupónem 3,6% p.a. bude možné od úterý 24. srpna nakupovat ve velkých oblastních a dalších vybraných pobočkách České spořitelny.

Zdražuje se a ne že ne!

12.08.  |  Pavel Nesejt

Je to pár měsíců, co jsme vstoupili do Evropské unie a neúprosné statistiky varují: Zdražuje se všude kolem nás! Že jste nevěřili politikům a sami jste pocítili zdražení? Ano, statistika vše potvrzuje. A ne všechno zdražení lze svádět na nová pravidla Unie.

Pražská burza v minulém týdnu

09.08.  |  David Petráček

Pražská burza zahájila nový týden lehkým poklesem, když se na trhu projevil pokles v zahraničí a také vliv páteční, ne zcela příznivé, výsledkové zprávy ČEZu, která vedla k vybírání zisků a poklesu o 1,9%.

Pražská burza v minulém týdnu

02.08.  |  David Petráček

Akcie během pondělního obchodování posílily. Nejvíce tomuto růstu přispěly svojí spanilou jízdou akcie Zentivy, které bez jakýchkoliv kurzotvorných zpráv posílily téměř o 4%.

Bivideon vykoupí akcie Radiokomunikací

30.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry včera vydala rozhodnutí, kterým udělila souhlas společnosti Bivideon B.V. s obsahem dobrovolné nabídky převzetí určené majitelům akcií společnosti České radiokomunikace (ČRa) za cenu 440 korun za jednu akcii.

Další šok pro dolar: ropa za eura?

29.07.  |  Pavel Nesejt

Po několika měsících se opět objevily spekulace o tom, že ropný kartel OPEC má chuť přejít na platby za ropu z USD na eura. Dopady na světovou ekonomiku by byly obrovské...

Pražská burza v minulém týdnu

26.07.  |  David Petráček

Při podprůměrné aktivitě zahájila pražská burza nový týden mírným růstem, který při poklesu bankovních titulů uhájil hlavně ČEZ.

Rhinoceros dostala pokutu 800 000 korun

21.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry rozhodla ve druhém stupni řízení ve věci rozkladu podaném společností RHINOCEROS. Ta se odvolala oproti rozhodnutí prvního stupně, ve kterém jí bylo zakázáno poskytovat investiční služby a uložena pokuta.

Silná k dolaru? Žádné překvapení...

20.07.  |  Pavel Nesejt

Páteční obchodování na devizových trzích se málem proměnilo v událost desetiletí. Koruna málem prolomila historickou hranici k americkému dolaru. Je to ale opravdu tak nečekaný rekord?

Pražská burza v minulém týdnu

19.07.  |  David Petráček

Mírný posun vzhůru přineslo pondělní obchodování na pražské burze. Postaraly se o to akcie Českého Telecomu, které se i přes podprůměrné objemy obchodů posunuly o 1,5% výše.

Pražská burza v minulém týdnu

13.07.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy zahájily zkrácený týden výraznějším poklesem, který byl způsoben především výprodejem Českého Telecomu, který se obchoduje již bez nároku na dividendu.

Jak nenaletět podvodnému obchodníkovi s CP?

08.07.  |  Pavel Nesejt

O tom, že podvodníky se to hemží snad ve všech oblastech podnikání vás jistě nemusíme přesvědčovat. Když chcete kupovat a prodávat akcie, tak uzavíráte smlouvu s obchodníkem s cennými papíry. Na co si dát pozor?

Abyste neměli v investování "guláš"!

07.07.  |  Jaroslav Paclík

Již více než čtyři roky hlavní světové burzy stagnují. Ceny a daně rostou. Nebude na důchody! Narůstá vůle spořit! Narůstá ale i počet finančních produktů! Co si v takové době počít?

Pražská burza v minulém týdnu

05.07.  |  David Petráček

Pražská burza na začátek týdne oslabila a nenásledovala tak zahraniční trhy. Důvodem pro sestupný trend byla vládní krize. Výrazné ztráty si připsal Philip Morris ČR (-3,9%). Ještě více poklesl Unipetrol (-5,4%), jehož kurz negativně ovlivnila zpráva, že konsorcium IOC hodlá uplatnit opci na 51procentní podíl České rafinérské.

Cena povinného odkupu neodpovídá ceně reálné

30.06.  |  Pavel Nesejt

Jistě jste se již setkali s "výhodnou" nabídkou odkupu vašich akcií. Do vašeho města, do kulturního domu nebo do salónku místní hospůdky přišel "odborník" a přemlouval vás k prodeji jakékoliv akcie ve vašem vlastnictví. Obvykle pro vás velmi nevýhodně. Ani při povinném odkupu to nemusí být lepší.

Pražská burza v minulém týdnu

28.06.  |  David Petráček

Pražská burza započala nový týden korekcí zisků. Investoři realizovali zisky hlavně u bankovních titulů, které v předešlých dnech silně posilovaly. Prodejní tlak poslal Komerční banku o 2,9% níže. Erste Bank odepsala 1,9%.

S eko-fondy investujeme do budoucnosti

28.06.  |  Jaroslav Paclík

Eko-fondy se těší stále větší oblibě - a to nejen u ekologicky uvažujících investorů, nýbrž v rámci celého investorského spektra. Jejich podíl na trhu od roku 1998 neustále stoupá. Je jen otázkou času, kdy eko-fondy dorazí i do Česka.

Při firemních převzetích lze automaticky inkasovat prémie

24.06.  |  Martin Svoboda

Každý den nějaký nový produkt - to je dnes (jak se zdá) krédem bank emitujících certifikáty. Před pěti lety to ale byla na německém burzovním trhu každodenní realita. V letech 1998-2001 oslavovalo více než 300 společností premiérové uvedení svých akcií na burzu. Jejich vstup na kapitálový trh byl často doprovázen...

Pražská burza v minulém týdnu

21.06.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza při nízké obchodní aktivitě celkově stagnovala. Směrem vzhůru se pohyboval Philip Morris ČR a Erste Bank. Tabákový gigant je už několik dní v hledáčku investorů a tento den zpevnil o 2,1%. Erste Bank si polepšila o 0,7%.

Pražská burza v minulém týdnu

14.06.  |  David Petráček

Úvod týdne začal na pražské burze pozitivně. Ta těžila ze situace na zahraničních trzích.  Nejlépe si vedly bankovní tituly. Komerční banka posilovala o 2,3% a akcie Erste Bank dokonce o 2,8%. Dařilo se však také Českým radiokomunikacím, které přidaly 2,6%.

Pražská burza v minulém týdnu

07.06.  |  David Petráček

Velmi poklidný den s mírným růstem zažila pražská burza v pondělí. Na trhu se pohybovali víceméně jen domácí investoři v důsledku svátku na některých světových burzách.

První primární emise (IPO) se blíží

04.06.  |  Pavel Nesejt

Tak a je to tady. První společnost v letité historii Burzy cenných papírů Praha našla odvahu a chystá se nabídnout akcie na burze. A když už IPO, tak nikdo slabší, než obr Zentiva.

Pražská burza v minulém týdnu

31.05.  |  David Petráček

Mírný přírůstek si v pondělí připsala pražská burza. O ten se postarala hlavně Erste Bank (+2,1%) a ČEZ (+1,6%). První jmenovaný titul těžil z vývoje na mateřské burze a ČEZ z ohlášeného konsolidovaného hospodářského výsledku. Ostatní SPADové tituly...

Goldman Sachs Commodity Index bez energie, za to ale s Airbag

26.05.  |  Martin Svoboda

Adekvátně s rostoucími cenami za pohonné hmoty roste i veřejné vnímání surovinového megatrendu a logicky dochází i k růstu počtu komoditních certifikátů, pomocí kterých se investoři mohou na tomto trendu podílet...

Pražská burza v minulém týdnu

24.05.  |  David Petráček

Pražská burza v pondělí výrazně oslabila. Vůdcem propadů byla Erste Bank, která poklesla o –4%. Akcie tak zareagovaly na snížení cílové ceny od Merrill Lynch. Velké ztráty zaznamenal také Philip Morris ČR (-2,7%), Český Telecom (-2,3%) a ČEZ (-1,5%). Naopak po dramatickém obchodování posílila Komerční banka (+0,8%). České radiokomunikace si polepšíly o 2,5% a Unipetrol beze změny stagnoval.

Lepší je eura držet. A nebo spíše prodat?

19.05.  |  Pavel Nesejt

Tak jak to tedy je. Je lepší držek koruny, eura, dolary nebo úplně jinou měnu? A co když už např. dolary mám. Je lepší je směnit? Kdybychom znali odpovědi na tyto otázky, asi bychom byli boháči. Pár receptů ale pro vás máme...

Jsou už tady podvodníci z Evropské unie?

18.05.  |  Pavel Nesejt

Od vstupu České republiky do Evropské unie uplynulo osmnáct dní a zdá se, že se objevila první vlaštovka v podobě podezřelé společnosti snažící se vymámit z nic netušících nováčků slušné sumičky. Jedná se o podvodníky nebo nikoliv?

Pražská burza v minulém týdnu

17.05.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza zaznamenala obrovský propad. SPADové emise nemohly najít své dno, objemy obchodů i ztráty byly nadprůměrné. Většina titulů propadla o více jak 4%. Jen Unipetrol (-0,44%) a Philip Morris ČR (-2%) nesledovaly toto pravidlo.

Pražská burza v minulém týdnu

10.05.  |  David Petráček

Obchodování na pražské burze skončilo v pondělí mírně v minusových hodnotách. V poklesu pokračovaly akcie Komerční banky a ČEZu. Komerční banka oslabila o 0,9%, když u ní stále doznívaly reakce na výsledky za první čtvrtletí, a akcie ČEZ propadly o...

Za litr benzínu v létě zaplatíme (možná) 35 korun

07.05.  |  Pavel Nesejt

Všimli jste si cen benzínu na čerpacích stanicích? Nezdá se vám cena? Pozvolný, ale vytrvalý růst několik posledních měsíců není způsoben chamtivými čerpadláři a tentokrát za to nemůže ani vláda a její čarování s daněmi. Na vině je ropa a...

Pražská burza v minulém týdnu

03.05.  |  David Petráček

V úvodu týdne pražská burza při absenci obchodování s Unipetrolem mírně poklesla. Největší obchodní aktivita byla patrná u akcií Komerční banky, jejichž cenu poslaly prodejní pokyny na hladinu 3 200 Kč (-1,8%). Ještě větší propad zaznamenaly akcie...

Pražská burza v minulém týdnu

26.04.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne posílila, když jí pomohl hlavně vývoj akcií Komerční banky v závěru obchodování. Před tímto raketovým vzestupem KB (2,19%) byly v plusových hodnotách pouze...

Nemovitostní fondy jako houby po dešti

22.04.  |  Pavel Nesejt

Nový Zákon o kolektivním investování vnáší konečně světlo do temných vod oblasti tak důležité, jako právě kolektivní investování je. Definuje nové pojmy, spřesňuje staré, dává celému systému řád, ale...

Pražská burza v minulém týdnu

19.04.  |  David Petráček

Investorům začal pracovní týden kvůli svátku až v úterý. Tento den pražská burza opět vzrostla. Zájem obchodníků se soustředil především na Český Telecom a Komerční banku.

Index SDAX je výrazně v plusu

15.04.

Fanoušci regionálních fotbalových a hokejových klubů to vědí již dlouho - atraktivní utkání nelze spatřit jen v první lize, ale i třetí liga nabízí někdy velkou zábavu. To stejné platí momentálně i na burze, kde právě domnělý "undergdog" vzbuzuje svým předvedeným výkonem větší pozornost než ostatní indexy...

Pražská burza v minulém týdnu

15.04.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza stoupla. Všechny tituly zařazené do SPAD rostly. Nejvíce se opět dařilo bankovním titulům. Komerční banka vzrostla o 2,54% a Erste Bank o 1,22%...

Investujeme milion a vyděláváme 10% ročně

15.04.  |  Pavel Nesejt

Kterak investovat milion a neprodělat? Dá se investovat bez rizika a vydělávat 10% ročně? Jistě pamatujete "pohádkové" výnosy termínovaných vkladů mnohdy i více než 15% ročně. Ta doba je sice dávno pryč, ale existují možnsoti, jak s jistou mírou pravděpodobnosti vydělat celkem slušné finance...

Zajištěné fondy lákají čím dál více investorů

09.04.  |  Pavel Nesejt

Že český investor je konzervativní (po zkušenostech s kampeličkami a krachujícími bankami až bojácný) je všeobecně známo. Proto asi nepřekvapí informace ukazující popularitu zajištěných fondů. Ve skutečnosti tyto fondy možná až tak výhodnou investicí nejsou...

Pražská burza v minulém týdnu

05.04.  |  David Petráček

Pražská burza skončila v pondělí mírným poklesem. Philip Morris ČR pokračoval zvýšeným tempem v korekci (-6,7%), kterou nastartovala v předešlém týdnu výsledková zpráva, která zaostala za očekáváním trhu. Výrazný propad (cca 6,5%) zaznamenaly také akcie...

Češi budou zase mistři světa v hokeji!

02.04.  |  Pavel Nesejt

Tak se nám to blíží. Sportovci aktivní nebo jen pasivní "televizní", mladí nebo staří, hokejisti nebo fotbalisti, muži či ženy. Všichni se těší. Mistrovství světa v ledním hokeji je za dveřmi.  A kdo bude pro rok 2004 mistrem světa?

Vše o dluhopisech - 2.díl

31.03.  |  Ing. Josef Stoulil

Druhý díl miniseriálu o dluhopisech bude pokračovat v dluhopisech výměnných, odběrních, rizikových, prioritních, prémiových a nulových. Ne každý je určen pro drobného investora, ne každý je vhodný pro konzervativní investice...

Pražská burza v minulém týdnu

29.03.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza následovala zahraniční trhy a tak jako oni oslabovala. S výjimkou akcií Philip Morris ČR se investoři zbavovali všech titulů. Akcie Unipetrolu poslala dolů nervozita před blížící se privatizaci.

Fio snižuje poplatky za burzovní obchody na minimum

17.03.  |  Pavel Nesejt

Fio, burzovní společnost, a.s., největší akciový on-line broker na českém trhu, umožňující obchodování na trzích ČR, USA a SRN, oznámil změnu poplatků...

Zajistěte se čtyřmi procenty a investujte

15.03.  |  Pavel Nesejt

Není týden, aby nám na fondovém nebi nezasvítila něaká nová hvězda (pomiňme ten minulý, to byla výjimka potvrzující pravidlo). A tak zejména z úcty k tradici hned pondělní otvírání poboček České spořitelny je ve znamení novinek...

Dluhopisy ne, je čas na akcie!

09.03.  |  Pavel Nesejt

Jak jistě víte, kapitálové trhy zaznamenávají poslední měsíce a roky významný růst. Spolu s růstem trhů roste i chuť investorů podílet se na takovém růstu a vydělat "nějakou tu korunu". A tak se kupuje a kupuje a to růst ještě více umocňuje. Nekonečná otázka zní: Kdy a kam investovat...

Zlato, ropa, pšenice i další komodity slušně nesou

02.03.  |  Pavel Nesejt

Informace je nejdůležitějším faktorem úspěchu investora. Když nebudete správně a hlavně včas informováni o vývoji na trhu kde obchodujete (dluhopisy, akcie, deriváty, komodity,...), nemáte šanci uspět a zcela jistě proděláte. Možná i kalhoty...

Na poštách lze koupit další fondy

20.02.  |  Pavel Nesejt

Tak se nám roztrhl pytel s novinkami na poštách. Dokážete si představit úřednici vaší pošty jak vám vysvětluje kterak investovat a jaké možnosti investování do konkrétních fondů přináší? Že ne? Ale to byste měli! Žijeme už ve 21. století ...

Bivideon bude žalovat Komisi pro cenné papíry

17.02.

Společnost Bivideon, B.V., která je většinovým akcionářem Českých radiokomunikací, vyjadřuje své vážné výhrady k rozhodnutí prezídia Komise pro cenné papíry zveřejněnému 12. února t. r. Prezídium v něm nevyhovělo rozkladu ...

Prezidium Komise rozhodlo o prodloužení zákazu veškerých obchodů s akciemi HPH

16.02.

Prezídium Komise pro cenné papíry (Komise) zakazuje svým předběžným opatřením s účinností od 17. 2. 2004 veškeré obchody a plnění závazků z obchodů s registrovanými akciemi společnosti Harvardský průmyslový holding a.s. - v likvidaci (HPH).

Investoři zkrachovalého obchodníka se dočkají

12.02.  |  Pavel Nesejt

Krachy údajně pomáhají podnikatelskému prostředí. Údajně. Neříká se to u nás, ale v USA. Krach je normální součástí podnikání,  když se ale aplikuje na české podnikatelské prostředí, je zde problém. A co teprve když jde o peníze...

Akcie rostou a ne že ne

11.02.  |  Pavel Nesejt

Světové akcie prožívají šťastný více než rok. I po tak dlouhé době ale existuje obrovské množství čtenářů, kteří nemají o růstu trhů ani tušení. Sami se k tomu přiznali k naší anketě...

Nové miliardy se už hřejí ve fondech

11.02.  |  Pavel Nesejt

Dobrá "nálada" na trzích a především zkušenosti domácích investorů jsou příčinou obrovského nárůstu investovaných prostředků do domácích a zahraničních fondů. Kdo z toho má radost? Hrozí nějaká rizika? Můžete o finance přijít?

Komise předložila k veřejné diskusi vyhlášku, kterou se stanoví podrobnější pravidla pro prezentaci investičních doporučení.

09.02.

Komise pro cenné papíry (dále jen „Komise“) předkládá k veřejné diskuzi  návrh vyhlášky, kterou se stanoví podrobnější pravidla pro poctivou prezentaci investičních doporučení a uveřejňování informací o zájmech a střetech zájmů osob vytvářejících nebo šířících investiční doporučení. Poctivou prezentaci těchto informací bude primárně upravovat ustanovení připravovaného zákona o podnikání na kapitálovém trhu. Tento zákon zmocňuje Komisi k vydání podrobnějších pravidel formou vyhlášky.

Spořitelna vydává dluhopisy v objemu 400 mil. Kč

03.02.

Česká spořitelna vydá v pondělí 2. února 2004 první emisi ze svého dluhopisového programu, v jehož rámci je oprávněna vydávat dluhopisy s flexibilním výnosem stanoveným podle konkrétních požadavků investora, tzv. "strukturované dluhopisy".

SPOROINVEST má 30 miliard Kč

03.02.

Rekordního objemu 30 miliard Kč dnes dosáhnul největší tuzemský podílový fond SPOROINVEST Investiční společnosti České spořitelny. Potvrdil tak své postavení  největšího podílového fondu v ČR.

PARVEST přichází na český trh s novým fondem

03.02.

Fond Parvest Short Term Euro Bond vznikl v listopadu 2003 a za dva měsíce získal prostředky ve výši 100 milionů eur. V České republice byl zaregistrován k prodeji počátkem letošního roku.

Kde získat informace o stavu akciového majetku

02.02.  |  Pavel Nesejt

Skleróza a zapomínání mají za následek buď obrovské zbohatnutí, nebo úplnou ztrátu investovaných prostředků. Je známo mnoho případů zapomenutých akcií "v šuplíku" a jejich "vytažení" a radostné zjištění např. po devadesáti letech. Je dobré si čas od času připomenout, kde získat potřebné informace o stavu našeho akciového majetku.

Podílové fondy můžete koupit už i na přepážce pošty

19.01.  |  Pavel Nesejt

Když se řekne "burza" nebo "kapitálové trhy", většina lidí se zalekne a se slovy "tomu já nerozumím" už nechce dál nic slyšet. Přitom dnes může být složitější poslat doporučený dopis než investovat do fondů...

Zanikla investiční společnost PIAS

14.01.

První investiční společnost, a.s. ("PIAS") ukončila svoji činnost. Stalo se tak na základě rozhodnutí valné hromady, která proběhla 8. prosince 2003 a která mimo jiné schválila převod jejího jmění na ČSOB Investiční společnost ("ČSOB IS").

Pioneer Investments a ŽB - Trust jsou sloučeny

14.01.

Komise pro cenné papíry udělila 22. prosince 2003 společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (dále též PGAM) souhlas se získáním 100% podílu na základním kapitálu a hlasovacích právech společnosti ŽB - Trust, investiční společnost, a.s.

Metodika proti praní špinavých peněz připravena

14.01.

Komise pro cenné papíry připravila "Metodiku k zamezení legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu", kterou poskytla k veřejné diskuzi. Účelem materiálu je podat výklad příslušných ustanovení zákona o...

Internetového obchodování s cennými papíry v roce 2003

14.01.

Obchodování s cennými papíry s využitím Internetu na mimoburzovním trhu s cennými papíry RM-SYSTÉM se těšilo popularitě veřejnosti také v roce 2003.

ČSOB otevřela nový korunový zajištěný fond

14.01.

ČSOB Světový Strom 1 je koncepčně zcela nový korunový fond, který kromě tradiční garance vložených prostředků umožňuje během doby svého trvání realizaci výnosu v hrubé výši až 51,43%.

Kdo investoval do akcií, vydělal miliony

07.01.  |  Pavel Nesejt

Investovali jste v roce 2003 do akcií? Ne? Zase špatně! Pořád se rozhodujete, zda investovat nebo ne, přemýšlíte kam volné finance vložit, snažíte se vše naučit v investičních hrách, tvoříte vlastní portfolio a v tom rozhodujícím okamžiku...

Posílí nebo oslabí dolar ke koruně?

30.12.  |  Pavel Nesejt

Vývoj na měnových trzích byl v roce 2003 velice zajímavý. Jen málokdo by si začátkem roku vsadil na euro. Kdo ale dobře zanalyzoval, ten slaví. Euro k dolaru výrazně posílilo. Jak to ale bude v roce 2004? Co na to odborníci?

Vždyť obchodování s akciemi je tak snadné...

30.12.  |  Pavel Nesejt

Stejně jako hráče automatů lákají blikající světélka ďábelského "požírače peněz" vzrušuje investora pohled na rostoucí graf a představa prodeje s ohromným ziskem. Jak ale zařídit, aby jsme se mohli aktivně podílet na obchodování? Máme pro...

ČSOB nabízí další zajištěné fondy

23.12.

Zejména pro investory, kteří mají část svého finančního portfolia uloženu v amerických dolarech a kterým nestačí zanedbatelný výnos na cizoměnových termínovaných účtech, otevřela ČSOB nový zajištěný fond ČSOB Světový Click+ USD 1.

Co dělat, když nechci naletět falešnému obchodníkovi?

23.12.  |  Pavel Nesejt

Lákají Vás pracovní nabídky od investičních společností? Chtěli byste se stát makléřem? Chcete pochopit dění na kapitálových trzích, seznámit se s moderními finančními nástroji? Máme pro Vás jedno varování. Nabídky podvodníků v této oblasti jsou poměrně široké, nenaleťte jim. Přečtěte si našeho rádce...

Co dělat, když chci sám obchodovat na RM-SYSTÉMU?

23.12.  |  Pavel Nesejt

Chcete koupit akcie? Chcete prodat akcie získané v kuponové privatizaci? Rádi byste se stali spoluvlastníky např. Unipetrolu, Komerční banky nebo Moravských naftových dolů? Je to tak jednoduché! Přečtěte si následujícího rádce, který ukazuje jednoduchost obchodování na RM-SYSTÉMU přes internetovou aplikaci Wobchod...

Pokuta 10 miliónů společnosti Everbright

22.12.

Prezidium Komise pro cenné papíry (Komise) potvrdilo rozhodnutí o uložení pokuty 10 miliónů korun a zakázalo poskytovat investiční služby bez povolení společnosti EVERBRIGHT INVESTMENT COMPANY LIMITED (Everbright).

Roční zhodnocení 80% u fondů. Nevěříte?

18.12.  |  Pavel Nesejt

Aféra minulého týdne ohledně žalob minoritního akcionáře investičních fondů rozdmýchala doutnající problém otvírání fondů. My se ale nezalekneme a na investice do fondů a tučné zisky z fondů nám plynoucí se podíváme podrobněji.

Komise se vyjadřuje ke společnosti Rhinoceros

17.12.

Komise pro cenné papíry na základě řady dotazů uvádí, že šetřila činnost společnosti Rhinoceros pro podezření, zda neoprávněně nevykonává činnost obchodníka s cennými papíry, k níž musí mít licenci vydanou od Komise. V prvoinstančním rozhodnutí Komise konstatovala, že společnost neoprávněně prováděla investiční službu. Komise jí proto uložila pokutu a zakázala dále tuto činnost vykonávat.

Otevírání investičních fondů ČSOB pokračuje

17.12.

Na základě pravomocného rozhodnutí Městského soudu v Praze dojde 31.prosince 2003 k výmazu Investičního fondu obchodu, cestovního ruchu a služeb z obchodního rejstříku a současně také k jeho přeměně na 1.IN - Fond obchodu, otevřený podílový fond První investiční společnosti, a.s.

Finanční skupina Fio slaví desáté narozeniny

12.12.

Finační skupina Fio, do které patří on-line broker a obchodník s cennými papíry Fio, burzovní společnost, a.s. a Fio, družstevní záložna slaví desáté výročí své existence. Za dobu svého působení se Fio podařilo si mimo jiné vydobýt postavení největší českého on-line brokera a největšího obchodníka s cennými papíry zaměřeného na retailovou klientelu.

Obchodování s fondem ČSOB Kvanto pozastaveno

12.12.

Od úterý 9.prosince 2003 dočasně neprobíhá obchodování s podílovými listy otevřeného podílového fondu ČSOB Kvanto kombinovaný. Toto rozhodnutí správcovské společnosti souvisí s rozhodnutím Vrchního soudu v Praze, kterým zrušil...
 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy