Články, komentáře

Zákazníci KTP Quantum budou vyplaceni

20.05.

Komise pro cenné papíry po dohodě s Ministerstvem financí oznámili Garančnímu fondu obchodníků s cennými papíry, že KTP Quantum není schopen plnit své závazky. KOnečně se otevírá prostor pro vyplacení klientů obchodníka z Fondu.

Důležitá tisková zpráva UNISu

20.05.

Dne 14.5. se konala řádná valná hromada Unie investičních společností ČR (UNIS). Na této řádné valné hromadě byla přijata jedna investiční společnost za řádného člena a 7 společností za členy přidružené. Dála valná hromada schvalovala cíle na příští období a ... (viz. přiložená tisková zpráva)

KTP Quantum - dobrá rada nad zlato

13.05.  |  Pavel Nesejt

Tak jako každé pondělí tak i dnes Vám přinášíme na stránkách našeho serveru www.finance.cz zajímavý a aktuální dotaz, přebíraný ze sekce poradenstvi.finance.cz I tentokrát je to dotaz reagující na aktuální vývoj kolem krachu obchodníka s cennými papíry KTP Quantum, a.s.

Pioneer Investments: Obchodní dům s fondy

09.05.  |  Pavel Nesejt

Celkem jedenatřicet nových otevřených podílových fondů registrovaných v Lucembursku a investičně řízených z Dublinu, Milana a Bostonu uvedly v České republice na trh Pioneer Investments.

Tisková zpráva UNIS, komentář dubnového vývoje

09.05.

Přinášíme Vám úplnou tiskovou zprávu Unie Investičních společností České republiky, komentář k dubnovému vývoji na našem kapitálovém trhu. Dozvíte se spoustu informací o otevřených podílových fondech, kupónových fondech, o akciovém i dluhopisovém trhu. Další základní informace o zahraničních trzích. Všem zájemcům o kapitálový trh doporučujeme podrobně prostudovat!

Jak se dá také zajistit na stáří?

06.05.  |  Pavel Nesejt

Ten, kdo poctivě pracuje či pracoval, si chce také v důchodovém věku slušně žít. Asi bude ještě nějaký čas trvat, než naši důchodci budou jezdit stejně jako francouzští nebo němečtí penzisté na zimu na...

Změna názvů a statutů fondů Kosíř a Praděd

02.05.

Dne 2. května 2002 nabylo právní moci rozhodnutí Komise pro cenné papíry, kterým se mění statuty a názvy otevřených podílových fondů Kosíř, dluhopisový a Praděd, balancovaný.

Akcie Spořitelny prodejte!

29.04.  |  Pavel Nesejt

Vzhledem k aktuálnímu vývoji veřejné Nabídky převzetí kmenových akcií vydaných společností Česká spořitelna a.s. společností Erste Bank jako majoritního vlastníka České spořitelny doporučujeme držitelům těchto akcí využití této nabídky a akcie odprodat za stávající nabídnutou cenu...

Rodina fondů ČSOB se rozrostla o fond ČSOB nadační

12.04.  |  Pavel Nesejt

11. dubna povolila Komise pro cenné papíry investiční společnosti OB Invest a.s., která patří do rodiny ČSOB vytvoření nového fondu s názvem ČSOB nadační. Skupina OB Invest obhospodařuje nyní 7 otevřených fondů a dva investiční. ČSOB patří do skupiny KBC spravujíci v 350 fondech majetek v hodnotě 70 mld. euro.

První čtvrtletí pro fondy úspěšné

12.04.  |  Pavel Nesejt

Pro otevřené podílové fondy (OPF) byly první tři měsíce úspěšné především z hlediska přílivu nových investic. Během tohoto období došlo k nárůstu vlastního jmění u členů Unie investičních společností o...

Domácí investoři získávají přístup k fondům KBC

12.04.  |  Pavel Nesejt

Stejně jako v případě ING dostalo od počátku dubna povolení k činnosti od Komise pro cenné papíry celkem 62 investičních fondů skupiny KBC. Již v lednu dostalo povolení k činnosti 14 fondů společnosti KBC Renta.

ING rozšiřuje nabídku fondů pro investory

12.04.  |  Pavel Nesejt

Nizozemská finanční skupina ING rozšířila od 1.dubna nabíku fondů pro retailové klienty. Doposud mohli klienti investovat do fondů denominovaných pouze v korunách. Nová nabídka se týká fondů denominovaných v cizích měnách.

Spořit nebo investovat?

08.04.  |  Ing. Michal Hanzelka

Zdánlivě jednoduchá otázka, která skrývá nejednoznačnou a vůbec ne jednoduchou odpověď. Je to tím, že na našem finančním trhu, z pohledu spoření, existuje velké množství finančních produktů, které jsou rozděleny do dvou základních kategorií...

Co dělat, když bych chtěl obchodovat po internetu?

21.03.

Základním předpokladem pro obchodování on-line je většinou přístup na internet a kvalitní internetový prohlížeč. Alternativou je speciální aplikace.

Americký dolar pod tlakem

15.03.  |  M. Lembák, J. Matusík

Americký dolar se včera ze strany eura a japonského jenu dostal pod tlak. Nakonec však byl schopen alespoň z části své ztráty pokrýt.

Nový brněnský broker bude nabízet své služby

14.01.

Dne 3. ledna letošního roku nabylo právní moci rozhodnutí Komise pro cenné papíry, kterým byla udělena společnosti A&CE Global Finance, a.s. licence obchodníka s cennými papíry. Sídlo společnosti je v Brně, Ptašinského 4. Základní kapitál činí 5 milionů Kč.

Burza sílí, Unipetrol přidal 8 %

09.01.  |  Libor Živný

Burza s výjimkou Českého Telecomu zkorigovala včerejší pokles a hodnota indexu PX-D si připsala necelé 1 % kladného zhodnocení. Jediným ztrátovým titulem se stal Telekom.

Americké trhy asi zase porostou

07.01.  |  Jan Korb

Americké akciové trhy pravděpodobně vstoupí do dnešního dne růstovým trendem, který je živený upgrady na společnosti Microsoft (MSFT), Dell (DELL) a Bea Systems (BEAS).

Jak to pěkně roste

17.12.  |  Tomáš Janda

Euro vzrostlo na 6-týdenní maximum oproti dolaru, když Ifo index z Německa naznačil možné zlepšení situace v Eurozóně. Index vzrost z 84,7 na 84,9 v rámci očekávání. 

Denní brífink (BBG Finance)

17.12.

Ceny akcií koncem týdne zpevnily, Amgen v reakci na plánovanou akvizici společnosti Immunex opět padal.

Jak koupit české internetové akcie?

12.12.

Možnost investování do internetové společnosti je v ČR ojedinělá. V našich podmínkách nepůsobí specializované venture kapitálové fondy. Legislativa to nepovoluje.

KIS mění název na ČP Invest

10.12.

Důvodem změny je snaha o unifikaci názvů společností v rámci finanční skupiny České pojišťovny a nová aktivní obchodní strategie.

Více informací o internetových obchodnících

05.12.

Podle vašich odpovědí v klistopadové anketě na stránkách kapitálového trhu nejvíce postrádáte informace o on-line obchodování s cennými papíry.

Co dělat, když kurzy akcií klesají?

23.11.

Vyberte peníze z vašeho účtu a za volné peněžní prostředky dokupte prostřednictvím obchodníka s cennými papíry další akcie. Akcie můžete koupit také na úvěr.

Velký denní nárůst cen hovězího

16.11.  |  M. Lembák, J. Matusík

Futures živého dobytka připraveného na porážku zaznamenal nejvyšší denní nárůst za poslední měsíc. Očekává se, že stoupne poptávka po hovězím za ceny, které se pohybují na více než dvouletém minimu.

On-line obchodovat lze již i v Německu

14.11.

Finanční skupina Fio od zítřka, tj. čtvrtka 15.11.2001 jako první broker v ČR zpřístupní elektronické on-line obchodování na jednom z největších akciových trhů na evropském kontinentu - německém trhu XETRA.

Jak ovlivní pád letadla burzy?

12.11.

Ve Spojených státech se zřítilo letadlo blízko New Yorského Kennedyho letiště. Trhy reagovaly propadem, který prozatím není příliš výrazný.

Stáhněte si adresář obchodníků s cennými papíry

05.11.

Obchodujete s cennými papíry? Hodláte prodat své akcie, třeba ještě z dob kupónové privatizace? Nebo máte rádi přehled? Pak čtěte dále ...

Už brzy: Krizové centrum

01.11.

Nový portál v oblasti financí a kapitálových trhů již téměř připraven ke spuštění. Sledujte stránky www.finance.cz a www.krizove-centrum.cz .

Burza: Čeká nás další růst?

22.10.  |  Libor Živný

Burza dnes potěšila řadu investorů a měřeno indexem PX-D si připsala 0,69 % kladného zhodnocení. Přestože ve svém výhledu zůstávám nadále spíše optimistou, a to zejména s ohledem na nejbližší budoucí vývoj ve Spojených státech, nelze však přehlížet ani příliš rychlý růst některých akcií obchodovaných v systému SPAD. 

Co lze čekat od američanů?

22.10.

Opět ve znamení hospodářských výsledků a vojenského zásahu v Afghánistánu se ponese obchodování na amerických akciových trzích v příštích pěti dnech.  Reporty amerických korporací by měly přinést mírně lepší výsledky, které by mohly mít pozitivní vliv na trh.

Certifikáty – příležitost pro drobné investory

17.10.  |  Pavel Nesejt

Ne vždy mají drobní investoři stejné možnosti k investicím jako „velcí hráči“ – banky, penzijní fondy, podílové fondy nebo movitá individuální klientela. Ne každý investor je také spekulant. Je dost těžké si představit tátu od rodiny, jak investuje naspořených 200 000 korun např. do futures kontraktu na zlato nebo ropu....

Dluhopisy: podzimní letargie

17.10.  |  Markéta Žáčková

Při nízké aktivitě ceny dluhopisů dále během úterního obchodování na pražské burze posílily. Trh dluhopisů zůstal v osidlech jakési podzimní letargie.

Nové stránky o akciích zpřístupněny!

16.10.

Pravidelní a pilní návštěvníci stránek našeho serveru zřejmě již včera zaregistrovali změny na internetových stránkách sekce kapitálového trhu.

Opět se rozjedou makléřské zkoušky!

16.10.

V polovině listopadu by se měly opět rozjet makléřské zkoušky. Své vzdělání budou tak moci opět o znalosti z kapitálových trhů, burzovnictví a finanční matematiky rošířit řady zájemců, kteří museli od roku 1998 čekat na příležitost.

Co dělat, když kurzy akcií rostou?

15.10.

Nastupte klidně na vlnu vzestupu kurzů na akciových burzách celého světa. Přitom ovšem nezapomeňte realizovat dílčí zisky. Mohly by se snadno rozplynout!

Co dělat, když se chci stát makléřem?

14.10.

Komise pro cenné papíry vám dává šanci získat zajímavé vzdělání v oblasti kapitálových trhů. Uspějete-li, čeká vás zajímavá kariéra u obchodníka s cennými papíry nebo v investiční společnosti. Čtěte, co je třeba především učinit!

Vybíráme z budoucích stránek: Jak začít?

12.10.

Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám dnes nabízíme výtah ze stránek akciové abecedy.

Uvidíme, jestli je růst vyčerpán?

12.10.

Pokud jsme mohli mít po středečním obchodování pocit, že americké trhy prožily růst, který už dále nebude pokračovat, pak včerejší den nás vyvedl z omylu a indexy se vyšplhaly na hodnoty, které vykazovaly před útokem na americké cíle (Nasdaq - 1701b. S&P - 1097,43b.).

Vybíráme z budoucích stránek: Jeden tip

11.10.

Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám dnes nabízíme výtah ze stránek zajímavých doporučení.

Vybíráme z budoucích stránek: Průměrování

10.10.

Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám dnes nabízíme pasáž o jedné zajímavé akciové strategii.

Co dělat, když chci koupit akcie?

10.10.

Zadejte prostřednictvím formuláře, telefonicky, mailem či po internetu příkaz k nákupu akcií. Uveďte název akcie, počet kusů akcií, případně i limitní cenu, kterou jste ochotni ještě pro nákup akceptovat.

Co dělat, když chci prodat akcie z privatizace?

10.10.

Je-li akcie obchodovatelná, informujte se o kurzu za jednu akcii. Poplatky za prodej akcie nejsou zrovna malé. Při kurzech v desítkách korun za akcii se prodej vůbec nemusí vyplatit

Co dělat, když se vyplácí dividenda?

10.10.

Zjistěte si, jaké výše dividenda dosáhne. Dividenda může být tak nízká, že se Vám nevyplatí pro ni jet. Berte v úvahu náklady na dopravu, nutnost vzít si dovolenou, ztrátu času apod.

Co dělat, když se koná valná hromada?

10.10.

Těšte se na bohaté občerstvení a neformální diskusi u švédských stolů, plných všeho, co hrdlo ráčí! Pozor! Nikoli pravidlem.

Co vy na to: Kapitálový trh nebo Investice

10.10.

Pomožte nám svým hlasem v anketě a vyhrajte tričko!

Vybíráme z budoucích stránek: Nový trh

09.10.

Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám nabízíme pasáž o jednom kuriozním trhu pražské burzy.

Investiční poradenství se Vám líbí!

27.09.

Zářijová anketa na hlavní stránce sekce kapitálového trhu se týkala našeho internetového poradenského centra.  Pokud uvedete svůj e-mail, odpoví Vám příslušný poradce přímo do Vaší poštovní schránky! Za odpovědi není inkasován poplatek!

Co se děje na středoevropské burze?

21.09.

Dne 3. listopadu 2001 oslaví burza ve Vídni své první narozeniny. S příchodem malého jubilea se objevují i spekulace, zda burza, na které se obchodují tituly ze zemí střední a východní Evropy, má či nemá smysl. Start obchodů v minulém roce provázel velký humbuk. Objem obchodů činil více než 8 mil. EUR.

Dluhopisy v novém hávu!

21.09.

O dluhopisech toho investorská veřejnost možná neví tolik. Jaké jsou vlastně jejich klady a jejich rizika? Jak postupovat při investici do dluhopisů a na koho se nejlépe obrátit?

US-trhy zatím podle plánu

17.09.

První obchodní den na burze v USA po útoku teroristů se vyvíjí podle předpokladů. Ztráty zaznamenávají finanční instituce a letecké společnosti. Naopak růst je zaznamenán u počítačových a obchodních firem.

FED snížil sazby ... no a co?

17.09.

Americká centrální banka (FED) dnes před začátkem obchodování snížila úrokové sazby a to o 0,5%. Jaký vliv bude mít toto opatření na americké hospodářství?

Co s cenami akcií?

12.09.

Ceny akcií se budou zřejmě stabilizovat. Uklidnění na finančních trzích by mohlo přinést i rozhodnutí americké centrální banky snížit klíčové úrokové sazby. Nižší úrokové sazby jsou motivem pro růst akcií.

Volný pád na německé burze ?!

12.09.

Výrazný propad u akcií bank a finančních institucí, menší pokles telekomunikačních titulů a akcií automobilek, takto lze shrnout včerejší nepřerušené obchodování na v evropském měřítku velmi důležité burze ve Frankfurtu. 

V srpnu se dalo vydělat !

05.09.

Měsíc srpen přinesl na burze celou řadu zajímavých pohybů kurzu. Jak dokládají měsíční statistiky Burzy cenných papírů Praha mohli investoři právě v průběhu druhého měsíce prázdnin na některých titulech zajímavě vydělat.

Rekordní obchod s dluhopisy

05.09.

Objem burzovních obchodů s dluhopisy dosáhl v období leden - srpen 2001 hodnoty 1 121,6 mld. Kč. Nejvíce se na trhu v posledním měsíci obchodují málo rizikové státní dluhopisy se zajímavými výnosy.

Zákony i v kapitálovém trhu!

22.08.

Ve spolupráci se společnostmi Trend Group a Legsys pro Vás připravujeme aktuální znění předpisů z nejrůznějších oblastí světa financí.

Největší zájem o on-line data!

12.08.

V anketě, která probíhala po dobu slunných červencových a srpnových dní na hlavní stránce sekce kapitálového trhu, se návštěvníci našeho serveru mohli vyjádřit k obsahu stránek nejen o investicích do akcií, dluhopisů, měn, fondů či komodit. Nakonec se i přes horkým počasím ovlivněnou návštěvnost (investoři se zřejmě slunili na plážích :-) ) podařilo nasbírat celou řadu odpovědí.

Fondy mají i svá proti!

07.08.

Investiční fondy se stávají stále častěji součástí investičních portfolií českých občanů. Za růstem jejich popularity stojí mimo jiné poměrně silné reklamní kampaně investičních společností a bank. V rámci propagace není sice slibováno nemožné (například vysoké výnosy), zároveň ovšem není upozorňováno na některá úskalí investice do investičních fondů. 

Akciové indexy pod lupou

04.08.

Informace v podobě hodnot indexů jsou velmi praktické. Velmi snadno si porovnáte například vývoj na různých trzích všech kontinentů. Mnohem více o burzovních indexech si můžete přečíst v zbrusu nové prezentaci na našem serveru!

Kurzy měn pro každého!

20.07.

Prezentace aktuálních měnových kurzů byla vždy silnou stránkou našeho serveru. Nyní však nabývá zcela nových dimenzí. Navštivte stránky o měnách!

Přeceňování potenciálu domácích titulů: Proč?

20.07.

Je otázka, jestli je výhodné přeceňovat potenciál domácích akcií a zatracovat akcie zahraniční. Proč by třeba akcie domácí telekomunikační společnosti měla být atraktivnější investicí než akcie americké společnosti ze stejného odvětví?

Kdo přeceňuje svůj rozum, může špatně skončit …

20.07.

Lidé mají sklon k přeceňování svých znalostí a schopností. Jsou si sebejistí tím, že jejich vlastní rozum stačí i na složitá rozhodnutí, kterých je nejen v běžném životě, ale i při investování na kapitálových trzích velmi mnoho.

Nová doporučení pro akcie bank

10.07.

Aktuální tipy renomovaných zahraničních společností na nákup, držbu či prodej domácích akcií pro Vás monitorujeme na stránce doporučení v sekci kapitálového trhu. Právě v průběhu včerejšího dne došlo ke změně doporučení u společnosti ING Barings. Ta si myslí, že akcie České spořitelny je za současné situace dobré již nekupovat, ale pouze držet.  

Takový kalkulátor nekoupíte!

03.07.

Kalkulačky jsou sice stále levnější, ale takové, jaké máte k dispozici zcela zdarma na našem serveru, jen tak lehce neseženete!

Doporučení v novém hávu!

02.07.

Aktuální tipy významných makléřských firem a obchodníků s cennými papíry na nákup, prodej či držbu nejvíce obchodovaných českých akcií naleznete na stránce doporučení v sekci kapitálový trh. Neváhejte kliknout, chcete-li vědět, co doporučují odborníci ze společností Baader Securities, Wood & Company, ING Barings a dvacítky dalších!

Terminály v New Yorku stojí

08.06.

Technické problémy neumožnily zahájit dnešní obchodování v New Yorku v kompletním rozsahu. Obchod s nejvýznamnějšími tituly na terminálech s označením 1 - 8 nemohl vůbec probíhat.

Domino na kapitálovém trhu ?

07.06.

Společnost Private Investors jde do konkursu, na pokraji krachu se potácí již delší dobu i další obchodník s cennými papíry Finnex. Peníze důvěřivých investorů jsou zřejmě ztraceny v nenávratnu.
1 7 13 18 21 22 23 24 Další »

12:10 Shiller: Pozor na příběhy, které mohou poslat ekonomiku do…  |  Patria.cz
11:43 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září zlepšila  |  Patria.cz
10:57 Tomáš Holub (ČNB): Bude pokračovat diskuze, zda sazby držet…  |  Patria.cz
10:33 Blog ČNB: Dilema současné měnové politiky ČNB  |  Patria.cz
10:32 E.ON smí koupit část innogy, pokud prodá její aktivity v ČR…  |  Patria.cz
09:28 Rozbřesk: Nová pracovní místa v Evropě nepřibývají  |  Patria.cz
09:15 Trump: USA dosáhly s Japonskem dohody o clu a digitálním…  |  Patria.cz
08:37 EK: USA zřejmě zavedou cla na zboží z EU kvůli sporu kolem…  |  Patria.cz
08:29 Vláda schválila vyšší dotace podporované energii  |  Patria.cz
18:24 Jediné řešení všech finančních krizí  |  Patria.cz
17:42 Tisk: Saúdové po útocích zvažují odklad IPO Aramco  |  Patria.cz
16:17 Příští cíl Trumpových cel? Evropští výrobci luxusu  |  Patria.cz
15:55 Řecko chce předčasně splatit část svých dluhů u MMF  |  Patria.cz
15:33 PPF získala podíl v britské biotechnologické firmy Autolus  |  Patria.cz
14:57 The Economist: Samotný základ EU dostává trhliny  |  Patria.cz
13:17 Smith: Zdanění robotů by bylo velkou chybou  |  Patria.cz
13:04 Sazka Group zvýšila v pololetí zisk čtyřikrát na 11,3…  |  Patria.cz
12:35 OPEC: Na mimořádná opatření kvůli Saúdské Arábii je zatím…  |  Patria.cz
11:52 Italský výrobce jachet Ferretti chce do konce října na…  |  Patria.cz
11:03 Zaměstnanci GM (-3,2 %) vstoupili do stávky, první od roku…  |  Patria.cz
09:54 Růst průmyslových cen setrval na 2,1 %, v zemědělství…  |  Patria.cz
09:33 Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV získal…  |  Patria.cz
09:11 Rozbřesk: Panika na ropném trhu: útok na Saúdskou Arábii…  |  Patria.cz
08:20 ČNB: Čistý zisk bank stoupl letos o 1,7 miliardy na 45,6…  |  Patria.cz
08:18 Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku  |  Patria.cz

 
 
reklama
 
 
Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy